میراث اکسپوی ۲۰۲۰ دبی: شهری هوشمند با دسترسی ۱۵ دقیقه‌ای به هر منطقه

اکسپوی ۲۰۲۰ دُبی که نخستین رویداد بین‌المللی این‌چنینی در یک کشور عربی بود سرانجام پس از ۶ ماه با اختتامیه‌ای تماشایی به پایان رسید. اما میراث این نمایشگاه عظیم برخلاف بسیاری از نمونه‌های مشابهش ادامه خواهد یافت و مکان برگزاری آن به اکسپو سیتی دُبی تبدیل می‌شود.

احمد الخطیب، مدیر توسعه و تحویل اکسپو سیتی دُبی دراین‌باره می‌گوید: «این طرح ترکیبی از آموزش و سرگرمی و شیوه تازه‌ای برای فعالیت و تجربه‌های کاری است. همچنین میزان تقاضای شرکت‌ها و سازمان‌ها برای حضور در اینجا بسیار زیاد است. بسیاری از افراد برای هماهنگ شدن با دیدگاه و هدفی که ما داریم به اینجا می‌آیند. تمامی تالارها از حالا تا آخر سال از نو افتتاح می‌شوند، البته با محتواهای متفاوت.»

تغییر کاربری نمایشگاه و ایجاد شهری هوشمند

مکان برگزاری اکسپوی ۲۰۲۰ دُبی بناست با تغییر کاربری به شهری مدرن، هوشمند و سازگار با زیست‌بوم بدل شود که از حالا بسیاری از افراد و شرکت‌ها را برای کار و زندگی مجذوب خود کرده است. بسیاری از تالارهای این نمایشگاه با ایده‌های متفاوتی تغییر کاربری پیدا می‌کنند و به کنسولگری، مراکز فرهنگی و دانشگاهی یا حتی رستوران تبدیل می‌شوند. مسئولان امور پیشنهادها را به‌دقت بررسی می‌کنند تا با تصورشان از این مکان منطبق باشد. این شهر سازگار با زیست‌بوم حدود ۴۴۰ هکتار وسعت دارد و ۸۰ درصد از مساحت اکسپو را تحت پوششش در می‌آورد.

کیلومترها مسیر دوچرخه‌سواری، ۵ کیلومتر مسیر دویدن و ۴/۵ هکتار پارک و فضای سبز در اینجا موجود است و برخی تالارها نظیر ترّا، الف و باغ معلق، و نیز رستوران‌ها و هتل نمایشگاه همچنان پذیرای گردشگران خواهند بود.

پل بریجر، مدیر هتل‌های روو درباره استقبال بازدیدکنندگان می‌گوید: «فکر می‌کنم مردم در طول دوره نمایشگاه بسیار به این منطقه عادت کردند. هتل ما واقعا شلوغ بود و حالا کمی خلوت‌تر شده. در تابستان مهمانان زیادی داشتیم که فقط برای بازدید از اینجا آمده بودند، من امیدوارم با رسیدن ماه اکتبر مردم دوباره برای بازدید از جاذبه‌های تازه اینجا بیایند، چون خیلی از اماکن بازگشایی شده‌اند و بسیاری از صاحبان استارتاپ‌ها و افراد برای اقامت بلندمدت به اینجا می‌آیند.»

شهری هوشمند و پایا که شرکت‌های فناوری را جذب می‌کند

مرکز نمایشگاهی این شهرک به کار خود ادامه خواهد داد و میزبان رویدادهای جهانی نظیر بیست‌وهشتمین نشست تغییرات آب‌وهوایی در سال ۲۰۲۳ خواهد بود. همچنین حدود ۵۰۰ شرکت جهانی و محلی از جمله دی‌پی ورلد و زیمنس اینجا دفتر کاری خواهند داشت. مراکز تجاری این منطقه از امکانات ویژه‌ای نظیر اینترنت نسل پنجم و اینترنت اشیاء برخوردار خواهند بود.

لینگ شائو، مدیر علمی گروه ترمینوس درباره قابلیت تجاری اکسپو سیتی برای شرکت‌های فناوری معتقد است:‌ «اکسپو سیتی بناست یک شهر هوشمند باشد. بنابراین نوعی زمین بازی بزرگ برای انواع فناوری‌های هوش مصنوعی است، فناوری‌هایی نظیر بینایی رایانه‌ای، پردازش زبان‌های طبیعی، یادگیری ماشین و تعامل انسان و رایانه. در طرح یک شهرک هوشمند می‌توان از تمامی این فناوری‌ها بهره برد. برای همین شرکت‌های فناوریِ بسیار بسیار پیشرفته بناست به اکسپو سیتی بیایند و با همکاری با یکدیگر سبب توسعه شوند.»

شهر ۱۵ دقیقه‌ای؛ ایده‌ای جذاب برای همه

آنها که برای زندگی به اکسپو سیتی می‌آیند در نخستین شهر ۱۵ دقیقه‌ای امارات زندگی می‌کنند، که محلاتش با پیاده‌روها و مسیر ماشین‌های خودران به هم متصل شده است.

ربکا الیس راف، مشاور املاک در دُبی درباره جذابیت ایده شهر ۱۵ دقیقه‌ای می‌گوید: «اکسپو سیتی در جنوب دُبی بنا شده و تازه‌ترین شهر این منطقه است. منطقه جنوب دُبی پس از تکمیل از هنگ‌کنگ بزرگتر خواهد بود. شهری با دسترسی ۱۵ دقیقه‌ای در نوع خود در امارات اولین است. افرادی با پیشینه‌ها و ملیت‌های مختلف دراین‌باره پرس‌وجو می‌کنند. حتی خود اماراتی‌هایی که اینجا بزرگ شده‌اند مشتاق زندگی در این شهر‌اند. مردم واقعا عاشق این ایده‌اند که می‌توانند ۹۰ درصد کارهای روزانه‌شان را با ۱۵ دقیقه پیاده‌روی یا دوچرخه‌سواری از خانه انجام دهند.»

میراث جذاب اکسپوی ۲۰۲۰ دُبی به حیاتش ادامه می‌دهد و همزمان بسیاری به‌دنبال استفاده از قابلیت‌های این شهر آينده‌اند تا نسل‌های بعدی نیز به نوبه خود از فواید آن بهره‌مند شوند.

مشاوره ثبت شرکت در IFZA دبی

کشور امارات با اجرای سیاست های درست در سالیان اخیر، تبدیل به یکی از محبوبترین کشورهای سرمایه پذیر در دنیا و اولین کشور در آسیا شده است. این پیشرفت به حدی است که دبی در سال 2022 تبدیل به دومین شهر برتر در دنیا گردید. به همین دلیل افراد زیادی به دنبال ثبت شرکت در امارات هستند. منطقه آزاد تجاری IFZA به عنون یکی از پیشروهای ارائه خدمات نوین ثبت شرکت در دبی، آماده است که میزبان شما عزیزان باشد. ما، به عنوان پارتنر رسمی IFZA در کنار شما عزیزان هستیم تا بهترین تصمیم را بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

امارات کشوری است که در سال‌های اخیر بیشترین رشد اقتصادی را در میان کشورهای منطقه داشته است. با سرمایه گذاری در امارات می‌توانید از مزایای سرمایه گذاری در مناطق آزاد تجاری این کشور، مالکیت 100 درصدی کسب‌وکارتان، مالیات صفر و زیرساخت‌های بسیار توسعه‌یافته بهره ببرید.

مناطق آزاد در امارات بهترین شهرها برای سرمایه گذاری در امارات هستند. این مناطق شامل دبی و ابوظبی، شارجه، فجیره، عجمان، راس الخیمه و ام القوین هستند. در این لیست دبی بهترین گزینه برای ایرانیان است.

  •  سرمایه گذاری از طریق خرید ملک
  •   سرمایه گذرای در صندوق سرمایه گذاری
  •  سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی
  •  سرمایه گذاری از طریق خرید سهام

ایرانیان می توانند با سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و خرید ملک در امارات برای سرمایه گذاری و اقامت در این کشور اقدام کنند.

حداقل سرمایه گذاری در دبی یک میلیون درهم است. افراد با خرید ملکی که حداقل یک میلیون درهم ارزش داشته باشد می‌توانند ویزای سه ساله دبی را دریافت کنند.

خیر امکان دریافت اقامت دائم دبی از طریق سرمایه گذاری وجود ندارد و شما فقط می‌توانید ویزای موقت دریافت کنید. البته امکان تمدید کردن این ویزا وجود دارد.

بستگی به منطقه ای دارد که قصد ثبت شرکت دارید، از 15000 هزار درهم شروع می شود.

شرکت‌های با مسئولیت محدود (LLC)، شرکت‌های سهامی (Civil Company) و شرکت‌های غیرسهامی (Sole Establishment) بهترین گزینه‌ ها برای ایرانیان است. شرکت های تجاری و خدماتی در این دسته ها هستند.

بله. بعضی از افراد به خاطر اینکه از امکانات آن‌جا به راحتی لذت ببرند و بابت هر شب اقامت هزینه‌ای پرداخت نکنند، در دبی هتل می‌خرند و خودشان هم در آن‌جا زندگی می‌کنند. مزایای دیگری هم در خرید هتل وجود دارد، اما یکی از مهم‌ترین مزایا، مزیت بزرگ اقتصادی آن بر اساس موقعیت هتل‌تان است.

بله! به دلایل بسیار. علاوه بر دلایلی که بالاتر خواندید، فاصله زمانی و مسافتی کم نسبت به ایران، آب‌وهوای تقریباً مشابه با ایران و فرهنگ نزدیک مردم این کشور به مردم ما، توانسته دبی را به مقصدی مطلوب و ایدئال برای مهاجرت ایرانیان تبدیل کند. شمار بالای متقاضیان و افراد مهاجرت کرده به این شهر زیبای حاشیه خلیج فارس، گواه این واقعیت است.

ایفزا جز مناطق آزاد امارات است و شرایط ثبت شرکت در آن با شرایط ثبت شرکت در مناطق اصلی Mainland متفاوت است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *