راهنمای سرمایه گذاری در هتل ها: 5 روش برای یافتن فرصت های سرمایه گذاری در هتل

داشتن یک منبع درآمد غیرفعال یکی از بزرگترین آرزوهای بسیاری از افراد است. همه می خواهند در مورد مسائل مالی تا حدی از اطمینان برخوردار باشند.

سرمایه‌گذاری در هتل‌ها یکی از راه‌های مطمئن است که می‌تواند به شما در دستیابی به آزادی مالی در صورت عاقلانه بودن کمک کند.

چرا در هتل ها سرمایه گذاری کنیم؟

زیرا مردم به مکانی برای خواب نیاز دارند. نه واقعاً،تعدادی از مشاغل در سراسر کشور نیاز به ملاقات حضوری دارند که مستلزم سفر است. هتل ها بخش مهمی از کشور هستند.

علیرغم افزایش اشتراک در خانه، هتل ها هنوز یک فرصت سرمایه گذاری جذاب هستند زیرا مکان های دوردست فرصت اشتراک در خانه را ندارند. معنای سرمایه گذاری در هتل ها ملاحظات مختلفی از جمله مالکیت مستقیم، جزئی، مشارکت شرکتی و غیره دارد. من نشان خواهم داد که چگونه می توانید درگیر شوید.

با هتل ها، مزایای موارد زیر را دارید که در املاک و مستغلات مسکونی یافت نمی شوند:

 • تنوع مدت مستاجر (مستاجرها در سطوح مختلف می مانند)
 • تنوع جمعیتی مستاجران (افراد ساکن در هتل ها از همه مشاغل، درآمد و پروفایل های ریسک هستند)
 • کاهش ریسک موقعیت مکانی از طریق هتل های چند مکان
 • مزایای مقیاس در موارد خاص

سرمایه‌گذاری در هتل‌ها قطعاً مختص بازار است، بنابراین هر کاری را که می‌توانید انجام دهید تا در مورد هر نوع فرصت سرمایه‌گذاری که در اینجا توضیح خواهم داد، بررسی لازم را انجام دهید.

ریسک های زیادی در رابطه با سرمایه گذاری در املاک و مستغلات و دارایی های درآمدی وجود دارد. ریسک بازار تنها یکی از آنهاست.

5 راه برای سرمایه گذاری در هتل ها

فرصت های سرمایه گذاری هتل بزرگ و کوچک است. بهترین بخش این است که تقریباً در هر بازاری می توانید فرصت هایی برای سرمایه گذاری در هتل ها پیدا کنید.

اگرچه سرمایه گذاری در هتل در گذشته برای ثروتمندان به حساب می آمد، اما با قوانین جدید و ساختارهای سرمایه گذاری، امروزه برای اکثر مردم امکان سرمایه گذاری در آن وجود دارد، حتی بدون نیاز به ساخت و یا خرید هتل. در این مقاله به پنج روش اصلی سرمایه گذاری در هتل می پردازیم.

1- در Hotels REIT سرمایه گذاری کنید

Hotels REIT بازیگران مهمی در صنعت هتل‌داری هستند و به روش‌های مختلفی به عنوان خریدار، فروشنده، مالک هتل مشارکت می‌کنند و همچنین می‌توانند بدهی هتل را نگه دارند.

REITs (Real Estate Investment Trust) شرکت های املاک و مستغلات هستند که شبیه صندوق های سرمایه گذاری مشترک هستند.

این به مردم این فرصت را می دهد که بدون خرید سهام هر شرکتی در شرکت های مختلف سرمایه گذاری کنند. می توان REIT های هتل را به همان روشی که می توانید صندوق های سرمایه گذاری مشترک، سهام یا اوراق قرضه خریداری کنید، خریداری کرد.

Hotels REIT برخی از جذاب‌ترین سود سهام را در مقایسه با سایر شرکت‌های موجود در بازار سهام به مشتریان خود پرداخت می‌کنند. اگرچه این بازدهی بیشتر تحت تأثیر رونق و رکود اقتصادی است، اما افراد هنوز می توانند از این سرمایه گذاری ها درآمد خوبی کسب کنند.

2- املاک و مستغلات با تامین مالی جمعی

سرمایه گذاری جمعی راه دیگری برای مشارکت در سرمایه گذاری هتل است. این فرآیند به دست آوردن بودجه برای یک پروژه با جذب تعداد زیادی از افراد، عمدتاً از طریق پلتفرم های آنلاین برای کمک به مقدار کمی در پروژه است.

این عمل کارآفرین را قادر می‌سازد تا به راحتی منابع مالی را به دست آورد و سرمایه‌گذاران راهی آسان برای تبدیل شدن به بخشی از پروژه داشته باشند.

3- سهام مشترک در سهام هتل

یکی دیگر از راه‌های ایده‌آل برای صاحب هتل شدن، خرید سهام مشترک در سهام هتل است. اگر به این فکر کرده اید که چگونه در یک هتل سرمایه گذاری کنید، پس باید سهام هتل را در مجموعه خود در نظر بگیرید. وقتی این سهام را خریداری می کنید، به این معنی است که شما به هتل پول می دهید تا مالکیت بخشی از هتل را به دست آورید. هرچه سهام بیشتری داشته باشید، درصد مالکیت بیشتری دارید.

سهامداران معمولی کسانی هستند که هیئت مدیره را تعیین می کنند یا به هر ادغامی رای می دهند و همچنین کسانی هستند که در صورت موفقیت هتل بازده بالایی دریافت می کنند.

سهام مشترک حتی شهروندان عادی و متوسط را قادر می سازد تا مالکیت و شرکت در هتل های مشهور جهان را بدست آورند. برای سرمایه گذار گواهی سهام صادر می شود که نشان دهنده مالکیت باشد.

سهامداران بسته به تعداد سهام خود و همچنین سودی که هتل ها کسب می کنند، سود سهام دریافت می کنند.

برخی از موارد کلیدی که باید قبل از سرمایه گذاری در سهام هتل به آنها توجه کرد عبارتند از:

 • استراتژی هتل و همچنین برنامه های سرمایه گذاری برای 5 تا 10 سال آینده
 • چرخه ها و عوامل اقتصادی
 • تقسیم بندی هتل ها

4- با سایت های مشابه Airbnb هتل خود را بسازید

این گونه سایت ها یکی دیگر از راه های آسان و عالی برای سرمایه گذاری در هتل ها است. این یک پلتفرم آنلاین است که به افراد دارای فضاهای اجاره رایگان امکان می دهد آنها را به صورت آنلاین لیست کنند و مشتریان را برای اجاره فضا ترغیب کنند.

اگر اتاقی دارید که می‌توانید آن را اجاره کنید و می‌خواهید آن را برای خدمات اقامتی به مسافران ارائه دهید، می‌توانید آن را در این گونه سایت ها فهرست کنید و به راحتی مشتریان بالقوه را به دست آورید.

5- فقط یک ملک هتل را کاملاً بخرید

این واضح ترین راه است. به وضوح.

یکی دیگر از راه‌های سرمایه‌گذاری در هتل، خرید ملک هتل است. این بدان معناست که برای خرید ملک باید سرمایه کافی داشته باشید زیرا برخی از این املاک می توانند بسیار گران باشند.

با خرید ملک، می توانید تصمیم بگیرید که هتل را خودتان اداره کنید یا یک تیم مدیریتی برای انجام عملیات روزانه هتل تعیین کنید. هنگام خرید هتل، می توانید این کار را با خرید کل هتل، خرید بخشی از هتل مانند برخی از اتاق ها و یا حتی قسمت پذیرش انجام دهید.

خرید کل گران ترین گزینه است، اما به شما این امکان را می دهد که از تمام سود و همچنین کنترل کامل هتل لذت ببرید.

معایب سرمایه گذاری در هتل ها

البته سرمایه گذاری در هتل قطعاً معایبی دارد. بیایید نگاهی بیاندازیم به این که چرا نگاه کردن به فرصت های سرمایه گذاری در هتل ممکن است برای شما مناسب نباشد.

 • ریسک اجاره کوتاه مدت با نام ریسک خالی
 • هزینه های سرمایه اولیه بیشتر
 • ریسک عملیاتی
 • اگر فقط یک هتل دارید، در معرض ریسک بازار قابل توجهی هستید

فقط شما می توانید تعیین کنید که آیا پروفایل ریسک با نیازهای سرمایه گذاری شما مطابقت دارد یا خیر. با این حال، من فکر می کنم همه باید حداقل در نظر بگیرند که آیا سرمایه گذاری در هتل ها برای سبد سهام آنها مناسب است یا خیر.

بازگشت سرمایه اتاق هتل به طور سنتی بسیار بیشتر از املاک و مستغلات مسکونی بوده است و مطمئناً می تواند بسیار جذاب تر از املاک تجاری باشد.

نتیجه گیری در مورد سرمایه گذاری در هتل ها

سرمایه گذاری در املاک مسکونی مورد توجه زیادی قرار می گیرد. من به سادگی معتقدم که هتل ها یک راه عالی برای تنوع بخشی به بخش های فرعی و فرصتی برای ایجاد نمونه کارها در املاک و مستغلات هستند.

سرمایه گذاری در هتل ها یک سرمایه گذاری پرسود است و به دلیل روش های مختلفی که می توانید از آن استفاده کنید، دیگر مانند گذشته گران نیست.

اگر می‌خواهید در هتل سرمایه‌گذاری کنید، یکی یا چند مورد از این راه‌ها را امتحان کنید. با استفاده از ماشین حساب سود سهام ما، ببینید که چگونه این مورد در برنامه سرمایه گذاری شما قرار می گیرد.

آیا سرمایه گذاری در هتل ها را امتحان می کنید یا به دنبال فرصت های سرمایه گذاری در هتل هستید؟ لطفا در نظرات زیر به من اطلاع دهید. من دوست دارم از شما بشنوم!

مشاوره سرمایه گذاری دبی

کشور امارات با اجرای سیاست های درست در سالیان اخیر، تبدیل به یکی از بهترین کشورهای سرمایه پذیر در دنیا شده است. این پیشرفت به حدی است که دبی در سال 2022 تبدیل به دومین شهر برتر در جهان شد؛ به همین دلیل افراد زیادی به دنبال سرمایه گذاری در امارات هستند. یکی از بخش های سرمایه گذاری، صنعت هتل است که تخصص ما هست. به عنوان یک مشاور تخصصی در حوزه سرمایه گذاری هتل، خوشحال می شویم که بتوانیم به شما دراین زمینه کمک کنیم. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

امارات کشوری است که در سال‌های اخیر بیشترین رشد اقتصادی را در میان کشورهای منطقه داشته است. با سرمایه گذاری در امارات می‌توانید از مزایای سرمایه گذاری در مناطق آزاد تجاری این کشور، مالکیت 100 درصدی کسب‌وکارتان، مالیات صفر و زیرساخت‌های بسیار توسعه‌یافته بهره ببرید.

مناطق آزاد در امارات بهترین شهرها برای سرمایه گذاری در امارات هستند. این مناطق شامل دبی و ابوظبی، شارجه، فجیره، عجمان، راس الخیمه و ام القوین هستند. در این لیست دبی بهترین گزینه برای ایرانیان است.

 •  سرمایه گذاری از طریق خرید ملک
 •   سرمایه گذرای در صندوق سرمایه گذاری
 •  سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی
 •  سرمایه گذاری از طریق خرید سهام

ایرانیان می توانند با سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و خرید ملک در امارات برای سرمایه گذاری و اقامت در این کشور اقدام کنند.

حداقل سرمایه گذاری در دبی یک میلیون درهم است. افراد با خرید ملکی که حداقل یک میلیون درهم ارزش داشته باشد می‌توانند ویزای سه ساله دبی را دریافت کنند.

خیر امکان دریافت اقامت دائم دبی از طریق سرمایه گذاری وجود ندارد و شما فقط می‌توانید ویزای موقت دریافت کنید. البته امکان تمدید کردن این ویزا وجود دارد.

بستگی به منطقه ای دارد که قصد ثبت شرکت دارید، از 15000 هزار درهم شروع می شود.

شرکت‌های با مسئولیت محدود (LLC)، شرکت‌های سهامی (Civil Company) و شرکت‌های غیرسهامی (Sole Establishment) بهترین گزینه‌ ها برای ایرانیان است. شرکت های تجاری و خدماتی در این دسته ها هستند.

بله. بعضی از افراد به خاطر اینکه از امکانات آن‌جا به راحتی لذت ببرند و بابت هر شب اقامت هزینه‌ای پرداخت نکنند، در دبی هتل می‌خرند و خودشان هم در آن‌جا زندگی می‌کنند. مزایای دیگری هم در خرید هتل وجود دارد، اما یکی از مهم‌ترین مزایا، مزیت بزرگ اقتصادی آن بر اساس موقعیت هتل‌تان است.

بله! به دلایل بسیار. علاوه بر دلایلی که بالاتر خواندید، فاصله زمانی و مسافتی کم نسبت به ایران، آب‌وهوای تقریباً مشابه با ایران و فرهنگ نزدیک مردم این کشور به مردم ما، توانسته دبی را به مقصدی مطلوب و ایدئال برای مهاجرت ایرانیان تبدیل کند. شمار بالای متقاضیان و افراد مهاجرت کرده به این شهر زیبای حاشیه خلیج فارس، گواه این واقعیت است.

ایفزا جز مناطق آزاد امارات است و شرایط ثبت شرکت در آن با شرایط ثبت شرکت در مناطق اصلی Mainland متفاوت است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *