ویزای طلایی امارات: افرادی که حقوق 30000 درهم دارند چگونه می توانند برای اقامت 10 ساله اقدام کنند

سوال: در صورت دریافت حقوق ماهیانه 30000 درهم، آیا واجد شرایط دریافت ویزای طلایی امارات هستم؟ لطفاً در مورد سایر شرایطی که باید رعایت کنم و نحوه درخواست توضیح دهید؟

پاسخ: با توجه به سوالات شما، فرض بر این است که شما در سرزمین اصلی دبی شاغل هستید. بنابراین، مفاد قطعنامه شماره 65 کابینه سال 2022 مبنی بر تصویب آیین نامه اجرایی فرمان فدرال شماره 29/2021 در مورد ورود و اقامت اتباع خارجی قابل اجرا است.

راهکاری برای گرفتن ویزای طلایی امارات

در امارات متحده عربی، هر فردی که شغلش توسط وزارت منابع انسانی و امارات (MoHRE) به عنوان شغل حرفه ای طبقه بندی شده باشد و دارای مدرک لیسانس با حداقل حقوق ماهانه 30000 درهم باشد، می تواند ویزای اقامت طلایی امارات را دریافت کند. این مطابق ماده 17 پیوست مصوبه شماره 65 هیئت وزیران در سال 2022 است. این سازمان ممکن است ویزای طلایی در این دسته را بر اساس اشتغال به افرادی که دارای شرایط زیر هستند اعطا کند:

  1. برای اخذ مجوز کار بر اساس قرارداد کار معتبر در کشور.
  2. کارگر ماهر در سطح اول یا دوم حرفه ای طبق طبقه بندی مشاغل مورد تایید وزارت بهداشت و درمان.
  1. حداقل مقطع تحصیلی باید لیسانس یا معادل آن باشد.
  2. حقوق ماهیانه نباید کمتر از 30000 درهم یا معادل آن به ارز باشد.
  3. داشتن مجوز فعالیت به عنوان پزشک، داروساز، معلم و سایر مشاغل مورد تایید برای ویزای طلایی.
  4. باید در هنگام درخواست اقامت طلایی یا مطابق با مقامات محلی ذیصلاح، بیمه درمانی جامع برای خود و اعضای خانواده خود داشته باشد.

اگر شرایط ذکر شده در بالا را برآورده کنید، می توانید برای ویزای اقامت طلایی امارات بر اساس حقوق ماهانه 30000 درهم درخواست دهید.

علاوه بر این، ممکن است لازم باشد کپی پاسپورت و شناسه اماراتی، گواهی حقوق، صورتحساب بانکی در شش ماه گذشته، قرارداد کار، NOC از کارفرما، گواهی صلاحیت به طور محضری را به اداره کل اقامت و امور خارجی (GDRFA) ارائه دهید. و در کشور خود یا از کشوری که چنین صلاحیتی را کسب کرده اید قانونی شده و پس از آن توسط وزارت امور خارجه و همکاری بین المللی امارات در امارات متحده عربی تایید شده است.

پس از آن، می توانید برای ویزای اقامت طلایی امارات از طریق برنامه هوشمند GDRFA در پورتال وب آن یا یکی از مراکز تایپ مورد تایید GDRFA در دبی اقدام کنید. در صورتی که مقیم امارت دیگری هستید، ممکن است مجبور شوید از طریق اداره فدرال هویت، شهروندی، گمرک و امنیت بندر (ICA) یا از طریق یکی از مراکز تایپ مورد تایید ICA درخواست دهید.

مشاوره ثبت شرکت در IFZA دبی

کشور امارات با اجرای سیاست های درست در سالیان اخیر، تبدیل به یکی از محبوبترین کشورهای سرمایه پذیر در دنیا و اولین کشور در آسیا شده است. این پیشرفت به حدی است که دبی در سال 2022 تبدیل به دومین شهر برتر در دنیا گردید. به همین دلیل افراد زیادی به دنبال ثبت شرکت در امارات هستند. منطقه آزاد تجاری IFZA به عنون یکی از پیشروهای ارائه خدمات نوین ثبت شرکت در دبی، آماده است که میزبان شما عزیزان باشد. ما، به عنوان پارتنر رسمی IFZA در کنار شما عزیزان هستیم تا بهترین تصمیم را بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

امارات کشوری است که در سال‌های اخیر بیشترین رشد اقتصادی را در میان کشورهای منطقه داشته است. با سرمایه گذاری در امارات می‌توانید از مزایای سرمایه گذاری در مناطق آزاد تجاری این کشور، مالکیت 100 درصدی کسب‌وکارتان، مالیات صفر و زیرساخت‌های بسیار توسعه‌یافته بهره ببرید.

مناطق آزاد در امارات بهترین شهرها برای سرمایه گذاری در امارات هستند. این مناطق شامل دبی و ابوظبی، شارجه، فجیره، عجمان، راس الخیمه و ام القوین هستند. در این لیست دبی بهترین گزینه برای ایرانیان است.

  •  سرمایه گذاری از طریق خرید ملک
  •   سرمایه گذرای در صندوق سرمایه گذاری
  •  سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی
  •  سرمایه گذاری از طریق خرید سهام

ایرانیان می توانند با سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و خرید ملک در امارات برای سرمایه گذاری و اقامت در این کشور اقدام کنند.

حداقل سرمایه گذاری در دبی یک میلیون درهم است. افراد با خرید ملکی که حداقل یک میلیون درهم ارزش داشته باشد می‌توانند ویزای سه ساله دبی را دریافت کنند.

خیر امکان دریافت اقامت دائم دبی از طریق سرمایه گذاری وجود ندارد و شما فقط می‌توانید ویزای موقت دریافت کنید. البته امکان تمدید کردن این ویزا وجود دارد.

بستگی به منطقه ای دارد که قصد ثبت شرکت دارید، از 15000 هزار درهم شروع می شود.

شرکت‌های با مسئولیت محدود (LLC)، شرکت‌های سهامی (Civil Company) و شرکت‌های غیرسهامی (Sole Establishment) بهترین گزینه‌ ها برای ایرانیان است. شرکت های تجاری و خدماتی در این دسته ها هستند.

بله. بعضی از افراد به خاطر اینکه از امکانات آن‌جا به راحتی لذت ببرند و بابت هر شب اقامت هزینه‌ای پرداخت نکنند، در دبی هتل می‌خرند و خودشان هم در آن‌جا زندگی می‌کنند. مزایای دیگری هم در خرید هتل وجود دارد، اما یکی از مهم‌ترین مزایا، مزیت بزرگ اقتصادی آن بر اساس موقعیت هتل‌تان است.

بله! به دلایل بسیار. علاوه بر دلایلی که بالاتر خواندید، فاصله زمانی و مسافتی کم نسبت به ایران، آب‌وهوای تقریباً مشابه با ایران و فرهنگ نزدیک مردم این کشور به مردم ما، توانسته دبی را به مقصدی مطلوب و ایدئال برای مهاجرت ایرانیان تبدیل کند. شمار بالای متقاضیان و افراد مهاجرت کرده به این شهر زیبای حاشیه خلیج فارس، گواه این واقعیت است.

ایفزا جز مناطق آزاد امارات است و شرایط ثبت شرکت در آن با شرایط ثبت شرکت در مناطق اصلی Mainland متفاوت است.