ویزای طلایی امارات متحده عربی: چگونه می توانم درخواست بدهم و چه مزایایی دارد؟

ویزای طلایی امارات یکی از مدارک مورد تقاضا در شهر است. اساساً، این بلیط شما برای اقامت طولانی مدت در دبی است – و به دست آوردن آن آنقدرها هم که فکر می کنید سخت نیست. تاکنون، این ویزا به ساکنانی داده می‌شده است که کمک‌های برجسته‌ای به کشور کرده‌اند، در زمینه‌های خاصی مهارت بالایی دارند یا در صنایع کلیدی کار می‌کنند. اما این روند بسیار بازتر است و شما می توانید واجد شرایط باشید.

ویزای طلایی امارات چیست؟

اگر ویزای طلایی امارات دارید، پنج تا ۱۰ سال اقامت دارید. این اقامت به کارفرمای خاصی وابسته نیست و نیازی به تمدید هر دو تا سه سال نیست. ویزای طلایی امارات متحده عربی به مهاجران اجازه می دهد بدون نیاز به حامی مالی ملی و با مالکیت 100 درصدی کسب و کار خود در سرزمین اصلی امارات در امارات زندگی، کار و تحصیل کنند.

چه کسانی می توانند برای ویزای طلایی اقدام کنند؟

طبق تغییرات اخیر در طرح اقامت و ورود امارات، افراد بیشتری می توانند برای ویزای اقامت طلایی درخواست دهند. افرادی که در این دسته بندی ها قرار می گیرند می توانند درخواست دهند: سرمایه گذاران، کارآفرینان، استعدادهای استثنایی، دانشمندان و متخصصان، دانشجویان و فارغ التحصیلان برجسته، پیشگامان بشردوستانه و قهرمانان خط مقدم. اطلاعات بیشتر در مورد هر دسته در زیر آمده است:

1- سرمایه گذاران در املاک

آیا شما صاحب خانه در امارات هستید؟ سرمایه گذاران املاک و مستغلات در صورت خرید ملک یا معامله خارج از طرح به ارزش حداقل 2 میلیون درهم می توانند ویزای طلایی امارات را دریافت کنند.

اگر مالک یک ملک یا گروهی از املاک هستید، ممکن است ویزای طلایی برای یک دوره 5 ساله به شما اعطا شود که با همان شرایط و بدون اسپانسر با شرایط زیر قابل تمدید است:

 • ارائه نامه ای از اداره زمین امارت مربوطه مبنی بر داشتن یک یا چند ملک که ارزش آنها کمتر از 2 میلیون درهم نباشد.
 • خرید ملک با وام از بانک های محلی خاص مورد تایید نهاد محلی ذیصلاح.

2- سرمایه گذاران در سرمایه گذاری های عمومی

اگر در یک صندوق سرمایه گذاری، سرمایه گذاری کنید، ممکن است ویزای طلایی برای یک دوره 10 ساله بدون حامی مالی به شما اعطا شود، مشروط به موارد زیر:

 • ارائه نامه ای از یک صندوق سرمایه گذاری معتبر در امارات مبنی بر اینکه سرمایه گذار دو میلیون درهم سپرده دارد یا
 • ارائه پروانه تجاری یا صنعتی معتبر و تفاهم نامه مبنی بر اینکه سرمایه سرمایه گذار کمتر از دو میلیون درهم نباشد.
 • ارائه نامه ای از اداره مالیات فدرال مبنی بر اینکه سرمایه گذار سالانه حداقل 250000 درهم (دویست و پنجاه هزار درهم) به دولت پرداخت می کند.

علاوه بر این، شما باید:

 • مالکیت سرمایه سرمایه گذاری شده به طور کامل؛ نباید وام باشد و
 • ارائه مدرک بیمه درمانی برای خود و خانواده اش (در صورت وجود).
مدارک مورد نیاز برای ویزای طلایی برای صاحبان مشاغل

برای این دسته باید صاحب یک کسب و کار باشید. شرکت شما باید یک نهاد مستقر در دبی باشد. فعالیت تجاری شرکت می تواند صرفاً تجاری یا تولیدی باشد. مجوزهایی با فعالیت های خدمات حرفه ای واجد شرایط درخواست نیستند. شما باید مدارک زیر را ارسال کنید:

 • مجوز تجارت شرکت شما
 • گزارش حسابرسی مالی
 • مجوز موسسه حسابرسی و گواهی حسابرس
 • نامه معرفی از منطقه آزاد که کسب و کار شما در آن ثبت شده است – به زبان عربی
 • صورت حساب بانکی شخصی به مدت 3 ماه
 • صورت حساب بانکی شرکت به مدت 3 ماه
 • کپی پاسپورت
 • کپی ویزا
 • عکس شخصی
مدارک مورد نیاز برای ویزای طلایی برای مدیران عامل یا مدیران

شما باید حداقل 5 سال در سمت مدیریت ارشد یک شرکت کار کنید. مدرک حرفه ای شما نباید کمتر از لیسانس باشد. حقوق ماهانه شما باید 50 هزار درهم یا بیشتر باشد. شما باید مدارک زیر را ارسال کنید:

 • صورت حساب بانکی به مدت 6 ماه
 • قرارداد کار – باید همان مبلغی را داشته باشد که در صورتحساب بانکی شما به عنوان انتقال حقوق دیده می شود
 • مدرک تایید شده با گواهی وزارت آموزش امارات
 • کپی پاسپورت
 • کپی ویزا
 • عکس شخصی

3- کارآفرینان

این امکان برای کارآفرینان املاک وجود دارد که با احراز یک یا چند مورد از سه شرط زیر، درخواست و اخذ ویزای طلایی امارات را بدهند. متقاضی باید شریک یا صاحب یک شرکت نوپا باشد که به عنوان یک شرکت کوچک و متوسط (SME) در امارات متحده عربی ثبت شده است. علاوه بر این، شما باید یک تاییدیه از هر یک از موارد زیر داشته باشید:

 • یک حسابرس در امارات با بیان اینکه ارزش پروژه کمتر از 500000 درهم نیست
 • مقامات امارت اعلام کردند که این پروژه ماهیت فنی یا آینده دارد.
 • متقاضی دارای تاییدیه برای راه اندازی از یک انکوباتور رسمی کسب و کار است.

3- استعدادهای استثنایی

4- دانشمندان

5- حرفه ای ها

6- دانشجویان و فارغ التحصیلان ممتاز

7- پیشگامان بشردوستانه

و برای موارد بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید:  ویزای طلایی امارات

چه مزایا و مزایایی با ویزای طلایی دریافت می کنم؟

این فقط یک اقامت طولانی مدت نیست که با ویزای طلایی از آن بهره مند خواهید شد. تعدادی از مزایا و مزایا وجود دارد که در حال حاضر برای دارندگان ویزای استاندارد اقامت امارات در دسترس نیست. در مجموع، مزایا عبارتند از:

 1. حقوق اقامت گسترده
 2. کار یا اقامت با حمایت شخصی
 3. امکان حمایت از خانواده و کمک های نامحدود خانگی
 4. زمان طولانی در خارج از امارات متحده عربی
 5. بسته های انحصاری مراقبت های بهداشتی
 6. کارت امتیاز Esaad پلیس دبی
هزینه ویزای طلایی امارات چقدر است؟

برای متقاضیانی که در حال حاضر در امارات هستند، ویزای طلایی بین 2800 تا 3800 درهم هزینه دارد. برای متقاضیان خارج از امارات، ویزای طلایی بین 3800 تا 4800 درهم هزینه دارد.

تمام ویزاهای طلایی به غیر از ویزای سرمایه گذاران برای املاک یا بخش دولتی هزینه یکسانی دارند. 2800 درهم است. این هزینه خدمات دولتی است. هنگامی که برای ویزای طلایی امارات درخواست می کنید، اداره مهاجرت درخواست شما را در چند بخش بررسی می کند. از 72 ساعت تا 30 روز طول می کشد.

در صورتی که اداره مهاجرت درخواست شما را رد کند، 60% (1680 درهم) به شما بازپرداخت خواهد شد.

علاوه بر این، هر متقاضی باید هزینه چک پزشکی و شناسه امارات را بپردازد. آنها حدود 1000 درهم هزینه خواهند داشت. بیمه درمانی امارات را نیز فراموش نکنید. قیمت بسته به شرایط و نیازهای سلامتی شما می تواند متفاوت باشد. حداقل بیمه پایه را می توان با حدود 800 درهم انجام داد.

مشاوره ثبت شرکت در IFZA دبی

کشور امارات با اجرای سیاست های درست در سالیان اخیر، تبدیل به یکی از محبوبترین کشورهای سرمایه پذیر در دنیا و اولین کشور در آسیا شده است. این پیشرفت به حدی است که دبی در سال 2022 تبدیل به دومین شهر برتر در دنیا گردید. به همین دلیل افراد زیادی به دنبال ثبت شرکت در امارات هستند. منطقه آزاد تجاری IFZA به عنون یکی از پیشروهای ارائه خدمات نوین ثبت شرکت در دبی، آماده است که میزبان شما عزیزان باشد. ما، به عنوان پارتنر رسمی IFZA در کنار شما عزیزان هستیم تا بهترین تصمیم را بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

امارات کشوری است که در سال‌های اخیر بیشترین رشد اقتصادی را در میان کشورهای منطقه داشته است. با سرمایه گذاری در امارات می‌توانید از مزایای سرمایه گذاری در مناطق آزاد تجاری این کشور، مالکیت 100 درصدی کسب‌وکارتان، مالیات صفر و زیرساخت‌های بسیار توسعه‌یافته بهره ببرید.

مناطق آزاد در امارات بهترین شهرها برای سرمایه گذاری در امارات هستند. این مناطق شامل دبی و ابوظبی، شارجه، فجیره، عجمان، راس الخیمه و ام القوین هستند. در این لیست دبی بهترین گزینه برای ایرانیان است.

 •  سرمایه گذاری از طریق خرید ملک
 •   سرمایه گذرای در صندوق سرمایه گذاری
 •  سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی
 •  سرمایه گذاری از طریق خرید سهام

ایرانیان می توانند با سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و خرید ملک در امارات برای سرمایه گذاری و اقامت در این کشور اقدام کنند.

حداقل سرمایه گذاری در دبی یک میلیون درهم است. افراد با خرید ملکی که حداقل یک میلیون درهم ارزش داشته باشد می‌توانند ویزای سه ساله دبی را دریافت کنند.

خیر امکان دریافت اقامت دائم دبی از طریق سرمایه گذاری وجود ندارد و شما فقط می‌توانید ویزای موقت دریافت کنید. البته امکان تمدید کردن این ویزا وجود دارد.

بستگی به منطقه ای دارد که قصد ثبت شرکت دارید، از 15000 هزار درهم شروع می شود.

شرکت‌های با مسئولیت محدود (LLC)، شرکت‌های سهامی (Civil Company) و شرکت‌های غیرسهامی (Sole Establishment) بهترین گزینه‌ ها برای ایرانیان است. شرکت های تجاری و خدماتی در این دسته ها هستند.

بله. بعضی از افراد به خاطر اینکه از امکانات آن‌جا به راحتی لذت ببرند و بابت هر شب اقامت هزینه‌ای پرداخت نکنند، در دبی هتل می‌خرند و خودشان هم در آن‌جا زندگی می‌کنند. مزایای دیگری هم در خرید هتل وجود دارد، اما یکی از مهم‌ترین مزایا، مزیت بزرگ اقتصادی آن بر اساس موقعیت هتل‌تان است.

بله! به دلایل بسیار. علاوه بر دلایلی که بالاتر خواندید، فاصله زمانی و مسافتی کم نسبت به ایران، آب‌وهوای تقریباً مشابه با ایران و فرهنگ نزدیک مردم این کشور به مردم ما، توانسته دبی را به مقصدی مطلوب و ایدئال برای مهاجرت ایرانیان تبدیل کند. شمار بالای متقاضیان و افراد مهاجرت کرده به این شهر زیبای حاشیه خلیج فارس، گواه این واقعیت است.

ایفزا جز مناطق آزاد امارات است و شرایط ثبت شرکت در آن با شرایط ثبت شرکت در مناطق اصلی Mainland متفاوت است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *