آیا می خواهید بدون اسپانسر در امارات کار کنید؟ در اینجا سه نوع ویزا معرفی شده است

اگر در حال بررسی گزینه های اقامت طولانی مدت در امارات هستید یا می خواهید برای کار از راه دور به این کشور نقل مکان کنید، مهاجران می توانند بدون اسپانسر زندگی و کار کنند. امارات متحده عربی سه نوع ویزای اقامت با حمایت خود را برای افراد شاغل ارائه می دهد. در اینجا جزئیات آمده است:

سه نوع ویزای اقامت دبی بدون اسپانسر

 1. ویزای سبز

ویزای سبز یک مجوز اقامت پنج ساله در امارات است که نیازی به اسپانسر ندارد. کارمندان ماهر، فریلنسرها و سرمایه گذاران تنها در صورتی می توانند برای ویزای سبز درخواست دهند.

برای کارمندان ماهر

طبق وب سایت رسمی دولت امارات متحده عربی – u.ae، برای درخواست ویزای سبز، کارمندان ماهر باید چهار شرط را داشته باشند:

 • دارای قرارداد کار معتبر امارات متحده عربی.
 • طبق وزارت منابع انسانی و امارات (MOHRE) در سطح شغلی اول، دوم یا سوم طبقه بندی شوید با خواندن این مطلب در مورد سطوح شغلی بیشتر بدانید.
 • دارای مدرک لیسانس یا معادل آن.
 • حقوق کمتر از 15000 درهم در ماه داشته باشید.

به عنوان یک دارنده ویزای سبز، برخی از مزایای دیگری که از آن برخوردار خواهید بود این است که می توانید از اقوام درجه یک خود، مانند خواهر یا برادر، فرزند یا والدین خود در امارات حمایت مالی کنید و پس از آن یک مهلت شش ماهه برای خروج از امارات داشته باشید. لغو و انقضای ویزا به طور معمول، دوره مهلت برای ساکنان کوتاهتر است – تا 30 روز.

برای فریلنسرها

افراد خوداشتغال یا فریلنسرها تنها در صورتی می توانند برای ویزای سبز درخواست دهند که این سه شرط را داشته باشند:

 • مجوز فریلنسر از MOHRE داشته باشید.
 • مدرک لیسانس یا دیپلم تخصصی.
 • اثبات درآمد – حداقل 360000 درهم یا معادل آن به ارز دیگر برای دو سال گذشته.

 1. ویزای طلایی

اگر به دنبال گزینه های اقامت طولانی مدت هستید، ویزای طلایی به مهاجران اجازه می دهد تا با ویزای 10 ساله و بدون حامی مالی در امارات زندگی، کار و تحصیل کنند. افرادی مانند قهرمانان خط مقدم (پزشکان و پرستاران)، دانش آموزان برجسته دبیرستانی و فارغ التحصیلان دانشگاهی، سرمایه گذاران، کارآفرینان، دانشمندان و کارکنان بشردوستانه واجد شرایط دریافت ویزا هستند. مزایای ویزای طلایی عبارتند از:

 • حمایت از اعضای خانواده از جمله همسر، فرزندان و کارکنان پشتیبانی بدون هیچ محدودیتی.
 • محدودیتی در حداکثر مدت اقامت در خارج از امارات به منظور معتبر ماندن اقامت طلایی وجود ندارد.
 • یک ویزای الکترونیکی شش ماهه به متقاضیان ویزای طلایی ارائه می شود که به آنها فرصت کافی برای تکمیل فرآیند صدور ویزای طلایی را می دهد.
 • اعضای خانواده در صورت فوت دارنده اصلی ویزای طلایی، تا پایان مدت مجوز اجازه اقامت در امارات را دارند.
 1. ویزای اقامت کار مجازی

خارجیانی که در خارج از امارات متحده عربی کار می کنند می توانند به طور قانونی با ویزای کار مجازی در اینجا زندگی کنند. ویزای یک ساله به آنها اجازه می دهد تا با حمایت شخصی وارد امارات شوند و مطابق با شرایط و ضوابط صادر شده با ویزا کار کنند.

اگر قصد دارید از راه دور از ابوظبی، شارجه، عجمان، ام القوین، راس الخیمه یا فجیره کار کنید، باید از طریق ICP برای ویزا اقدام کنید و شرایط زیر را داشته باشید:

 • ثابت کنید که برای سازمانی خارج از امارات از راه دور کار می کنید.
 • درآمد ماهانه 3,500 دلار آمریکا (12,853 Dh) – یا معادل آن به ارز دیگری دریافت کنید.

برنامه کار از راه دور دبی

اگر برای ویزای کار از راه دور در دبی درخواست می کنید، باید از طریق GDRFA دبی برای آن اقدام کنید. ویزای کار مجازی دبی به مدت یک سال معتبر است و طبق وب سایت رسمی گردشگری دبی – visitdubai.com، متقاضیان باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار.
 • بیمه درمانی معتبر که اقامت شما در امارات را پوشش می دهد.

علاوه بر این، برای افراد شاغل:

 • گواهی اشتغال از کارفرمای فعلی با اعتبار قرارداد یک ساله، حداقل 3500 دلار آمریکا (12853 DH) در هر ماه حقوق، فیش حقوقی ماه گذشته و صورتحساب بانکی سه ماه قبل.

برای صاحبان مشاغل:

– اثبات مالکیت شرکت به مدت یک سال یا بیشتر، مشروط به تمدید، با میانگین درآمد ماهانه 3500 دلار آمریکا در ماه (12853 درهم) یا معادل آن به ارزهای خارجی و صورت حساب بانکی سه ماه قبل.

– اثبات کار یا اشتغال در خارج از امارات متحده عربی و اینکه کار از راه دور انجام شده است.

مشاوره ثبت شرکت در IFZA دبی

کشور امارات با اجرای سیاست های درست در سالیان اخیر، تبدیل به یکی از محبوبترین کشورهای سرمایه پذیر در دنیا و اولین کشور در آسیا شده است. این پیشرفت به حدی است که دبی در سال 2022 تبدیل به دومین شهر برتر در دنیا گردید. به همین دلیل افراد زیادی به دنبال ثبت شرکت در امارات هستند. منطقه آزاد تجاری IFZA به عنون یکی از پیشروهای ارائه خدمات نوین ثبت شرکت در دبی، آماده است که میزبان شما عزیزان باشد. ما، به عنوان پارتنر رسمی IFZA در کنار شما عزیزان هستیم تا بهترین تصمیم را بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

امارات کشوری است که در سال‌های اخیر بیشترین رشد اقتصادی را در میان کشورهای منطقه داشته است. با سرمایه گذاری در امارات می‌توانید از مزایای سرمایه گذاری در مناطق آزاد تجاری این کشور، مالکیت 100 درصدی کسب‌وکارتان، مالیات صفر و زیرساخت‌های بسیار توسعه‌یافته بهره ببرید.

مناطق آزاد در امارات بهترین شهرها برای سرمایه گذاری در امارات هستند. این مناطق شامل دبی و ابوظبی، شارجه، فجیره، عجمان، راس الخیمه و ام القوین هستند. در این لیست دبی بهترین گزینه برای ایرانیان است.

 •  سرمایه گذاری از طریق خرید ملک
 •   سرمایه گذرای در صندوق سرمایه گذاری
 •  سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی
 •  سرمایه گذاری از طریق خرید سهام

ایرانیان می توانند با سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و خرید ملک در امارات برای سرمایه گذاری و اقامت در این کشور اقدام کنند.

حداقل سرمایه گذاری در دبی یک میلیون درهم است. افراد با خرید ملکی که حداقل یک میلیون درهم ارزش داشته باشد می‌توانند ویزای سه ساله دبی را دریافت کنند.

خیر امکان دریافت اقامت دائم دبی از طریق سرمایه گذاری وجود ندارد و شما فقط می‌توانید ویزای موقت دریافت کنید. البته امکان تمدید کردن این ویزا وجود دارد.

بستگی به منطقه ای دارد که قصد ثبت شرکت دارید، از 15000 هزار درهم شروع می شود.

شرکت‌های با مسئولیت محدود (LLC)، شرکت‌های سهامی (Civil Company) و شرکت‌های غیرسهامی (Sole Establishment) بهترین گزینه‌ ها برای ایرانیان است. شرکت های تجاری و خدماتی در این دسته ها هستند.

بله. بعضی از افراد به خاطر اینکه از امکانات آن‌جا به راحتی لذت ببرند و بابت هر شب اقامت هزینه‌ای پرداخت نکنند، در دبی هتل می‌خرند و خودشان هم در آن‌جا زندگی می‌کنند. مزایای دیگری هم در خرید هتل وجود دارد، اما یکی از مهم‌ترین مزایا، مزیت بزرگ اقتصادی آن بر اساس موقعیت هتل‌تان است.

بله! به دلایل بسیار. علاوه بر دلایلی که بالاتر خواندید، فاصله زمانی و مسافتی کم نسبت به ایران، آب‌وهوای تقریباً مشابه با ایران و فرهنگ نزدیک مردم این کشور به مردم ما، توانسته دبی را به مقصدی مطلوب و ایدئال برای مهاجرت ایرانیان تبدیل کند. شمار بالای متقاضیان و افراد مهاجرت کرده به این شهر زیبای حاشیه خلیج فارس، گواه این واقعیت است.

ایفزا جز مناطق آزاد امارات است و شرایط ثبت شرکت در آن با شرایط ثبت شرکت در مناطق اصلی Mainland متفاوت است.