شیوه ثبت شرکت در حوزه های قضایی ثبت شرکت در دبی

یکی از چالش های اصلی که برای ثبت شرکت در دبی، در اولین قدم با آن روبرو می شوید انتخاب حوزه قضایی ثبت شرکت هست. به زبان ساده یعنی شما باید مشخص کنید که این شرکت را می خواهید در سرزمین اصلی (Mainland) یا مناطق آزاد (Freezone) و یا آفشور (Offshore) ثبت کنید. هر کدام از این بخش ها ساختار و قوانین خود را برای ثبت شرکت دارند و امتیازات خود را دارند. معمولا برای تجار ایرانی، انتخاب بین گزینه سرزمین اصلی یا مناطق آزاد است که هر کدام مزایای ثبت شرکت متفاوتی دارند. در این مقاله به طور کلی نحوه ثبت شرکت در این سه حوزه قضایی رو بررسی می کنیم:

چگونه یک شرکت در سرزمین اصلی راه اندازی کنیم؟

سرزمین اصلی امارات میزبان شرکت های بزرگ چند ملیتی، شرکت های کوچک و متوسط است. تقاضای زیادی برای مغازه های خرده فروشی، رستوران ها، کافی شاپ ها، مراکز خرید و غیره وجود دارد. برندها در سرتاسر جهان به دنبال فرصتی برای استفاده از سرزمین اصلی امارات هستند.

ثبت شرکت در امارات متحده عربی یکی از پرطرفدارترین سرمایه گذاری های تجاری است. سرمایه گذاران می توانند فعالانه با مخاطبان چند فرهنگی ارتباط برقرار کنند و به بازارهای محلی امارات متحده عربی گسترش یابند.

پس از اصلاح قانون شرکت های تجاری تغییرات قابل توجهی در فرآیند ثبت شرکت های اصلی ایجاد شده است. در حال حاضر، برای ثبت یک شرکت اصلی در امارات متحده عربی، نیازی به یک اسپانسر محلی / نماینده خدمات محلی نیست.

شرکت‌های سرزمین اصلی اکنون می‌توانند به طور کامل در دسته‌های تجاری منتخب از جمله تجاری، صنعتی، تجاری و غیره مالکیت خارجی داشته باشند. با این حال، چند بخش استراتژیک مانند انرژی، بانکداری، نفت و گاز و غیره وجود دارد که اجازه 100٪  مالکیت خارج نشین را نمی‌دهند.

بخش های تجاری مانند امنیت، دفاع و فعالیت های نظامی به این لیست اضافه می شود. همچنین خدمات مرتبط با شیلات؛ بانک ها، صرافی ها، مخابرات و غیره اجازه مالکیت 100 درصدی خارج از کشور را نمی دهند.

در مورد بخش خدمات، مالکیت 100٪ خارجی در تمام فعالیت های تجاری وجود دارد. همچنین، هیچ عامل خدمات محلی برای ارتباط با DED برای کارهای اداری منصوب نشده است. در زیر ساختارهای اصلی شرکت در سرزمین اصلی امارات آمده است:

 • شرکت با مسئولیت محدود (LLC)LIMITED LIABILITY COMPANY

ساختار شرکت با مسئولیت محدود یکی از ساختارهای شرکت محبوب در سرزمین اصلی امارات است. سرمایه گذاران معمولاً زمانی که بیش از 2 سهامدار (حداکثر 50 نفر) وجود دارد، شرکت با مسئولیت محدود را انتخاب می کنند. راه اندازی یک شرکت LLC در منطقه برای کارآفرینان مزایای تجاری مختلفی دارد.

مسئولیت در شرکت LLC فقط به میزان سهام متعلق به سرمایه گذار است. شرکت های با مسئولیت محدود می توانند در سرزمین اصلی امارات برای انواع فعالیت های تجاری تشکیل شوند. فعالیت های تجاری، خدماتی و صنعتی را می توان از طریق تشکیل یک شرکت LLC انجام داد.

برای تشکیل شرکت LLC یک مالکیت 100٪ خارج از کشور در لیست انتخاب شده فعالیت های تجاری وجود دارد. برای راه اندازی یک شرکت LLC در سرزمین اصلی امارات متحده عربی هیچ نیازی به حامی مالی محلی امارات متحده عربی وجود ندارد.

 • شرکت حرفه ای (شرکت مدنی)- Professional Company

افراد حرفه ای در زمینه مشاوره، حقوقی، حسابداری، پزشکان و غیره می توانند یک شرکت عمرانی در سرزمین اصلی امارات تشکیل دهند. مالک می تواند 100% مالکیت سهام شرکت را حفظ کند. یک شرکت عمران می تواند در وزارت توسعه اقتصادی (DED) امارات مربوطه در امارات ثبت شود.

 • شعبه یا نمایندگی شرکت های خارجی

سرمایه گذارانی که یک شرکت منطقه آزاد در امارات یا هر شرکتی خارج از امارات دارند می توانند شعبه ای در سرزمین اصلی تشکیل دهند. برای تشکیل شعبه یا نمایندگی، الزامات و معیارهای خاصی وجود دارد. افتتاح شعبه یک سرمایه گذاری تجاری سودآور برای شرکت های خارجی است. این یک گزینه عالی برای شرکت هایی است که به دنبال گسترش فعالانه به بازارهای محلی امارات هستند.

شعبه سازمان ها را قادر می سازد تا عملیات تجاری خود را در بازارهای جدید ساده کنند. همچنین سرمایه‌گذار را قادر می‌سازد تا قبل از سرمایه‌گذاری در یک طرح توسعه گسترده، شرایط بازار و پاسخ مخاطبان را آزمایش کند.

برای راه اندازی آسان یک کسب و کار در امارات متحده عربی، افتتاح شرکت عمران گزینه خوبی برای متخصصان ماهر است. اقتصاد دبی طیف گسترده ای از مجوزهای حرفه ای را برای کارآفرینان ارائه می دهد. افتتاح یک شرکت عمرانی در امارات مزایای زیادی برای کارآفرین دارد. مالکیت 100٪ برای سهامدار بدون نیاز به یک شریک ملی امارات متحده عربی یک نکته کلیدی است.

چگونه در FREEZONE یک شرکت باز کنیم؟

ثبت شرکت منطقه آزاد در امارات متحده عربی نسبتا ساده تر از تشکیل شرکت اصلی است. مناطق آزاد در دبی به دلیل سهولت راه اندازی کسب و کار، امکانات در سطح جهانی و اکوسیستم تجاری ترجیح داده می شوند.

یکی از مزایای اصلی راه اندازی شرکت منطقه آزاد تعیین شده، معافیت از مالیات بر ارزش افزوده (مالیات بر ارزش افزوده) است. همچنین هزینه های جاری برای یک شرکت منطقه آزاد برای کارآفرینان حداقل است. کلیه مبالغ استفاده از فضای اداری، امکانات رفاهی و آب و برق به صورت سالانه پرداخت می شود. ثبت شرکت منطقه آزاد در دبی دارای مزایای تجاری زیادی مانند

 • معافیت از مالیات بر ارزش افزوده
 • معافیت از ارائه گزارش حسابرسی
 • 100% انتقال سود
 • انتقال آسان مالکیت
 • در دسترس بودن انبارهای بین المللی با کیفیت

مناطق آزاد در دبی یکی از بهترین بسته های تشکیل شرکت را با هزینه مقرون به صرفه ارائه می دهد. حداقل هزینه ثبت شرکت منطقه آزاد در دبی 13900 درهم می باشد. مناطق آزاد در دبی طیف گسترده ای از فعالیت های تجاری را برای سرمایه گذاران برای شروع کسب و کار خود در امارات ارائه می دهد.

چگونه می توان یک شرکت در  Offshore (حوزه قضایی خارج از کشور) افتتاح کرد؟

شرکت آفشور در دبی یک نهاد تجاری قانونی است که برای هماهنگی تجارت بین المللی تشکیل شده است. شرکت های فراساحلی در امارات به عنوان شرکت تجارت بین المللی (IBC) ثبت شده اند. آنها خارج از محدوده حوزه های قضایی محلی تجاری و سیستم های قانونی امارات هستند. همچنین، آنها خارج از محدوده مالیات بر ارزش افزوده و گمرک امارات متحده عربی هستند.

با این حال، شرکت های فراساحلی واجد شرایط تجارت در بازار محلی امارات نیستند. عمدتاً شرکت‌های بازرگانی بین‌المللی، شرکت‌های هلدینگ، خدمات مشاوره، سرمایه‌گذاران املاک و غیره برای شرکت‌های فراساحل ثبت‌نام می‌کنند.

شرکت های فراساحلی واجد شرایط درخواست هیچ گونه ویزای اقامت برای کارمندان خود نیستند. افتتاح حساب بانکی امکان پذیر است اما به دلیل بررسی های دقیق انطباق، زمان بر است. ثبت شرکت فراساحل ایمن است و مزایای زیادی را به سرمایه گذار ارائه می دهد. مشوق های تجاری مختلف مانند پس انداز مالیاتی، انتقال سود و مالکیت خارجی.

مشاوره ثبت شرکت در IFZA دبی

کشور امارات با اجرای سیاست های درست در سالیان اخیر، تبدیل به یکی از محبوبترین کشورهای سرمایه پذیر در دنیا و اولین کشور در آسیا شده است. این پیشرفت به حدی است که دبی در سال 2022 تبدیل به دومین شهر برتر در دنیا گردید. به همین دلیل افراد زیادی به دنبال ثبت شرکت در امارات هستند. منطقه آزاد تجاری IFZA به عنون یکی از پیشروهای ارائه خدمات نوین ثبت شرکت در دبی، آماده است که میزبان شما عزیزان باشد. ما، به عنوان پارتنر رسمی IFZA در کنار شما عزیزان هستیم تا بهترین تصمیم را بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان، ثبت شرکت در IFZA دبی کلیک کنید

حداقل سرمایه گذاری در دبی یک میلیون درهم است. افراد با خرید ملکی که حداقل یک میلیون درهم ارزش داشته باشد می‌توانند ویزای سه ساله دبی را دریافت کنند.

امارات برای سرمایه گذارانی که از طریق ثبت شرکت اقدام می‌کنند می توانند تا اقامت 10 ساله را فراهم می‌کند. علاوه بر اینکه مالیاتی به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد.

هزینه‌های اجرایی برای ثبت شرکت در دبی از جمله هزینه‌های اجاره دفتر کار و نیروی انسانی می‌تواند با توجه به نوع کسب‌وکار شما کاملا متفاوت باشد.

مدت زمان ثبت شرکت در دبی بین ۱ تا ۴ هفته طول می‌کشد.

بستگی به منطقه ای دارد که قصد ثبت شرکت دارید، از 15000 هزار درهم شروع می شود.

بله، امارات متحده عربی امکان اخذ اقامت را از طریق ثبت شرکت چه در دبی و چه در امارت‌های دیگر در این کشور را فراهم کرده است.

ایفزا جز مناطق آزاد امارات است و شرایط ثبت شرکت در آن با شرایط ثبت شرکت در مناطق اصلی Mainland متفاوت است.

برای راه اندازی شرکت خود با IFZA نیازی نیست در امارات باشید. شما باید حداقل یک بار برای بسته های تشکیل شرکت IFZA با تخصیص ویزای اقامت از امارات بازدید کرده باشید. اگر می خواهید فقط برای شرکت خود مجوز تجارت بگیرید، حتی اگر در گذشته از امارات متحده عربی بازدید نکرده باشید، همچنان می توانید شرکت را تشکیل دهید.

پس از تأسیس شرکت شما، می توانید برای افتتاح حساب بانکی شرکتی در هر یک از بانک های امارات متحده عربی درخواست دهید

خیر، برای راه اندازی شرکت در IFZA دبی نیازی به اسپانسر محلی ندارید.

بازه زمانی راه اندازی شرکت در IFZA دبی 3 تا 4 روز کاری پس از امضا و ارسال فرم های درخواست و ارائه مدارک مورد نیاز می باشد.

شرکت ها را می توان با انواع فعالیت های اصلی زیر راه اندازی کرد:

 • خدمات
 • مشاوره
 • صنعتی
 • تجارت
 • برگزاری
 • تجارت عمومی

برای راه اندازی شرکت با IFZA نیازی به فضای اداری نیست. IFZA قرارداد اجاره دفتر را با تمام مجوزها به شما ارائه می دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *