امارات: برای اولین بار در جهان به شرکت های دارایی دیجیتال و مجازی منطقه آزاد اختصاص داده شده است

اعلیحضرت شیخ سعود بن صقر القاسمی، عضو شورای عالی امارات متحده عربی و حاکم راس الخیمه، قوانینی را برای ایجاد اولین منطقه آزاد در جهان که به شرکت های دارایی دیجیتال و مجازی اختصاص دارد، صادر کرده است.

منطقه دارایی های دیجیتال راس الخیمه که بر اساس قانون شماره 2 سال 2023 تأسیس شد، یک مرجع دولتی مستقل وابسته به وزارت آینده است. قانون جدید به RAK Digital Assets Oasis استقلال مالی، اداری و قانونی اعطا می‌کند و به آن اجازه می‌دهد تا به عنوان یک منطقه آزاد با هدف و نوآوری در بخش دارایی‌های مجازی عمل کند. RAK Digital Assets Oasis اولین منطقه آزاد در جهان خواهد بود که به شرکت های دارایی دیجیتال و مجازی اختصاص داده شده است، با رویکرد دارایی دیجیتال جامع، سفارشی و نوآوری.

اولین منطقه آزاد دارای دیجیتال در جهان

علاوه بر تأسیس RAK Digital Assets Oasis، اعلیحضرت قانون شماره 1 سال 2023 را نیز اعلام کرد که the Department of the Future را مشخص می کند. هدف این قانون تقویت رشد اقتصادی و تنوع در امارت راس الخیمه، ارتقای جایگاه رو به رشد آن به عنوان مرکز نوآوری و افزایش رقابت پذیری آن به عنوان یک مقصد اقتصادی و جهانی برای تجارت است.

دپارتمان جدید نقشی محوری در ارتقای نوآوری و هدایت توسعه اقتصادی امارات در عصر دیجیتال ایفا خواهد کرد و راس الخیمه را به عنوان پیشرو در نوآوری و کارآفرینی در بخش دارایی های دیجیتال و مجازی قرار خواهد داد.

برای رهبری این ابتکار، اعلیحضرت شیخ سعود بن صقر القاسمی، شیخ محمد بن حمید بن عبدالله القاسمی را به عنوان رئیس و دکتر سامیر الانصاری را به عنوان مدیرعامل RAK Digital Assets Oasis منصوب کرد. شیخ محمد رئیس مرکز شرکت بین المللی RAK (RAK ICC) و عضو هیئت مدیره و مدیر عامل RAKEZ است، در حالی که دکتر سامیر الانصاری مدیر عامل RAK ICC و عضو هیئت مدیره مرجان، راس الخیمه است.

RAK Digital Assets Oasis در سه ماهه دوم سال 2023 برای برنامه های کاربردی باز می شود و به تنها منطقه آزاد در جهان منحصراً برای شرکت های دارایی دیجیتال و مجازی تبدیل می شود که در بخش های جدید و نوظهور نوآوری می کنند، مانند متاورس، بلاک چین، توکن های کاربردی، مجازی. کیف پول دارایی، NFT، DAO، DApp و سایر مشاغل مرتبط با Web3.

مشاوره سرمایه گذاری دبی

کشور امارات با اجرای سیاست های درست در سالیان اخیر، تبدیل به یکی از بهترین کشورهای سرمایه پذیر در دنیا شده است. این پیشرفت به حدی است که دبی در سال 2022 تبدیل به دومین شهر برتر در جهان شد؛ به همین دلیل افراد زیادی به دنبال سرمایه گذاری در امارات هستند. یکی از بخش های سرمایه گذاری، صنعت هتل است که تخصص ما هست. به عنوان یک مشاور تخصصی در حوزه سرمایه گذاری هتل، خوشحال می شویم که بتوانیم به شما دراین زمینه کمک کنیم. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

امارات کشوری است که در سال‌های اخیر بیشترین رشد اقتصادی را در میان کشورهای منطقه داشته است. با سرمایه گذاری در امارات می‌توانید از مزایای سرمایه گذاری در مناطق آزاد تجاری این کشور، مالکیت 100 درصدی کسب‌وکارتان، مالیات صفر و زیرساخت‌های بسیار توسعه‌یافته بهره ببرید.

مناطق آزاد در امارات بهترین شهرها برای سرمایه گذاری در امارات هستند. این مناطق شامل دبی و ابوظبی، شارجه، فجیره، عجمان، راس الخیمه و ام القوین هستند. در این لیست دبی بهترین گزینه برای ایرانیان است.

  •  سرمایه گذاری از طریق خرید ملک
  •   سرمایه گذرای در صندوق سرمایه گذاری
  •  سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی
  •  سرمایه گذاری از طریق خرید سهام

ایرانیان می توانند با سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و خرید ملک در امارات برای سرمایه گذاری و اقامت در این کشور اقدام کنند.

حداقل سرمایه گذاری در دبی یک میلیون درهم است. افراد با خرید ملکی که حداقل یک میلیون درهم ارزش داشته باشد می‌توانند ویزای سه ساله دبی را دریافت کنند.

خیر امکان دریافت اقامت دائم دبی از طریق سرمایه گذاری وجود ندارد و شما فقط می‌توانید ویزای موقت دریافت کنید. البته امکان تمدید کردن این ویزا وجود دارد.

بستگی به منطقه ای دارد که قصد ثبت شرکت دارید، از 15000 هزار درهم شروع می شود.

شرکت‌های با مسئولیت محدود (LLC)، شرکت‌های سهامی (Civil Company) و شرکت‌های غیرسهامی (Sole Establishment) بهترین گزینه‌ ها برای ایرانیان است. شرکت های تجاری و خدماتی در این دسته ها هستند.

بله. بعضی از افراد به خاطر اینکه از امکانات آن‌جا به راحتی لذت ببرند و بابت هر شب اقامت هزینه‌ای پرداخت نکنند، در دبی هتل می‌خرند و خودشان هم در آن‌جا زندگی می‌کنند. مزایای دیگری هم در خرید هتل وجود دارد، اما یکی از مهم‌ترین مزایا، مزیت بزرگ اقتصادی آن بر اساس موقعیت هتل‌تان است.

بله! به دلایل بسیار. علاوه بر دلایلی که بالاتر خواندید، فاصله زمانی و مسافتی کم نسبت به ایران، آب‌وهوای تقریباً مشابه با ایران و فرهنگ نزدیک مردم این کشور به مردم ما، توانسته دبی را به مقصدی مطلوب و ایدئال برای مهاجرت ایرانیان تبدیل کند. شمار بالای متقاضیان و افراد مهاجرت کرده به این شهر زیبای حاشیه خلیج فارس، گواه این واقعیت است.

ایفزا جز مناطق آزاد امارات است و شرایط ثبت شرکت در آن با شرایط ثبت شرکت در مناطق اصلی Mainland متفاوت است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *