فرآیند درخواست ویزا IFZA در یک نگاه

منطقه آزاد یک منطقه جغرافیایی است که دارای مزایای مالیاتی مشخصی است که به منظور جذب سرمایه گذاری و توسعه فعالیت های اقتصادی ایجاد شده است. در مناطق آزاد، قوانین حاکم نسبت به سایر نقاط کشور ملایم‌تر است. به این ترتیب، شرکت‌هایی که در این مناطق آزاد تأسیس می‌شوند از تسهیلاتی برخوردار هستند که شامل معافیت‌های مالیاتی خاص، کمک‌های ویزا، فرصت‌های شبکه‌سازی و همچنین مالکیت 100 درصدی می‌شود.

به بیان ساده، ویزای منطقه آزاد نوعی ویزای اقامتی است که توسط GDRFA برای افراد مرتبط با شرکت های مناطق آزاد صادر می شود. این بدان معناست که ویزای منطقه آزاد ممکن است به شکل ویزای سرمایه گذاری، ویزای کار یا انواع دیگر ویزا باشد. به عنوان مثال، کارآفرینی که به دنبال تأسیس شرکت خود در یک منطقه آزاد است، ممکن است برای ویزای سرمایه گذاری اقدام کند. برعکس، افرادی که در یک شرکت منطقه آزاد کار می کنند، واجد شرایط دریافت ویزای کار هستند.

مزایای ویزای منطقه آزاد چیست؟

مانند سایر ویزاهای اقامت امارات، دارندگان ویزای منطقه آزاد از نظر قانونی مجاز به کار و زندگی در امارات هستند. آنها همچنین حق دریافت خدمات مالی و بانکی، خدمات بهداشتی و درمانی و همچنین درخواست گواهینامه رانندگی امارات را دارند. از دیگر مزایای ویزای منطقه آزاد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مالکیت کامل خارجی (100%)
 • معاف از مالیات شخصی، واردات و صادرات
 • معاف از مالیات شرکت ها برای مدت زمان معین با امکان تمدید
 • واجد شرایط بودن برای گزینه های اجاره بلند مدت (تا 25 سال)

فرآیند ویزا در منطقه آزاد IFZA

گرفتن ویزا در این منطقه آزاد بسیار ساده وسریع است. فقط کافی است اقدام کنید:

1- ارسال درخواست و پرداخت

هنگامی که شرکت شما تشکیل شد، زمان رسیدگی به درخواست ویزا است. از شما خواسته می شود که فرم درخواست ویزا را تکمیل کنید که از شما می خواهد این فرم را با تمام اطلاعات شخصی خود از جمله برخی از اطلاعات مذهبی و همچنین مربوط به خانواده تکمیل کنید. در طول فرآیند درخواست باید از موارد زیر آگاه باشید:

 • پاسپورت شما باید حداقل 7 ماه اعتبار داشته باشد
 • شما باید حداقل 2 صفحه خالی در گذرنامه خود داشته باشید (1 صفحه کامل)
 • برای ورود به دبی باید از پاسپورتی که اخیرا استفاده شده، استفاده کنید. اگر با ویزای الکترونیکی “خارج از کشور” وارد دبی شده اید، پس از ورود به کشور حتماً این مهر مهاجرت را دریافت کنید.
 • مجوز تجارت شرکت شما باید حداقل 3 ماه اعتبار داشته باشد
 • اگر ویزای فعلی در دبی دارید، ابتدا باید قبل از شروع این فرآیند با IFZA، این ویزا لغو شود.
 • اگر هنگام درخواست ویزا در خارج از کشور باشید، این عبارت به “خارج از کشور” اشاره می کند. سپس شما در آن کشور هستید هنگام درخواست ویزای خود، این به “داخل کشور” اشاره دارد. مطمئن باشید که این را دقیقاً به درستی دریافت کرده اید زیرا در صورت اعمال نادرست، تاخیر ایجاد می کند.

مدارک زیر هنگام ارسال ویزا برای صدور مورد نیاز است:

 • گذرنامه فیزیکی با حداقل 2 صفحه خالی (1 صفحه کامل)
 • نتایج آزمون آمادگی جسمانی پزشکی
 • فرم درخواست شناسه امارات (جدید یا تمدید)
 • بیمه درمانی

مدیران کل و سهامداران ذکر شده در مجوز تجارت می توانند هر نامی را که می خواهند بدون نیاز به مدرک تایید شده انتخاب کنند و فقط مدیران کل مجاز به ذکر این موضوع در ویزای خود باشند. کارکنان یک شرکت ملزم به ارائه گواهی مدرک معتبر برای هر گونه تعیین مدیریتی درخواستی هستند.

2- قراردادهای کارکنان

کلیه مدیران و کارکنان موظف به امضای قرارداد کاری با شرکت می باشند. این قرارداد توسط IFZA ارائه شده و به صورت الکترونیکی قابل امضا است. حتماً هر دو بخش انگلیسی و عربی قرارداد را امضا کنید تا از معتبر بودن آن اطمینان حاصل کنید. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که قرارداد کار روی سربرگ شرکت و همچنین ممهور به مهر رسمی شرکت باشد.

3- ویزای الکترونیکی و تعیین وضعیت

پس از ارسال درخواست ویزا و امضای قرارداد کاری، نوبت به صدور ویزای الکترونیکی برای شما می رسد. ویزای الکترونیکی برای ورود به کشور استفاده می شود که به شما امکان می دهد مراحل تحویل پاسپورت خود و انجام آزمایش پزشکی را تکمیل کنید. برای درخواست های “خارج از کشور” تا زمانی که ویزای الکترونیکی خود را دریافت نکرده اید نباید وارد کشور شوید و فقط با ویزای مذکور وارد کشور شوید. اطمینان حاصل کنید که این مهر را در مهاجرت دریافت کرده اید.

برای درخواست‌های «داخلی»، تا زمانی که در حال دریافت ویزای خود هستید، مطمئن شوید که کشور را ترک نکنید. فقط پس از دریافت پاسپورت مهر شده خود می توانید کشور را ترک کنید.

4- تست تناسب اندام پزشکی، ثبت شناسه امارات و مهر ویزا

اکنون شما آماده هستید تا برای تست تناسب اندام خود بروید. این شامل اسکن ریه ها و همچنین گرفتن مقداری خون است. پس از تکمیل این فرآیند، می‌توانید درخواست ID خود را از طریق اسکن بیومتریک و تشخیص چهره پردازش کنید. در این مرحله، از شما نیز خواسته می‌شود که مدرکی مبنی بر پوشش پزشکی خود را به همراه فرم درخواست شناسه امارات ارائه دهید. این فرآیند درخواست واقعی بیش از دو ساعت طول نمی کشد و مهر گذرنامه و صدور کارت شناسایی امارات شما تقریباً 5 روز طول می کشد.

مشاوره ثبت شرکت در IFZA دبی

کشور امارات با اجرای سیاست های درست در سالیان اخیر، تبدیل به یکی از محبوبترین کشورهای سرمایه پذیر در دنیا و اولین کشور در آسیا شده است. این پیشرفت به حدی است که دبی در سال 2022 تبدیل به دومین شهر برتر در دنیا گردید. به همین دلیل افراد زیادی به دنبال ثبت شرکت در امارات هستند. منطقه آزاد تجاری IFZA به عنون یکی از پیشروهای ارائه خدمات نوین ثبت شرکت در دبی، آماده است که میزبان شما عزیزان باشد. ما، به عنوان پارتنر رسمی IFZA در کنار شما عزیزان هستیم تا بهترین تصمیم را بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان، ثبت شرکت در IFZA دبی کلیک کنید

حداقل سرمایه گذاری در دبی یک میلیون درهم است. افراد با خرید ملکی که حداقل یک میلیون درهم ارزش داشته باشد می‌توانند ویزای سه ساله دبی را دریافت کنند.

امارات برای سرمایه گذارانی که از طریق ثبت شرکت اقدام می‌کنند می توانند تا اقامت 10 ساله را فراهم می‌کند. علاوه بر اینکه مالیاتی به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد.

هزینه‌های اجرایی برای ثبت شرکت در دبی از جمله هزینه‌های اجاره دفتر کار و نیروی انسانی می‌تواند با توجه به نوع کسب‌وکار شما کاملا متفاوت باشد.

مدت زمان ثبت شرکت در دبی بین ۱ تا ۴ هفته طول می‌کشد.

بستگی به منطقه ای دارد که قصد ثبت شرکت دارید، از 15000 هزار درهم شروع می شود.

بله، امارات متحده عربی امکان اخذ اقامت را از طریق ثبت شرکت چه در دبی و چه در امارت‌های دیگر در این کشور را فراهم کرده است.

ایفزا جز مناطق آزاد امارات است و شرایط ثبت شرکت در آن با شرایط ثبت شرکت در مناطق اصلی Mainland متفاوت است.

برای راه اندازی شرکت خود با IFZA نیازی نیست در امارات باشید. شما باید حداقل یک بار برای بسته های تشکیل شرکت IFZA با تخصیص ویزای اقامت از امارات بازدید کرده باشید. اگر می خواهید فقط برای شرکت خود مجوز تجارت بگیرید، حتی اگر در گذشته از امارات متحده عربی بازدید نکرده باشید، همچنان می توانید شرکت را تشکیل دهید.

پس از تأسیس شرکت شما، می توانید برای افتتاح حساب بانکی شرکتی در هر یک از بانک های امارات متحده عربی درخواست دهید

خیر، برای راه اندازی شرکت در IFZA دبی نیازی به اسپانسر محلی ندارید.

بازه زمانی راه اندازی شرکت در IFZA دبی 3 تا 4 روز کاری پس از امضا و ارسال فرم های درخواست و ارائه مدارک مورد نیاز می باشد.

شرکت ها را می توان با انواع فعالیت های اصلی زیر راه اندازی کرد:

 • خدمات
 • مشاوره
 • صنعتی
 • تجارت
 • برگزاری
 • تجارت عمومی

برای راه اندازی شرکت با IFZA نیازی به فضای اداری نیست. IFZA قرارداد اجاره دفتر را با تمام مجوزها به شما ارائه می دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *