مجوز ورود مجدد برای دارندگان ویزای اقامت امارات: هزینه، واجد شرایط بودن، بازپرداخت، نحوه درخواست

مجوز ورود مجدد جدیدی که در امارات متحده عربی راه اندازی شد اکنون به دارندگان ویزای اقامتی که بیش از شش ماه در خارج از امارات اقامت دارند اجازه می دهد به کشور بازگردند. همانطور که خلیج تایمز گزارش کرده است، چنین ساکنانی باید دلیلی برای همین موضوع مشخص کنند.

طبق گفته اداره فدرال هویت، شهروندی، گمرک و امنیت بنادر (ICP)، درخواست باید از خارج از امارات ارسال شود.

“مشتری می تواند پس از 180 روز اقامت در خارج از کشور برای این درخواست، درخواست دهد. پس از تأیید درخواست، متقاضی باید ظرف 30 روز از تاریخ تأیید وارد کشور شود”.

نکاتی در مورد درخواست مجوز ورود مجدد
  • چه کسی می تواند برای مجوز ورود مجدد اقدام کند؟

افرادی که دارای ویزای معتبر امارات هستند و بیش از 180 روز در خارج از این کشور اقامت داشته باشند می توانند درخواست دهند. متقاضیان باید اطمینان حاصل کنند که وضعیت ویزای آنها فعال است و اقامت آنها منقضی نشده است.

  • هزینه این خدمات چقدر است؟

هزینه صدور این سرویس 800 درهم است. هزینه های اضافی توسط اداره فدرال برای هویت، شهروندی، گمرک و امنیت بنادر (ICP) 150 درهم است. کل هزینه ها کمی بیش از 950 درهم است.

  • آیا در صورت رد درخواست، مبلغ مسترد خواهد شد؟

هزینه صدور 800 درهم مسترد خواهد شد.

  • چه دلایلی برای اقامت بیش از 180 روز در خارج از امارات پذیرفته می شود؟

دلایل خاصی ذکر نشده است. ICP در وب سایت خود می گوید: «دلیل معتبری برای اقامت در خارج از کشور در آن دوره باید ارائه شود.

  • ساکنین چگونه می توانند برای خدمات درخواست دهند؟

آنها می توانند این کار را از طریق آژانس های مسافرتی معتبر، از طریق وب سایت ICP یا مراکز خدمات انجام دهند. این سرویس «صدور مجوز برای اقامت در خارج از امارات بیش از ۶ ماه» نامیده می‌شود و می‌توان آن را در «سرویس‌های هوشمند» یافت.

  • مجوز ورود مجدد چگونه به متقاضی تحویل داده می شود؟

به گفته وب سایت ICP، مجوز از طریق ایمیل تحویل داده می شود. یک آژانس مسافرتی گفت که مجوز را می توان از طریق کانال های الکترونیکی ICP نیز چاپ کرد. متقاضی تنها پس از اخذ تاییدیه می تواند دوباره وارد کشور شود.

منبع: خلیج تایمز

مشاوره ثبت شرکت در IFZA دبی

کشور امارات با اجرای سیاست های درست در سالیان اخیر، تبدیل به یکی از محبوبترین کشورهای سرمایه پذیر در دنیا و اولین کشور در آسیا شده است. این پیشرفت به حدی است که دبی در سال 2022 تبدیل به دومین شهر برتر در دنیا گردید. به همین دلیل افراد زیادی به دنبال ثبت شرکت در امارات هستند. منطقه آزاد تجاری IFZA به عنون یکی از پیشروهای ارائه خدمات نوین ثبت شرکت در دبی، آماده است که میزبان شما عزیزان باشد. ما، به عنوان پارتنر رسمی IFZA در کنار شما عزیزان هستیم تا بهترین تصمیم را بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

امارات کشوری است که در سال‌های اخیر بیشترین رشد اقتصادی را در میان کشورهای منطقه داشته است. با سرمایه گذاری در امارات می‌توانید از مزایای سرمایه گذاری در مناطق آزاد تجاری این کشور، مالکیت 100 درصدی کسب‌وکارتان، مالیات صفر و زیرساخت‌های بسیار توسعه‌یافته بهره ببرید.

مناطق آزاد در امارات بهترین شهرها برای سرمایه گذاری در امارات هستند. این مناطق شامل دبی و ابوظبی، شارجه، فجیره، عجمان، راس الخیمه و ام القوین هستند. در این لیست دبی بهترین گزینه برای ایرانیان است.

  •  سرمایه گذاری از طریق خرید ملک
  •   سرمایه گذرای در صندوق سرمایه گذاری
  •  سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی
  •  سرمایه گذاری از طریق خرید سهام

ایرانیان می توانند با سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و خرید ملک در امارات برای سرمایه گذاری و اقامت در این کشور اقدام کنند.

حداقل سرمایه گذاری در دبی یک میلیون درهم است. افراد با خرید ملکی که حداقل یک میلیون درهم ارزش داشته باشد می‌توانند ویزای سه ساله دبی را دریافت کنند.

خیر امکان دریافت اقامت دائم دبی از طریق سرمایه گذاری وجود ندارد و شما فقط می‌توانید ویزای موقت دریافت کنید. البته امکان تمدید کردن این ویزا وجود دارد.

بستگی به منطقه ای دارد که قصد ثبت شرکت دارید، از 15000 هزار درهم شروع می شود.

شرکت‌های با مسئولیت محدود (LLC)، شرکت‌های سهامی (Civil Company) و شرکت‌های غیرسهامی (Sole Establishment) بهترین گزینه‌ ها برای ایرانیان است. شرکت های تجاری و خدماتی در این دسته ها هستند.

بله. بعضی از افراد به خاطر اینکه از امکانات آن‌جا به راحتی لذت ببرند و بابت هر شب اقامت هزینه‌ای پرداخت نکنند، در دبی هتل می‌خرند و خودشان هم در آن‌جا زندگی می‌کنند. مزایای دیگری هم در خرید هتل وجود دارد، اما یکی از مهم‌ترین مزایا، مزیت بزرگ اقتصادی آن بر اساس موقعیت هتل‌تان است.

بله! به دلایل بسیار. علاوه بر دلایلی که بالاتر خواندید، فاصله زمانی و مسافتی کم نسبت به ایران، آب‌وهوای تقریباً مشابه با ایران و فرهنگ نزدیک مردم این کشور به مردم ما، توانسته دبی را به مقصدی مطلوب و ایدئال برای مهاجرت ایرانیان تبدیل کند. شمار بالای متقاضیان و افراد مهاجرت کرده به این شهر زیبای حاشیه خلیج فارس، گواه این واقعیت است.

ایفزا جز مناطق آزاد امارات است و شرایط ثبت شرکت در آن با شرایط ثبت شرکت در مناطق اصلی Mainland متفاوت است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *