تمامی نکاتی مهم درباره Ultimate Beneficial Owner یا همان UBO در ثبت شرکت دبی

دولت امارات در سال های اخیر اقدامات سختگیرانه ای را برای مقابله با پولشویی و اقدامات غیرقانونی مرتبط با آن ارائه کرده است. یکی از این اقدامات اجرای قانون مربوط به “مالک منفعت نهایی” (UBO) یک شرکت است.

طبق این قانون، همه شرکت‌های ثبت شده در امارات، صرف نظر از حوزه قضایی (منطقه آزاد، سرزمین اصلی یا فراساحل)، موظفند جزئیات UBO را به مرجع صدور مجوز افشا کنند. به عنوان بخشی از این، همه شرکت های سرزمین اصلی اطلاعات مربوط به UBO را به DED امارت مربوطه افشا خواهند کرد. به غیر از شرکت‌هایی که در مناطق آزاد مالی تأسیس شده‌اند یا آنهایی که تحت مالکیت دولت هستند، مقررات UBO برای همه مشاغل امارات اعمال می‌شود.

UBO کیست و برای اعلام به عنوان UBO چه معیارهایی باید رعایت شود؟

اگر فردی از منافع نهایی شرکت برخوردار باشد یا مالکیت یا کنترل نهایی شرکت را داشته باشد، ممکن است به عنوان مالک نهایی (UBO) شناخته شود. فرد باید دارای اختیارات/مزایای زیر باشد تا به عنوان UBO اعلام شود:

 • بر اساس این مصوبه، UBO شخصی است که به طور مستقیم یا غیرمستقیم مالک و کنترل یک شرکت را بر عهده دارد. افرادی که حداقل 25% سهام و حق رای یک شرکت را در اختیار داشته باشند یا شخصی که قدرت عزل و انتصاب اکثریت مدیران یک شرکت را داشته باشد به عنوان UBO محسوب می شوند.
 • در صورتی که هیچ شخص حقیقی واجد شرایط فوق نباشد، UBO کسی است که از طرق دیگر بر یک شرکت کنترل داشته باشد.
 • در صورتی که نتوان شخص حقیقی واجد شرایط ذکر شده در دو نکته اول را شناسایی کرد، فردی که به سمت مدیریت بالاتر در شرکت منصوب می شود به عنوان UBO در نظر گرفته می شود.
 • اگر شرایط ذکر شده برای شناسایی یک UBO توسط بیش از یک نفر مشترک باشد (مثلاً 25٪ از حق رای توسط دو نفر مشترک است) همه آنها به عنوان مالکان مشترک این نسبت شناخته می شوند.

ذی نفع نهایی (UBO) در مقابل ذی نفع (BO)

UBO با ذی نفع متفاوت است. مالکان ذینفع افرادی هستند که در یک شرکت سهام دارند. UBOها افرادی هستند که حداقل 25 درصد از سهام یک شرکت را در اختیار دارند. علاوه بر این، آنها همچنین توانایی کنترل یک شرکت را از طریق مستقیم یا غیر مستقیم دارند. UBO ها این قدرت را دارند که رشته های کل سازمان ها را بکشند. ناگفته نماند که این افراد می توانند در نهایت قدرت زیادی داشته باشند.

بیانیه UBO از چه چیزی تشکیل شده است؟

یک بیانیه UBO شامل موارد زیر است:

 • جزئیات شناسایی اولیه UBO (نام، تاریخ تولد و محل تولد)
 • تاریخ و مبنای انتصاب فرد به عنوان UBO
 • تاریخی که در آن فرد دیگر UBO نیست (در صورت وجود)
 • مشخصات شرکا/سهامداران (همراه با میزان حق رای آنها)
 • تاریخ کسب مالکیت شرکت

مجازات عدم افشای جزئیات مربوط به UBO چیست؟

عدم رعایت این قانون می تواند جریمه های سختی را با جریمه هایی تا 100000 درهم به همراه داشته باشد.

مشاوره ثبت شرکت در IFZA دبی

کشور امارات با اجرای سیاست های درست در سالیان اخیر، تبدیل به یکی از محبوبترین کشورهای سرمایه پذیر در دنیا و اولین کشور در آسیا شده است. این پیشرفت به حدی است که دبی در سال 2022 تبدیل به دومین شهر برتر در دنیا گردید. به همین دلیل افراد زیادی به دنبال ثبت شرکت در امارات هستند. منطقه آزاد تجاری IFZA به عنون یکی از پیشروهای ارائه خدمات نوین ثبت شرکت در دبی، آماده است که میزبان شما عزیزان باشد. ما، به عنوان پارتنر رسمی IFZA در کنار شما عزیزان هستیم تا بهترین تصمیم را بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

امارات کشوری است که در سال‌های اخیر بیشترین رشد اقتصادی را در میان کشورهای منطقه داشته است. با سرمایه گذاری در امارات می‌توانید از مزایای سرمایه گذاری در مناطق آزاد تجاری این کشور، مالکیت 100 درصدی کسب‌وکارتان، مالیات صفر و زیرساخت‌های بسیار توسعه‌یافته بهره ببرید.

مناطق آزاد در امارات بهترین شهرها برای سرمایه گذاری در امارات هستند. این مناطق شامل دبی و ابوظبی، شارجه، فجیره، عجمان، راس الخیمه و ام القوین هستند. در این لیست دبی بهترین گزینه برای ایرانیان است.

 •  سرمایه گذاری از طریق خرید ملک
 •   سرمایه گذرای در صندوق سرمایه گذاری
 •  سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی
 •  سرمایه گذاری از طریق خرید سهام

ایرانیان می توانند با سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و خرید ملک در امارات برای سرمایه گذاری و اقامت در این کشور اقدام کنند.

حداقل سرمایه گذاری در دبی یک میلیون درهم است. افراد با خرید ملکی که حداقل یک میلیون درهم ارزش داشته باشد می‌توانند ویزای سه ساله دبی را دریافت کنند.

خیر امکان دریافت اقامت دائم دبی از طریق سرمایه گذاری وجود ندارد و شما فقط می‌توانید ویزای موقت دریافت کنید. البته امکان تمدید کردن این ویزا وجود دارد.

بستگی به منطقه ای دارد که قصد ثبت شرکت دارید، از 15000 هزار درهم شروع می شود.

شرکت‌های با مسئولیت محدود (LLC)، شرکت‌های سهامی (Civil Company) و شرکت‌های غیرسهامی (Sole Establishment) بهترین گزینه‌ ها برای ایرانیان است. شرکت های تجاری و خدماتی در این دسته ها هستند.

بله. بعضی از افراد به خاطر اینکه از امکانات آن‌جا به راحتی لذت ببرند و بابت هر شب اقامت هزینه‌ای پرداخت نکنند، در دبی هتل می‌خرند و خودشان هم در آن‌جا زندگی می‌کنند. مزایای دیگری هم در خرید هتل وجود دارد، اما یکی از مهم‌ترین مزایا، مزیت بزرگ اقتصادی آن بر اساس موقعیت هتل‌تان است.

بله! به دلایل بسیار. علاوه بر دلایلی که بالاتر خواندید، فاصله زمانی و مسافتی کم نسبت به ایران، آب‌وهوای تقریباً مشابه با ایران و فرهنگ نزدیک مردم این کشور به مردم ما، توانسته دبی را به مقصدی مطلوب و ایدئال برای مهاجرت ایرانیان تبدیل کند. شمار بالای متقاضیان و افراد مهاجرت کرده به این شهر زیبای حاشیه خلیج فارس، گواه این واقعیت است.

ایفزا جز مناطق آزاد امارات است و شرایط ثبت شرکت در آن با شرایط ثبت شرکت در مناطق اصلی Mainland متفاوت است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *