صفر تا صد سرمایه گذاری در دبی

امارات متحده عربی که در سال های اخیر به یکی از مهم ترین مقاصد اقتصادی جهان تبدیل شده و با کل شرکت های معتبر دنیا در ارتباط است بدون شک یکی از جذاب ترین اهداف برای آغاز یک کسب و کار و یا سرمایه گذاری های مختلف است. امر سرمایه گذاری در دبی در اشکال مختلفی ممکن بوده و عمدتا فرصت های مناسب و سودده برای سرمایه گذاران وجود دارد.

این کشور قطب اقتصادی در خاورمیانه و از نظر سیاسی باثبات است و بیش از 200 ملیت را در خود جای‌داده است و در کمتز از 8 ساعت می توانید به هر جای دنیا که خواستید سفر کنید. در سال‌های اخیر این کشور بالاترین رشد اقتصادی را در میان کشورهای منطقه داشته است و مهاجرت به امارات و سرمایه گذاری در دبی تقاضای بسیاری داشته است. برخی از مزایای سرمایه گذاری در امارات، ثبت شرکت در مناطق آزاد تجاری دبی با مالکیت 100 درصدی، مالیات صفر و زیرساخت‌های بسیار توسعه‌یافته است.

بر اساس نظرسنجی شورای تجارت و توسعه سازمان ملل متحد و آژانس ترویج سرمایه گذاری، امارات متحده عربی سیزدهمین کشور با امیدوارکننده‌ترین اقتصاد خانگی برای سرمایه گذاری در سال 2017-2019 شد و در سال 2020 ازنظرسرمایه گذاری مستقیم خارجی FDI (Foreign Direct Investment) در رده 15 جهان قرار گرفت. این کشور از هفت منطقه تشکیل‌شده است که دبی به‌عنوان یک مقصد برتر برای سرمایه گذاری در امارات است.

 اما راه های سرمایه گذاری در دبی و اخذ اقامات از این طریق چیست و چه روندی برای اینکار باید طی شود ؟ ریسک های سرمایه گذاری چیست و چرا به یک مشاور حرفه ای در این امر نیاز دارید؟

در این نوشتار به دنبال پاسخگویی به سوالات زیر هستیم:

 1. ثبات اقتصادی دبی چگونه است؟
 2. حمایت از سرمایه گذاری در دبی چگونه است؟
 3. شاخص های اقتصادی در سرمایه گذاری در امارات کدامند؟
 4. شرایط سرمایه گذاری در دبی چگونه است؟
 5. راه های سرمایه گذاری در دبی چگونه است؟
 6. دریافت اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری در دبی چگونه است؟
 7. مدارک لازم برای سرمایه گذاری در دبی چی هستند؟
 8. مزایا و معایب سرمایه گذاری در دبی کدامند؟
 9. چگونه می توان عاقلانه در امارات سرمایه گذاری کرد؟
 10. آیا داشتن مشاور سرمایه گذاری در دبی مناسب هست؟

وضعیت اقتصادی امارات

ثبات اقتصادی که امارات دارد یکی از دلایل عمده جذب شدن سرمایه بسیار زیاد از تمام دنیا به این کشور است. طبق اماری که UNCTAD در سال 2019 منتشر کرده است امارات متحده عربی شاهد رشد میزان ورود مستقیم خارجی به 31 میلیون دلار بین سال های 2017 و 2018 بوده و به 10.3 میلیارد دلار رسیده است.

در همین دوره، سهام FDI 8٪ افزایش یافت و به 140 میلیارد دلار (33٪ از تولید ناخالص داخلی) رسید. بخش عمده FDI در زمینه های تجاری، املاک و مستغلات، امور مالی و بیمه، ساخت و ساخت متمرکز شده است. هندی ها امریکایی ها و انگلیسی ها را می توان از جمله اصلی ترین سرمایه گذاران در دبی به شمار آورد.

نرخ بیکاری در امارات

نرخ بیکاری در امارات در سال‌های اخیر تا حدودی افزایش پیدا کرده است. نرخ بیکاری امارات در سال ۲۰۱۹، ۲/۶۴ درصد بود و در سال ۲۰۲۰ تا ۵ درصد افزایش یافت. اما با وجود پروژه طولانی مدتی که دولت امارات طراحی کرده است، پیش‌بینی می‌شود نرخ بیکاری این کشور در سال ۲۰۲۲ به ۳/۵ درصد و در سال ۲۰۲۳ به ۳ درصد کاهش پیدا کند.

نرخ تولید ناخالص داخلی در امارات

نرخ تولید ناخالص داخلی در امارات در سال ۲۰۱۹ برابر با ۱/۷ درصد و معادل ۴۱۷ میلیارد دلار بود. اما با وجود شیوع ویروس کرونا و تاثیر آن بر کسب و کارهای سراسر جهان، نرخ GDP امارات هم به اندازه ۵/۹ درصد کاهش پیدا کرد و به ۳۵۸ میلیارد دلار رسید. در سال ۲۰۲۱ نرخ تولید ناخالص داخلی به ۳/۱ درصد رسید و میزان تولید ناخالص داخلی تا ۴۱۰ میلیارد دلار افزایش پیدا کرد. انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۲ این افزایش همچنان ادامه داشته باشد.

نرخ مالیات بر درآمد شرکت‌ها در امارات

یکی از شاخص‌های مهم برای سرمایه گذاری در دبی، نرخ مالیات بر درآمد شرکت‌ها است. در حال حاضر نرخ مالیات بر درآمد شرکت‌ها در امارات برابر با صفر درصد است و همین باعث می‌شود سرمایه گذاری در شرکت‌های این کشور برای سرمایه گذاران خارجی خیلی جذاب به نظر برسد. با این وجود دولت امارات در ژانویه سال ۲۰۲۲ اعلام کرد که قرار است از ماه ژوئن سال ۲۰۲۳ مالیات ۹ درصدی بر سود کسب و کارها اعمال شود.

نرخ کنترل فساد در امارات

حدود سه سال است که نرخ کنترل فساد در امارات بدون تغییر و روی ۲۱ درصد مانده است. شاخص نرخ کنترل فساد، کشورها را بر اساس میزان فساد در بخش عمومی آن‌ها رتبه‌بندی می‌کند. طبق پیش‌بینی‌های انجام شده، انتظار می‌رود نرخ کنترل فساد امارات تا ۱۸ درصد کاهش پیدا کند.

نرخ مصادره اموال در امارات

منظور از نرخ مصادره اموال، میزان خطری است که سرمایه افراد ساکن در کشورها در صورت وقوع اتفاقاتی مثل عوض شدن حکومت با آن مواجه است. نرخ مصادره اموال استانداردی بین ۱ تا ۷ است. هر چه این عدد بالاتر باشد خطر سلب مالکیت افراد از سرمایه‌ خود افزایش پیدا می‌کند. در سال‌های اخیر نرخ مصادره اموال در امارات کم و حدود ۲ بوده است.

حمایت از سرمایه گذاری در دبی

سرمایه گذاری در زمینه ها و مهارت های اختصاصی ، بخش خصوصی، مشارکت های تحقیقاتی بین المللی و نوآوری در درون دولت بر پایه 4 استراتژی قرار گرفته است که دولت و بخش خصوصی را ملزم می کند که بر این چهار مسیر استاندارد حرکت کنند تا در نهایت به اهداف تعیین شده بلند مدت دولت برسند این 4 استراتژی عبارتند از :

 • ایجاد شرایط مطلوب محیطی جهت نوآوری به کمک نهاد های مختلف و تنظیم قوانین برای حمایت از نوآوری. تحقیق و توسعه در امور مختلف مورد تمرکز این بخش هاست.
 • استراتژی دوم نوآوری های دولتی با استفاده از ابزار های مدرن است در این استراتژی بخش های مختلف دولتی سعی می کنند هزینه های خود را کاهش دهند تا بودجه را رد بخش های تحقیقاتی هزینه کنند. آموزش ملی در زمینه نوآوری نیز تحت تمرکز بخش دولتی است.
 • استراتژی سوم شامل تشویق بخش های خصوصی جهت ایجاد مراکز مختلف تحقیقاتی و مراکز تولید فناوری و…است. امارات متحده عربی شرکت های معتبر بین المللی که در زمینه های مختلف پیشرو هستند را جذب می کند و با حمایت آن ها کشور را به یک مرکز اصلی رشد و توسعه و فناوری تبدیل می کند.
 • استراتژی چهارم نیز در رابطه با جذب افراد مستعد و نخبه ها و فراهم آوردن شرایط برای رشد آن هاست

شرایط سرمایه گذاری در دبی

امارات متحده عربی یک محیط تجاری مطلوب به سرمایه گذاران خارجی ارائه می‌دهد. وجود امکانات زیرساختی عالی، نیروی کار متخصص و حرفه‌ای و ارائه خدمات سفارشی باعث شده است سرمایه گذاری در دبی نسبت به سایر کشورها برتری‌های خاصی داشته باشد. دبی با ایجاد یک برنامه ویزای منحصربه‌فرد مبتنی بر سرمایه گذاری برای اقامت در امارات متحده عربی شرایط خاصی را برای سرمایه گذاران فراهم می‌کند که بتوانند علاوه بر دریافت اقامت دبی برای خود و خانواده‌شان، در محیطی که از نظر میزان درآمد، سود و نرخ مالیات بسیار جذاب است کسب و کار خود را راه‌اندازی کنند.

ویزای سرمایه گذاری در دبی

ویزای سرمایه گذاری در دبی برای اتباع خارجی مناسب است که قصد دارند کسب و کار خود را در این شهر راه‌اندازی کنند یا می‌خواهند در یکی از کسب و کارهای موجود در دبی سرمایه گذاری کنند. میزان اعتبار ویزای سرمایه گذاری امارات حدود دو تا سه سال است و در این مدت دارنده ویزا حق اقامت در امارات متحده عربی و ورود و خروج از این کشور را خواهد داشت.

 فردی که ویزای سرمایه گذاری دبی را دریافت می‌کند واجد شرایط دریافت کارت شناسایی اماراتی، افتتاح حساب بانکی، دریافت گواهینامه رانندگی امارات و بسیاری از خدمات ضروری دیگر خواهد شد. یکی دیگر از مزایای این ویزا امکان حمایت از همسر، فرزندان و والدین متقاضی برای ورود به امارات است.

روشهای سرمایه گذاری در دبی

چهار روش برای سرمایه گذاری در دبی وجود دارد که شامل موارد زیر می‌شوند:

 • ثبت شرکت
 • خرید ملک
 • کارآفرینی
 • خرید اوراق قرضه

هر یک از این روش‌ها شرایط و قوانین مربوط به خودشان را دارند و ممکن است حداقل سرمایه برای هر روش با دیگری متفاوت باشد.

1- سرمایه گذاری در دبی از طریق ثبت شرکت

در حال حاضر بیش از ۲۱۰۰ مجوز تجاری برای راه‌اندازی کسب و کار در دبی ارائه می‌شود. اخیرا قوانین مربوط به سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در دبی ساده‌تر شده‌اند و سرمایه گذاران خارجی در صورت ثبت شرکت در مناطق آزاد دبی می‌توانند مالکیت صددرصدی شرکت خود را داشته باشند. این نوع ویزا ۳ ساله است و متقاضیان در صورت تمایل می‌توانند آن را تمدید کنند.

این ویزا به سرمایه گذارانی داده می‌شود که سهام یک شرکت موجود در دبی را به ارزش حداقل ۷۲ هزار درهم خریداری کرده باشند، یا با سرمایه گذاری همین مقدار پول یک شرکت در دبی تاسیس کنند. سرمایه گذاران خارجی برای راه‌‌اندازی کسب و کار در یکی از مناطق آزاد دبی نیاز به اسپانسر یا شرکای محلی ندارند. همچنین شرکت‌ها معاف از مالیات هستند. فرآیند درخواست این نوع ویزای سرمایه‌ گذاری، با توجه به متغیرهای زیادی مانند منطقه‌ای که شرکت در آن واقع شده است و ماهیت کسب و کار متفاوت است.

مزایای ثبت شرکت در امارات

مزایای ثبت شرکت و سرمایه گذاری در دبی شامل موارد زیر هستند:

 • در حال حاضر با توسعه فناوری در امارات، روند ثبت شرکت در دبی ساده‌تر شده است و کاغذ بازی‌های کمتری دارد و تنها در عرض چند روز می‌توانید شرکت خود را در این کشور ثبت کنید.
 • امکان استخدام نیروی کار خارجی
 • مالیات صفر درصدی برای شرکت‌ها
 • وجود بیش از ۲۰ منطقه آزاد در دبی: در مناطق آزاد دبی امکان مالکیت صددرصدی کسب و کار و بازگشت ۱۰۰ درصد سرمایه وجود دارد.
 • امکان بهره‌مندی از تکنولوژی‌های پیشرفته
 • موقعیت جغرافیایی مناسب
 • وجود زیرساخت‌های درجه یک
 • فرآیند آسان دریافت ویزا
 • حمایت فوق‌العاده دولت امارات
2- سرمایه‌ گذاری در دبی از طریق خرید ملک

سرمایه‌ گذاری در دبی از طریق خرید ملک برای افرادی مناسب است که در یک ملک مسکونی به ارزش یک تا پنج میلیون درهم سرمایه گذاری می‌کنند. درصورتی‌که چند سرمایه گذار بخواهند به صورت مشترک یک ملک در دبی خریداری کنند، باید سهام هر یک از آن‌ها به اندازه یک میلیون درهم باشد. ملکی که در آن سرمایه گذاری می‌کنید باید مسکونی باشد و در مناطق آزاد دبی واقع شده باشد.

مدت اعتبار این ویزا بین سه تا پنج سال است و تا زمانی که صاحب ملک داخل کشور باشد قابل تمدید است. اما اگر صاحب ملک بیش از ۱۸۰ روز در امارات حضور نداشته باشد نمی‌تواند ویزای دبی خود را تمدید کند. ویزای سه ساله برای افرادی صادر می‌شود که ملکی به ارزش حداقل یک میلیون درهم خریداری کرده باشند و ویزای پنج ساله به سرمایه گذارانی اعطا می‌شود که ملک آن‌ها حداقل پنج میلیون درهم ارزش داشته باشد.

نکاتی که باید هنگام سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات در دبی درنظر گرفت

 • ارزش‌گذاری اموال

ارزیابی املاک یکی از مهم‌ترین جنبه‌هایی است که باید قبل از سرمایه‌گذاری در املاک در نظر گرفت، زیرا به کاهش خطرات موجود یا بالقوه پیرامون خرید ملک کمک می‌کند.

 • موقعیت ملک

موقعیت مکانی مهمترین چیزی است که در هنگام سرمایه‌گذاری املاک باید مدنظر قرار دهید. این نکته نقش مهمی در تعیین سودآوری سرمایه‌گذاری شما در آینده ایفا می‌کند. دسترسی به امکاناتی مانند بازار، مدرسه، درمانگاه یا ایستگاه‌های مترو باعث می‌شود که هنگام فروش یا اجاره ملک خود سود مالی زیادی را برای شما به ارمغان بیاورد و در واقع سوددهی ملک شما را بسیار آسان‌تر می‌کند. برخی از مکان های برجسته در دبی عبارتند از Business Bay، Dubai Marina، Barsha Heights، JVC و غیره.

 • هدف از سرمایه گذاری

سرمایه‌گذاران در حوزه املاک و مستقلات باید هدف مشخصی از سرمایه‌گذاری در این بخش را برای خود تعریف کرده باشند. برای مثال، آیا آنها ملک را برای استفاده شخصی می‌خواهند، یا می‌خواهند به صورت دوره‌ای از ملک خود با اجاره آن سود دریافت کنند و یا قصد دارند آن را بفروش برسانند.

3- سرمایه‌ گذاری در دبی از طریق کارآفرینی

سرمایه‌ گذاری در دبی از طریق کارآفرینی یکی از روش‌های ساده اخذ اقامت دبی است که از طریق آن متقاضیان می‌توانند با ارائه یک طرح کسب و کار مناسب، ویزای پنج ساله اقامت در امارات را دریافت کنند. برای دریافت این ویزا باید ابتدا یک طرح کسب و کار به دولت امارات ارائه دهید، دولت این طرح را بر اساس میزان منفعتی که برای کشور دارد بررسی کرده و درصورتی‌که تشخیص دهد طرح سودآور است، آن را تائید می‌کند. بعد از تائید طرح متقاضی می‌تواند محل راه‌اندازی استارتاپ یا کسب وکار خود را مشخص کند. درنهایت بعد از اخذ ویزای کارآفرینی دبی، سرمایه گذار می‌تواند برای خانواده خود هم اقامت بگیرد. حداقل میزان سرمایه گذاری برای کارآفرینی در دبی پنج میلیون درهم است.

4- سرمایه‌ گذاری در دبی از طریق خرید اوراق قرضه

اوراق قرضه ملی توسط شرکت اوراق قرضه دبی هدایت می‌َشود. سرمایه‌گذاری در اوراق قرضه ملی یکی از بهترین گزینه‌های سرمایه‌گذاری برای افرادی است که به دنبال درآمد ثابت مطمئن و دارای نقدینگی و نرخ بهره بهتر نسبت به بانک‌ها هستند.

مدت نگهداری اوراق قرضه سه ماهه بوده و می‌توان از طریق صرافی‌های خاص آنها را در باجه بازخرید کرد. حداقل سرمایه‌گذاری مورد نیاز برای اوراق قرضه 100 درهم است. شما می‌توانید ده اوراق قرضه به ارزش هر کدام 10 درهم یا یک اوراق به ارزش 100 درهم دریافت کنید. هیچ سقفی برای سرمایه‌گذاری در اوراق قرضه وجود ندارد. شما می‌توانید اوراق قرضه ملی را به‌صورت آنلاین، صرافی‌ها و بانک‌ها خریداری کنید.

یکی از روش‌های پربازده سرمایه گذاری در دبی خرید اوراق قرضه است. طرح اوراق قرضه ملی امارات فقط محدود به شهروندان این کشور نیست و اتباع امارات و سایر افراد مقیم این کشور که بالای ۲۱ سال سن داشته باشند می‌توانند اوراق قرضه خریداری کنند. در زمینه خرید اوراق قرضه هیچ محدودیتی برای درآمد فرد وجود ندارد. زیرا هدف این نوع سرمایه‌گذاری پس‌انداز کردن پول برای آینده است.

کسانی که مشتاق به مهاجرت از روش سرمایه گذاری در دبی هستند می توانند با خرید اوراق دولتی اقدام به مهاجرت کنند البته باید حداقل 21 سال سن داشته باشند. برای دریافت اوراق دولتی شما باید مدارک زیر را ارائه دهید.

 • ساکنان امارات متحده عربی: مستلزم به ارائه یک کپی از گذرنامه معتبر خود به همراه شماره ویزا یا شماره اماراتی هستند.
 • اگر ساکن امارات نیستید باید کپی از پاسپورت و گذرنامه توریستی خود همراه با تمبر ورود را ارائه دهید.
5- سرمایه گذاری از طریق صندوق های سرمایه گذاری

صندوق های سرمایه گذاری در واقع تامین کننده سرمایه متعلق به سرمایه گذاران است و در واقع با سرمایه گذاری در این روش متقاضی مالکیت خود را حفظ می‌کند و کنترل بیشتری روی سهام خود دارد. به عبارت دیگر صندوق سرمایه گذاری علاوه بر اینکه به سرمایه گذار, سرمایه‌ای را برای خرید اوراق بهادار با مشارکت سرمایه گذاران دیگر می‌دهد, امکان حفظ مالکیت و کنترل سهام به صورت فردی را نیز ارائه می‌کند. علاوه بر این، یک صندوق سرمایه‌گذاری انتخاب گسترده‌تری از فرصت‌های سرمایه‌گذاری، تخصص مدیریتی بیشتر و هزینه‌های سرمایه‌گذاری کمتری نسبت به سرمایه‌گذاران که ممکن است به تنهایی به دست آورند، فراهم می‌کند. انواع صندوق های سرمایه گذاری در دسترس سرمایه گذاران خارجی و مهاجران در امارات متحده عربی شامل صندوق های سرمایه گذاری متقابل و صندوق های سرمایه گذاری سهام می‌باشد.

6- سرمایه گذاری از طریق سهام

سرمایه گذاری در بازار سهام امارات متحده عربی ساده است. افراد باید یک حساب معاملاتی با یک کارگزار ثبت شده در یکی از صرافی های دبی یا ابوظبی باز کنند (سه صرافی در امارات متحده عربی وجود دارد: بازار مالی دبی (DFM)، بورس اوراق بهادار ابوظبی (ADX)، و NASDAQ دبی). سرمایه‌گذار همچنین باید یک شماره سرمایه‌گذار (که مستقیماً از خدمات سرمایه‌گذاری در صرافی‌ها قابل دسترسی است) برای معامله در DFM و ADX دریافت کند. تنها نکته لازم برای سرمایه گذاری از طریق خرید سهام در کشور امارات این است که متقاضی باید آستانه ریسک خود را ارزیابی کند زیرا این روش ریسک بالایی دارد.

دریافت اقامت دائم امارات از طریق سرمایه گذاری

امارات برای ارائه پاسپورت و اقامت دائم خود به اتباع خارجی سیاست های جدی و سختگیرانه‌ای دارد و برای اقامت این افراد به آن‌ها مجوز اقامت ارائه می‌کند که اصولا 3 ساله هستند و قابلیت تمدید دارند. متقاضیان برای دریافت اقامت این کشور با گذراندن مراحل و شرایط آن می‌توانند 4 تا 10 سال اقامت دریافت کنند و همچنین با نگه داشتن سرمایه خود در امارات می‌توانند اقامت خود را تمدید کنند.

اگر سرمایه متقاضی بیش از 10 میلیون درهم باشد, متقاضی می‌تواند اقامت 10 ساله یا ویزای طلایی امارات را دریافت کند. این ویزا که با نام های متفاوتی مانند ویزای بلند مدت یا ویزای 10 ساله شناخته می‌شود یکی از مناسب ترین روش های دریافت اقامت امارات به ویژه برای سرمایه گذاران است. ویزای طلایی برای 5 یا 10 سال صادر می‌شود و به صورت خودکار تمدید می‌شود و شرط دریافت آن سرمایه گذاری در کشور امارات با حداقل 10 میلیون درهم سرمایه است. همچنین لازم به ذکر است که اگر متقاضی قصد دریافت اقامت دائمی کشور امارات را داشته باشد باید 30 سال در این کشور سرمایه گذاری کرده باشد که منجر به سود و منفعت شده باشد.

شرایط اقامت در امارات به‌صورت 10 ساله

اگر می‌خواهید به‌عنوان سرمایه گذار درخواست بدهید، آماده‌اید سرمایه گذاری عمومی حداقل 10 میلیون درهم انجام دهید.

 • سرمایه گذاری در بخش‌هایی غیر از املاک و مستغلات کمتر از 60 درصد کل سرمایه گذاری نباشد.
 • امکان همراهی با همسر، فرزندان و یک مدیر اجرایی و یک مشاور در ویزای بلندمدت

نکته: پس از نزدیک شدن به تاریخ انقضا، ویزا را می‌توان تمدید کرد.

شرایط اقامت در امارات به‌صورت 5 ساله

اگر می‌خواهید به‌عنوان سرمایه گذار در بخش ملک و کارآفرینی درخواست بدهید و بتوانید در زندگی در امارات را تجربه کنید، شرایط زیر را در نظر بگیرید. ارزش ناخالص ملک باید حداقل 5 میلیون درهم باشد. در این نوع سرمایه گذاری امکان همراهی با همسر، فرزندان و 3 مدیر اجرایی و یک مشاور وجود دارد.

شهروندی با سرمایه گذاری در امارات

سرمایه گذاری، امکان اقامت و زندگی در امارات به‌صورت 5 ساله و 10 ساله را برای سرمایه گذار فراهم می‌کند، اما امکان شهروندی امارت وجود ندارد. معمولاً تابعیت در امارات تنها از طریق تولد، تبار یا ازدواج با یک شهروند اماراتی امکان‌پذیر است.

مزایا و معایب سرمایه گذاری در دبی

موقعیت مطلوب امارات در خاورمیانه و اتصال آسیا به آفریقا و اروپا این کشور را مقصد سرمایه گذاران بسیاری ساخته است. اقامت امارات متحده عربی مزایای زیادی دارد. ما برخی از مزایای اصلی را در زیر فهرست کرده‌ایم:

 • اقامت طولانی‌مدت در امارات (5 یا 10 سال) با قابلیت تمدید
 • زندگی، کار و تحصیل در امارات متحده عربی
 • امکان همراهی با خانواده
 • 100٪ مالکیت مشاغل در امارات متحده عربی
 • معافیت ساکنان از مالیات بر درآمد
 • رشد و نوآوری مداوم
 • امکان دریافت اقامت امارات
 • وضعیت اقتصادی و سیاسی پایدار
 • امنیت بالا
 • مالیات بر درآمد صفر درصدی
 • بازده خوب سرمایه‌ گذاری‌ها

با توجه به Doingbusiness.org، امارات متحده عربی رتبه اول منطقه را در راحتی سرمایه گذاری دارد. این نتیجه گیری بر اساس پارامترهایی مانند سهولت راه اندازی کسب و کار، مجوزهای رسیدگی، ثبت ملک و غیره به دست آمده است.

معایب سرمایه گذاری در دبی:
 • حتی با وجود سرمایه گذاری در امارات، امکان اخذ اقامت دائم این کشور وجود ندارد
 • هزینه‌های اولیه برای ثبت و خرید شرکت بالا هستند.

چگونه می‌توان عاقلانه در امارات سرمایه‌گذاری کرد؟

مهاجران گزینه‌های زیادی برای سرمایه‌گذاری در امارات دارند. می‌توانید یک برنامه‌ریز مالی یا مشاور را برای ارزیابی وضعیت مالی استخدام کنید که البته بستگی به عواملی مانند اهداف و افق زمانی دارد. به این ترتیب می‌توان تصمیمات بهینه‌تری برای پرتفوی سرمایه‌گذاری خود انجام داد.

سرمایه‌گذاری در این کشور ممکن است با آنچه شما به آن عادت کرده‌اید متفاوت باشد. بر این اساس انتظارات و اهداف خود را تعیین کرده و با دقت بازار را بررسی و ارزیابی کنید. عواملی که باید هنگام سرمایه‌گذاری در امارات متحده عربی در نظر بگیرید شامل موارد زیر هستند:

 • چه فرصت‌های سرمایه‌گذاری به‌عنوان یک خارجی وجود دارند؟
 • مقررات مربوط به سرمایه‌گذاری خارجی در امارات متحده عربی چقدر پایدار است؟
 • آیا انگیزه‌هایی برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی (به عنوان مثال وام، یارانه) وجود دارد؟
 • چگونه وضعیت ژئوپلیتیک منطقه‌ای می‌تواند اقتصاد امارات را تحت تأثیر قرار دهد؟
 • آیا کشور از نظر سیاسی پایدار است؟
 • آیا ارز ثابت است؟
 • سیستم بانکی و مالی چقدر جاافتاده است؟

مدارک لازم برای سرمایه گذاری در دبی

اگر قصد سرمایه گذاری در دبی یا تاسیس شرکت در این شهر را دارید، به مدارک زیر برای ارائه درخواست ویزای سرمایه گذاری نیاز خواهید داشت:

 • فرم پر شده درخواست ویزای سرمایه گذاری
 • اصل گذرنامه و کپی آن که باید بیشتر از ۶ ماه اعتبار داشته باشد
 • اگر تمایل دارید در مناطق آزاد دبی سرمایه گذاری کنید باید مجوز تجارت در این مناطق را دریافت کنید
 • آدرس ثبت شده شرکت مربوطه
 • رزرومه متقاضی

چگونه می‌توان عاقلانه در امارات سرمایه‌گذاری کرد؟

برای سرمایه گذاری در دبی با ان که مدارک و الزامات کمی را نیاز دارد اما ریسک آن کم نبوده و در صورت نا آگاه بودن از شرایط و ضوابط سرمایه گذاری خطر از دست رفتن سرمایه کم نخواهد بود. با توجه به تجربه ای که داریم عوامل زیر تاثیرگذار است:

 • حوزه سرمایه گذاری
 • داشتن زمان کافی
 • زبان انگلیسی

اگر زبان انگلیسی شما خوب هست و می دانید در چه بخشی سرمایه گذاری کنید و زمان کافی برای جستجو دارید؛ کافی است که شروع به تحقیق کنید و مستقیما با شرکت های فعال در دبی ارتباط بگیرید و درباره برنامه های آن اطلاعات کسب کنید.

اما در صورتیکه که با محدودیت هایی در یکی از سه حوزه بالا روبرو هستید، بهتره از یک مشاور استفاده کنید تا ریسک کمتری متحمل شوید. ما در DubaiVs اماده ایم تا با ارائه مشاوره به شما عزیزان در حوزه سرمایه گداری از راه های مختلف مسیرتان را هموار تر کنیم. فقط کافیست با ما تماس گرفته و تمام سوالات خود را بپرسید.

مشاوره سرمایه گذاری دبی

کشور امارات با اجرای سیاست های درست در سالیان اخیر، تبدیل به یکی از بهترین کشورهای سرمایه پذیر در دنیا و اولین کشور در آسیا شده است. این پیشرفت به حدی است که دبی در سال 2022 تبدیل به دومین شهر برتر در دنیا گردید. به همین دلیل افراد زیادی به دنبال سرمایه گذاری در امارات هستند. یکی از بخش های سرمایه گذاری، صنعت هتل است که تخصص ما هست. به عنوان یک مشاور تخصصی در حوزه سرمایه گذاری هتل، خوشحال می شویم که بتوانیم به شما دراین زمینه کمک کنیم. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

امارات کشوری است که در سال‌های اخیر بیشترین رشد اقتصادی را در میان کشورهای منطقه داشته است. با سرمایه گذاری در امارات می‌توانید از مزایای سرمایه گذاری در مناطق آزاد تجاری این کشور، مالکیت 100 درصدی کسب‌وکارتان، مالیات صفر و زیرساخت‌های بسیار توسعه‌یافته بهره ببرید.

مناطق آزاد در امارات بهترین شهرها برای سرمایه گذاری در امارات هستند. این مناطق شامل دبی و ابوظبی، شارجه، فجیره، عجمان، راس الخیمه و ام القوین هستند. در این لیست دبی بهترین گزینه برای ایرانیان است.

 •  سرمایه گذاری از طریق خرید ملک
 •   سرمایه گذرای در صندوق سرمایه گذاری
 •  سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی
 •  سرمایه گذاری از طریق خرید سهام

ایرانیان می توانند با سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و خرید ملک در امارات برای سرمایه گذاری و اقامت در این کشور اقدام کنند.

 • ثبات سیاسی و اقتصادی ارائه شده توسط این کشور
 • ثبت شرکت در امارات بسیار آسان و سریع است که یکی از مهم‌ترین موارد ذکر شده توسط سرمایه گذاران خارجی است
 • منابع زیادی وجود دارد که سرمایه گذاران خارجی و سایر کارآفرینان با استفاده از آنها رشد می‌کنند.
 • امارات یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است و کیفیت زندگی خوب و استانداردهای بالای زندگی را ارائه می‌دهد
 • امارات یکی از قطب های تجاری اصلی در منطقه خاورمیانه و در شورای همکاری خلیج فارس است
 • امارات یکی از چشم‌گیر ترین زیرساخت های دنیا از نظر جاده و راه های هوایی را دارد

حداقل سرمایه گذاری در دبی یک میلیون درهم است. افراد با خرید ملکی که حداقل یک میلیون درهم ارزش داشته باشد می‌توانند ویزای سه ساله دبی را دریافت کنند.

خیر امکان دریافت اقامت دائم دبی از طریق سرمایه گذاری وجود ندارد و شما فقط می‌توانید ویزای موقت دریافت کنید. البته امکان تمدید کردن این ویزا وجود دارد.

حداقل مبلغی که می توان برای سرمایه گذاری به عنوان یک فرد خارجی در این کشور از طریق خرید ملک وارد شود، یک میلیون درهم می باشد.

بستگی به منطقه ای دارد که قصد ثبت شرکت دارید، از 15000 هزار درهم شروع می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *