شش مرحله انجام ثبت شرکت در دبی امارات

امارات متحده عربی از یک اقتصاد تحت سلطه صنعت نفت و گاز، اکنون در میان بازترین و متنوع ترین مناظر تجاری در جهان است. پیش‌بینی‌ها برای سال 2023 حاکی از آن است که صنایع غیرنفتی انعطاف‌پذیر باقی می‌مانند و امسال 3.9 درصد رشد خواهند کرد. صنعت گردشگری در کنار املاک، فناوری اطلاعات و ارتباطات و فناوری یکی از این محرک‌های کلیدی اقتصادی غیرنفتی خواهد بود.

مهم نیست که صنعت چیست، اما در قلب اقتصاد امارات متحده عربی، SMEها قرار دارند. آنها حدود 94 درصد از مشاغل کشور را تشکیل می دهند و نزدیک به 90 درصد از نیروی کار بخش خصوصی را استخدام می کنند. به طور کلی، کسب و کارهای کوچک و متوسط مجموعا بیش از 60 درصد به تولید ناخالص داخلی امارات متحده عربی کمک می کنند، رقمی که پیش بینی می شود به لطف حمایت فزاینده دولت از استارتاپ ها رشد کند.

هر ساله حدود 500,000 کسب و کار کوچک و متوسط در امارات راه اندازی می شوند، زیرا این کشور این کار را بسیار آسان می کند. امارات متحده عربی خواه فرآیندهای سریع و آسان تشکیل شرکت، موانع ورود کم، و چشم انداز کارآفرینی حمایتی باشد، چشم انداز تجاری را فراهم می کند که به هر SME قدرت رشد و شکوفایی می دهد.

ثبت شرکت در دبی امارات

تعداد مهاجران در امارات متحده عربی بسیار زیاد است و 89 درصد از جمعیت این کشور را به خود اختصاص داده است. دلیل آن این است که امارات متحده عربی یک فرآیند ادغام شرکت ساده، یک سیستم پشتیبانی جامع، و فرآیندهای صدور مجوز، ویزا و جابجایی بسیار آزمایش شده را ارائه می دهد. این دانش عمومی است که راه اندازی یک کسب و کار در امارات به سختی چالش برانگیزتر از تشکیل یک شرکت در کشور خود است.

سرمایه‌گذاران خارجی می‌توانند فوراً از نرخ ثابت 5% مالیات بر ارزش افزوده، نرخ مالیات شخصی 0% و طرح مالیات شرکتی پایین 9% که از ژوئن 2023 شروع می‌شود، بهره‌مند شوند. گزینه‌های متعدد ویزا نیز نقل مکان را آسان می‌کند، چه قصد اقامت داشته باشید. چند ماه، چند سال یا خیلی بیشتر.

مهاجران همچنین می توانند در یکی از مناطق آزاد متعدد کشور مستقر شوند. هنگام ثبت یک شرکت در اینجا، سرمایه گذاران خارجی می توانند از 0٪ مالیات شرکت (برای درآمد معین)، 100٪ معافیت مالیاتی گمرکی، محدودیت ارزی صفر، و آزادی بازگرداندن تمام سرمایه و سود استفاده کنند.

همه چیز در رأس آرامشی است که با زندگی و داشتن یک تجارت در یکی از باثبات ترین و امن ترین کشورهای جهان از نظر اقتصادی و سیاسی حاصل می شود.

مراحل ثبت شرکت در دبی امارات

ثبت یک شرکت در امارات متحده عربی نسبتا آسان و ساده است. در اینجا یک طرح کلی کوتاه و ساده از ما است متخصصان تشکیل شرکت که می توانید پس از اخذ مجوز تجارت خود در امارات متحده عربی آنها را دنبال کنید.

مرحله 1: انتخاب بین راه اندازی منطقه آزاد یا سرزمین اصلی

یکی از مهم ترین ملاحظات هنگام ایجاد تجارت امارات متحده عربی این است که آیا باید در یک منطقه آزاد یا در سرزمین اصلی راه اندازی کنید. همانطور که گفته شد، هر دو مزایای زیادی دارند. ضروری است که راه اندازی شرکت خود را با دقت انتخاب کنید زیرا این امر تمام الزامات مورد نیاز برای ارسال را تعیین می کند.

هنگام راه‌اندازی یک کسب‌وکار در امارات، سه گزینه راه‌اندازی شرکت وجود دارد – راه‌اندازی‌های سرزمین اصلی، منطقه آزاد و راه‌اندازی‌های دریایی. دو متداول ترین راه اندازی سرزمین اصلی و منطقه آزاد هستند.

تفاوت‌های متعددی بین راه‌اندازی‌های mainland، free zone و offshore وجود دارد. مهم‌تر از همه، شرکت‌های خارج از کشور از مالیات بر درآمد شرکت‌ها معاف هستند. در عین حال، راه‌اندازی‌های مناطق آزاد نیز می‌توانند از معافیت‌های مالیاتی به شرط داشتن شرایط خاص بهره ببرند، در حالی که شرکت‌های سرزمین اصلی موظف به پرداخت مالیات بر درآمد شرکت‌ها هستند. در این میان شرکت‌های سرزمین اصلی می‌توانند قراردادهای دولتی ببندند در حالی که شرکت‌های مناطق آزاد و فراساحلی نمی‌توانند.

مرحله 2: یک ساختار تجاری را انتخاب کنید

پس از تصمیم گیری در مورد ثبت شرکت خود، باید نوع ساختار کسب و کار خود را انتخاب کنید. شما می توانید از بین مالکیت انحصاری، شرکت با مسئولیت محدود (LLC)، شرکت منطقه آزاد، شعبه، برای نام بردن برخی از آنها را انتخاب کنید. هر ساختاری مزایا و معایب خاص خود را دارد، بنابراین مهم است که یکی را انتخاب کنید که متناسب با نیازها و اهداف کسب و کار شما باشد.

مرحله 3: نام شرکت شما

انتخاب نام شرکت در ایجاد یک کسب و کار امارات متحده عربی بسیار مهم است زیرا این اولین تصور را برای مخاطبان شما ایجاد می کند. هنگام انتخاب نام شرکت، باید از مجموعه ای دقیق و در عین حال آسان برای نامگذاری پیروی کنید. به طور خلاصه، باید از هرگونه زبان توهین آمیز یا توهین آمیز خودداری کنید. از نام‌های سازمان‌های معروف خودداری کنید و اگر شرکت خود را به نام خود نامگذاری می‌کنید از اختصارات خودداری کنید – به‌عنوان مثال، مشاور دیو مان به جای مشاوره دی مان. همچنین باید بررسی کنید که نام انتخابی شما برای ثبت نام موجود باشد.

مرحله 4: درخواست مجوز شما

مرحله نهایی در این فرآیند، ارائه درخواست مجوز شما است. اگر در سرزمین اصلی راه اندازی می کنید، می توانید مستقیماً به اداره شهرداری اقتصادی یا مشابه محلی درخواست دهید. اگر راه اندازی منطقه آزاد را انتخاب کرده اید، می توانید مستقیماً به مرجع مربوطه منطقه آزاد درخواست دهید.

مرحله 5: یک فضای فیزیکی بدست آورید

در بیشتر موارد، مشاغل در امارات متحده عربی برای فعالیت به یک مکان فیزیکی نیاز دارند. بسته به نوع کسب و کاری که می خواهید افتتاح کنید، می توانید فضایی را اجاره یا اجاره کنید. شرکت های فراساحلی از این امر مستثنی هستند.

مرحله 6: یک حساب بانکی باز کنید

آخرین مرحله در فرآیند افتتاح حساب بانکی است. برای پردازش تراکنش های مالی برای کسب و کار خود باید یک حساب بانکی باز کنید. بسیاری از بانک های بین المللی در امارات متحده عربی شعبه دارند و ممکن است برای افتتاح حساب به اسناد مختلفی مانند اسناد ثبت کسب و کار، مجوزهای تجاری و سایر اطلاعات نیاز داشته باشند.

تمامی این مراحل درمقالات مختلف سایت توضیح داده شده است. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با من در تماس باشید.

مشاوره ثبت شرکت در IFZA دبی

کشور امارات با اجرای سیاست های درست در سالیان اخیر، تبدیل به یکی از محبوبترین کشورهای سرمایه پذیر در دنیا و اولین کشور در آسیا شده است. این پیشرفت به حدی است که دبی در سال 2022 تبدیل به دومین شهر برتر در دنیا گردید. به همین دلیل افراد زیادی به دنبال ثبت شرکت در امارات هستند. منطقه آزاد تجاری IFZA به عنون یکی از پیشروهای ارائه خدمات نوین ثبت شرکت در دبی، آماده است که میزبان شما عزیزان باشد. ما، به عنوان پارتنر رسمی IFZA در کنار شما عزیزان هستیم تا بهترین تصمیم را بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

امارات کشوری است که در سال‌های اخیر بیشترین رشد اقتصادی را در میان کشورهای منطقه داشته است. با سرمایه گذاری در امارات می‌توانید از مزایای سرمایه گذاری در مناطق آزاد تجاری این کشور، مالکیت 100 درصدی کسب‌وکارتان، مالیات صفر و زیرساخت‌های بسیار توسعه‌یافته بهره ببرید.

مناطق آزاد در امارات بهترین شهرها برای سرمایه گذاری در امارات هستند. این مناطق شامل دبی و ابوظبی، شارجه، فجیره، عجمان، راس الخیمه و ام القوین هستند. در این لیست دبی بهترین گزینه برای ایرانیان است.

  •  سرمایه گذاری از طریق خرید ملک
  •   سرمایه گذرای در صندوق سرمایه گذاری
  •  سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی
  •  سرمایه گذاری از طریق خرید سهام

ایرانیان می توانند با سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و خرید ملک در امارات برای سرمایه گذاری و اقامت در این کشور اقدام کنند.

حداقل سرمایه گذاری در دبی یک میلیون درهم است. افراد با خرید ملکی که حداقل یک میلیون درهم ارزش داشته باشد می‌توانند ویزای سه ساله دبی را دریافت کنند.

خیر امکان دریافت اقامت دائم دبی از طریق سرمایه گذاری وجود ندارد و شما فقط می‌توانید ویزای موقت دریافت کنید. البته امکان تمدید کردن این ویزا وجود دارد.

بستگی به منطقه ای دارد که قصد ثبت شرکت دارید، از 15000 هزار درهم شروع می شود.

شرکت‌های با مسئولیت محدود (LLC)، شرکت‌های سهامی (Civil Company) و شرکت‌های غیرسهامی (Sole Establishment) بهترین گزینه‌ ها برای ایرانیان است. شرکت های تجاری و خدماتی در این دسته ها هستند.

بله. بعضی از افراد به خاطر اینکه از امکانات آن‌جا به راحتی لذت ببرند و بابت هر شب اقامت هزینه‌ای پرداخت نکنند، در دبی هتل می‌خرند و خودشان هم در آن‌جا زندگی می‌کنند. مزایای دیگری هم در خرید هتل وجود دارد، اما یکی از مهم‌ترین مزایا، مزیت بزرگ اقتصادی آن بر اساس موقعیت هتل‌تان است.

بله! به دلایل بسیار. علاوه بر دلایلی که بالاتر خواندید، فاصله زمانی و مسافتی کم نسبت به ایران، آب‌وهوای تقریباً مشابه با ایران و فرهنگ نزدیک مردم این کشور به مردم ما، توانسته دبی را به مقصدی مطلوب و ایدئال برای مهاجرت ایرانیان تبدیل کند. شمار بالای متقاضیان و افراد مهاجرت کرده به این شهر زیبای حاشیه خلیج فارس، گواه این واقعیت است.

ایفزا جز مناطق آزاد امارات است و شرایط ثبت شرکت در آن با شرایط ثبت شرکت در مناطق اصلی Mainland متفاوت است.