ویزای کار دبی و امارات 2023: چگونه برای ویزای کار دبی اقدام کنیم؟

امارات متحده عربی به یک مقصد محبوب برای مهاجران از سراسر جهان تبدیل شده است. فرصت ها در سراسر این کشور متنوع فرهنگی وجود دارد. قلب امارات متحده عربی، به ویژه دبی، از فرهنگی پر رونق و جهان وطنی برخوردار است که کار سخت را با رویدادهای اجتماعی، زندگی شبانه پر جنب و جوش و انبوهی از فعالیت های بیرونی و سرپوشیده برای افرادی که در امارات کار می کنند، متعادل می کند.

اگر علاقه مند به زندگی و کار در دبی و امارات هستید، در اینجا تمام آنچه باید در مورد درخواست ویزای کار دبی بدانید وجود دارد. هزینه ها، الزامات و موارد دیگر.

ویزای کار دبی و امارات 2023

مهاجرانی که مایل به کار در امارات هستند باید برای مجوز کار امارات یا ویزای کار برای استخدام قانونی در امارات درخواست دهند. مجوز کار (اجازه ورود) سندی است که توسط سازمان فدرال برای هویت و شهروندی صادر می شود که به خارجی ها اجازه می دهد برای مدت معینی به طور قانونی وارد امارات متحده عربی شده و کار کنند.

ویزای کار دبی (ویزای اقامت) زمانی برای خارجی ها صادر می شود که قبلاً در داخل کشور بوده و با استفاده از مجوز ورود وارد شده باشند. هنگام نقل مکان به امارات، در نهایت باید ویزای اقامت دریافت کنید که مجوز کار شما در آن ذکر شده است.

انواع ویزای کار دبی و امارات

در دبی، یک نوع مجوز کار وجود دارد. این مجوز کار اغلب به عنوان کارت کار شناخته می شود. با این حال، کارمندان قبل از درخواست برای مجوز کار باید ویزای ورود، ویزای اقامت و کارت شناسایی امارات را دریافت کنند.

با این حال، بر اساس قوانین جدید ویزای امارات متحده عربی، اخیراً امارات مجوز ورود برای مأموریت‌های کاری موقت معرفی کرده است که به بازدیدکنندگانی که مأموریت کاری موقت دارند (مانند آزمایش آزمایشی یا مأموریت پروژه‌ای که توسط کارفرما حمایت می‌شود) اجازه می‌دهد برای مجوز ورود اقدام کنند. برای یک ماموریت کاری موقت اگر بازدیدکننده ای از بستگان یا دوستان یک شهروند یا مقیم امارات باشد، می تواند برای این مجوز ورود اقدام کند.

علاوه بر این، اعتبار تمامی ویزاهای ورودی اکنون برای یک یا چند بار ورود در دسترس خواهد بود و به مدت 60 روز از تاریخ صدور آنها معتبر خواهد بود. آنها همچنین می توانند برای دوره های مشابه تمدید شوند. برخی از الزامات عبارتند از:

 • قرارداد کار موقت، یا
 • نامه ای از کارفرما که هدف بازدید را روشن می کند
 • اثبات سلامت و تناسب اندام برای کار

چه کسانی می توانند برای ویزای کاری در دبی درخواست دهند؟

سه شرط تعیین می کند که آیا مهاجران به ویزای کاری دبی نیاز دارند یا خیر. شما به یکی نیاز دارید اگر:

 • شما در حالی که هنوز در کشور خود هستید استخدام شده اید
 • زمانی که با ویزای بازدید یا ویزای توریستی در دبی هستید فرصت شغلی ایجاد می شود
 • شما در حال حاضر در دبی کار می کنید و می خواهید شرکت را تغییر دهید

در وهله اول، وزارت امور خارجه و وزارت امور خارجه و همکاری های بین المللی مراکزی را در خارج از کشور ایجاد کرده اند تا این روند را تسهیل کنند.

در مرحله دوم، شما می توانید مجوز کار دبی خود را با خروج از امارات دریافت کنید. لزوماً مجبور نیستید به خانه برگردید. خطوط هوایی مانند Air Arabia و FlyDubai به شما تسهیلات «ویزا اجرا» را ارائه می‌کنند که در آن می‌توانید در یک کشور همسایه (مانند عمان) توقف کنید تا مجوز کار در دبی را دریافت کنید.

شرکت استخدام کننده همچنین می تواند از فرآیند “تغییر وضعیت” توسط اداره کل اقامت و امور خارجی (GDFRA) در دبی استفاده کند. در این سناریو، برای دریافت مجوز کار در دبی نیازی به خروج از کشور ندارید.

در مرحله سوم، شما همچنین یک مجوز کار جدید برای پیوستن به یک شرکت جدید دریافت می کنید. طبق ماده 1 فرمان وزیری شماره 766 در سال 2015، کارمندی که قراردادش به دلیل انقضای قرارداد خاتمه یافته است، مشروط بر اینکه بتواند فرصت شغلی جدیدی را به دست آورد، واجد شرایط دریافت مجوز کار جدید در دبی است.

چگونه از کلاهبرداری و کلاهبرداری ویزا جلوگیری کنیم؟

زمانی که در دبی مشغول به کار هستید ممکن است با کلاهبرداری ویزا مواجه شوید. اما راه های مختلفی برای دوری از این موارد وجود دارد. به عنوان مثال، کارفرمایان واقعی باید نامه ای را ارائه دهند که توسط MoHRE صادر شده است. همچنین می توانید وضعیت حقوقی شرکت خود را در ثبت ملی اقتصاد به صورت آنلاین بررسی کنید.

به همین ترتیب، می توانید اعتبار مجوز و ویزای خود را در GDRFA تأیید کنید. در هر صورت، همیشه می‌توانید با شماره تماس  (+971-680-27666)با MoHRE تماس بگیرید تا به سؤالات خود رسیدگی شود.

آیا امکان دریافت مجوز کار در امارات برای ایرانیان وجود دارد؟

ایرانی ها می توانند با چندین نوع ویزا وارد دبی شوند: قرارداد کاری – اگر یک شرکت مستقر در امارات شما را استخدام کند، اجازه اقامت دو یا سه ساله به شما داده می شود. سرمایه گذاری املاک – اتباع ایران می توانند در املاک و مستغلات به ارزش حداقل 1 میلیون درهم سرمایه گذاری کنند و برای ویزای اقامت سه ساله دبی اقدام کنند.

محدودیت سنی و دسته بندی ویزای کار دبی و امارات

هر فرد خارجی بالای 18 سال می تواند در دبی و سایر نقاط امارات متحده عربی کار کند، مشروط بر اینکه استانداردهای زیر را مطابق با وزارت منابع انسانی و امارات (MoHRE) رعایت کنند.

کارگران خارجی بر اساس مدارک تحصیلی/مجموعه مهارت هایشان به سه دسته تقسیم می شوند:

 • دسته 1: داشتن حداقل مدرک لیسانس
 • دسته دوم: دارای مدرک فوق دیپلم در هر رشته
 • دسته 3: دارای مدرک دیپلم.

مدارک ویزای کار دبی و امارات

برای دریافت مجوز کار و ویزای اقامت در امارات متحده عربی، کارمندان به مدارک زیر نیاز دارند:

 • پاسپورت معتبر و فتوکپی
 • عکس پاسپورت
 • کپی مدارک تحصیلی (مدارک شما باید توسط سفارت یا کنسولگری امارات متحده عربی در کشور شما و همچنین از وزارت امور خارجه کشور شما تایید شده باشد)
 • کپی شناسنامه متقاضی (و گواهی ازدواج در صورت وجود).
 • کارت شناسایی امارات
 • مجوز ورود از وزارت کار
 • گواهی پزشکی، صادر شده توسط یک مرکز بهداشتی مورد تایید دولت در امارات.
 • مدرک اقامت در امارات متحده عربی، مانند کپی قرارداد اجاره
 • کپی کارت شرکت از طرف کارفرما
 • کپی مجوز تجاری شرکت
 • شواهدی مبنی بر اینکه متقاضی دارای تمکن مالی کافی برای حمایت از خود در امارات است
 • اثبات پرداخت هزینه درخواست.

اعتبار ویزای کار دبی و امارات

زمانی که متقاضیان برای اولین بار مجوز کار را دریافت می کنند، این مجوز به مدت 30 روز معتبر است و می تواند به مدت 30 روز تمدید شود. بنابراین، متقاضیان می توانند به مدت 60 روز در دبی بمانند و در این مدت کارفرمای آنها باید ویزای اقامت، شناسه امارات و کارت کار خود را دریافت کند.

این ویزای اقامت علاوه بر کارت کار است که به مسافران اجازه می دهد تا به طور قانونی در امارات زندگی و کار کنند. ویزای اقامت و مجوز کار مرتبط معمولاً بسته به قرارداد کاری شما یک یا دو سال طول می کشد.

چگونه به صورت آنلاین برای ویزای کار دبی و امارات اقدام کنیم؟

برای شروع مراحل لازم برای دریافت ویزای کار و مجوز کار، به کارفرمایی نیاز دارید که شما را استخدام کند. مراحل اخذ ویزای کار امارات سه مرحله دارد:

اخذ ویزای ورود امارات

برای شروع فرآیند اخذ ویزای ورود به کار (ویزای صورتی/ویزای اقامت)، کارفرما باید مراحل زیر را دنبال کند:

 • از طرف شما برای تایید سهمیه ویزا اقدام کنید. وزارت کار (MOL) این را تایید خواهد کرد.
 • قرارداد کار را به MOL ارسال کنید. شما ملزم به امضای این قرارداد خواهید بود.
 • وزارت باید درخواست مجوز کار را قبل از صدور ویزای ورود به کار تایید کند. با تایید و ویزا، باید ظرف دو ماه وارد امارات شوید.
 • پس از ورود به امارات متحده عربی با ویزای صورتی، یک دوره زمانی 60 روزه برای دریافت ویزای اقامت و اجازه کار رسمی خواهید داشت.

اخذ شناسه امارات

شناسه امارات (Emirates ID) برای غربالگری پزشکی مورد نیاز است. برای درخواست کارت شناسایی، باید ویزای ورود خود را به همراه گذرنامه اصلی و کپی ارائه دهید. کارمندان باید شخصاً در مرکز اداره هویت امارات (EIDA) درخواست دهند.

اخذ ویزای اقامت و اجازه کار

برای درخواست ویزای اقامت، به تمام مدارک مورد نیاز، همانطور که در بالا ذکر شد، نیاز دارید.

هنگامی که شرکت شما تاییدیه سهمیه ویزا را از وزارت کار دریافت کرد، می توانید قرارداد خود را امضا کرده و به کارفرما بازگردانید. در این مرحله، کارفرما می تواند از طرف شما برای مجوز کار درخواست دهد. مجوز کار به عنوان بخشی از ویزای اقامت درج خواهد شد. پس از تأیید مجوز کار، کارمند مجاز است به طور رسمی شروع به کار کند.

ویزای ورود به کار را دریافت کنید

متقاضیان اکنون ویزای ورود به کار (ویزای صورتی) را در فرودگاه دریافت خواهند کرد. این به متقاضیان اجازه می دهد تا زمانی که درخواست ویزای اقامت خود را تکمیل می کنند، به مدت دو ماه در امارات زندگی کنند.

هنگامی که در امارات متحده عربی هستید، برای نشان دادن پاسپورت و مجوز ورود خود و انجام آزمایشات بیومتریک، باید تحت معاینه پزشکی قرار بگیرید و در مرکز خدمات شناسه امارات (که گاهی به عنوان مرکز شادی مشتری شناخته می شود) حضور پیدا کنید. وزارت کار بیشتر نتایج پزشکی و قرارداد کاری شما را دریافت خواهد کرد که برای پردازش شما در سیستم حقوق و دستمزد استفاده می شود.

شناسه امارات خود را جمع آوری کنید

متقاضیان اکنون ویزای اقامت خود را به صورت دیجیتال خواهند داشت . هنگامی که متقاضیان این را داشته باشند، ممکن است یک حساب بانکی باز کنند و به خدمات دولتی دسترسی داشته باشند. پس از ده روز، متقاضیان می توانند کارت شناسایی اماراتی خود را دریافت کنند.

ویزای کار برای دبی یا هر امارت دیگری در امارات دارای قوانین خاصی است که تضمین می کند حقوق کارگران نقض نمی شود.

هزینه ویزای کار دبی و امارات چقدر است؟

طبق برخی منابع، هزینه های زیر برای مجوز کار در امارات است:

رده 1 – 300 درهم (81.67 دلار آمریکا)

رده 2 – 500 درهم (136.12 دلار آمریکا) تا 2000 درهم (544.50 دلار)، بسته به اینکه کارگر ماهر یا غیر ماهر باشد.

دسته 3 – 5000 درهم (1361.25 دلار آمریکا)

ویزای کار دبی به مدت 2 سال – 3000 درهم (816.75 دلار آمریکا) تا 7000 درهم (1905.75 دلار آمریکا)

مشاوره ثبت شرکت در IFZA دبی

کشور امارات با اجرای سیاست های درست در سالیان اخیر، تبدیل به یکی از محبوبترین کشورهای سرمایه پذیر در دنیا و اولین کشور در آسیا شده است. این پیشرفت به حدی است که دبی در سال 2022 تبدیل به دومین شهر برتر در دنیا گردید. به همین دلیل افراد زیادی به دنبال ثبت شرکت در امارات هستند. منطقه آزاد تجاری IFZA به عنون یکی از پیشروهای ارائه خدمات نوین ثبت شرکت در دبی، آماده است که میزبان شما عزیزان باشد. ما، به عنوان پارتنر رسمی IFZA در کنار شما عزیزان هستیم تا بهترین تصمیم را بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

امارات کشوری است که در سال‌های اخیر بیشترین رشد اقتصادی را در میان کشورهای منطقه داشته است. با سرمایه گذاری در امارات می‌توانید از مزایای سرمایه گذاری در مناطق آزاد تجاری این کشور، مالکیت 100 درصدی کسب‌وکارتان، مالیات صفر و زیرساخت‌های بسیار توسعه‌یافته بهره ببرید.

مناطق آزاد در امارات بهترین شهرها برای سرمایه گذاری در امارات هستند. این مناطق شامل دبی و ابوظبی، شارجه، فجیره، عجمان، راس الخیمه و ام القوین هستند. در این لیست دبی بهترین گزینه برای ایرانیان است.

 •  سرمایه گذاری از طریق خرید ملک
 •   سرمایه گذرای در صندوق سرمایه گذاری
 •  سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی
 •  سرمایه گذاری از طریق خرید سهام

ایرانیان می توانند با سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و خرید ملک در امارات برای سرمایه گذاری و اقامت در این کشور اقدام کنند.

حداقل سرمایه گذاری در دبی یک میلیون درهم است. افراد با خرید ملکی که حداقل یک میلیون درهم ارزش داشته باشد می‌توانند ویزای سه ساله دبی را دریافت کنند.

خیر امکان دریافت اقامت دائم دبی از طریق سرمایه گذاری وجود ندارد و شما فقط می‌توانید ویزای موقت دریافت کنید. البته امکان تمدید کردن این ویزا وجود دارد.

بستگی به منطقه ای دارد که قصد ثبت شرکت دارید، از 15000 هزار درهم شروع می شود.

شرکت‌های با مسئولیت محدود (LLC)، شرکت‌های سهامی (Civil Company) و شرکت‌های غیرسهامی (Sole Establishment) بهترین گزینه‌ ها برای ایرانیان است. شرکت های تجاری و خدماتی در این دسته ها هستند.

بله. بعضی از افراد به خاطر اینکه از امکانات آن‌جا به راحتی لذت ببرند و بابت هر شب اقامت هزینه‌ای پرداخت نکنند، در دبی هتل می‌خرند و خودشان هم در آن‌جا زندگی می‌کنند. مزایای دیگری هم در خرید هتل وجود دارد، اما یکی از مهم‌ترین مزایا، مزیت بزرگ اقتصادی آن بر اساس موقعیت هتل‌تان است.

بله! به دلایل بسیار. علاوه بر دلایلی که بالاتر خواندید، فاصله زمانی و مسافتی کم نسبت به ایران، آب‌وهوای تقریباً مشابه با ایران و فرهنگ نزدیک مردم این کشور به مردم ما، توانسته دبی را به مقصدی مطلوب و ایدئال برای مهاجرت ایرانیان تبدیل کند. شمار بالای متقاضیان و افراد مهاجرت کرده به این شهر زیبای حاشیه خلیج فارس، گواه این واقعیت است.

ایفزا جز مناطق آزاد امارات است و شرایط ثبت شرکت در آن با شرایط ثبت شرکت در مناطق اصلی Mainland متفاوت است.