رتبه های بین المللی امارات در سال 2022

مرکز آمار و رقابت فدرال، تعدادی از گزارش‌های رقابت بین‌المللی را که به عنوان ابزاری برای اصلاحات و توسعه امارات متحده عربی در راستای چشم‌انداز دولت مورد استفاده قرار می‌گیرد، بررسی و تحلیل می‌کند. بنابراین، FCSC تلاش می کند تا اطمینان حاصل کند که عملکرد امارات متحده عربی به طور دقیق مطابق با بهترین شیوه های بین المللی ثبت و منعکس شده است. FCSC این کار با هماهنگی با نهادهای فدرال و محلی برای بهبود موقعیت امارات متحده عربی در شاخص‌های آن گزارش‌ها انجام می‌شود که به ارتقای کلی رقابت‌پذیری و عملکرد امارات متحده عربی و در نتیجه ارتقای جایگاه بین‌المللی آن کمک می‌کند.

رتبه های بین المللی امارات
 1. شاخص توسعه ICT – رتبه 40 جهانی و 2 خاورمیانه.
 2. شاخص رقابت جهانی WCY – رتبه 12 جهانی و اول خاورمیانه.
 3. شاخص استعدادهای جهانی (WTR) – رتبه 23 جهانی و اول منطقه.
 4. شاخص جهانی نوآوری – رتبه 31 جهانی و اول منطقه.
 5. شاخص انجام کسب و کار (DBR) – رتبه 16 جهانی.
 6. شاخص نابرابری جنسیتی (GII-UNDP) – رتبه 18 و اول منطقه.
 7. شاخص دولت الکترونیک – رتبه 21 جهانی و اول منطقه.
 8. شاخص رفاه لگاتوم – رتبه 41 جهانی و اول منطقه.
 9. شاخص رقابت جهانی دیجیتال – رتبه 10 جهانی و اول منطقه.
 10. شاخص توسعه انسانی – رتبه 26 جهانی و اول منطقه.
 11. گزارش رقابت پذیری جهانی – رتبه 25 جهانی و اول منطقه.
 12. شاخص عملکرد لجستیک – رتبه 11 جهانی و اول منطقه.
 13. شاخص سرمایه انسانی – رتبه 43 جهانی و اول منطقه.
 14. شاخص شادی – 21 منطقه و اول جهانی
 15. شاخص رقابت پذیری استعدادهای جهانی – رتبه 25 جهانی و اول منطقه.
 16. شاخص توریسم – رتبه 25 جهانی و اول منطقه.
 17. شاخص شکاف جنسیتی – رتبه 72  جهانی و اول منطقه.
مشاوره ثبت شرکت در IFZA دبی

کشور امارات با اجرای سیاست های درست در سالیان اخیر، تبدیل به یکی از محبوبترین کشورهای سرمایه پذیر در دنیا و اولین کشور در آسیا شده است. این پیشرفت به حدی است که دبی در سال 2022 تبدیل به دومین شهر برتر در دنیا گردید. به همین دلیل افراد زیادی به دنبال ثبت شرکت در امارات هستند. منطقه آزاد تجاری IFZA به عنون یکی از پیشروهای ارائه خدمات نوین ثبت شرکت در دبی، آماده است که میزبان شما عزیزان باشد. ما، به عنوان پارتنر رسمی IFZA در کنار شما عزیزان هستیم تا بهترین تصمیم را بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

امارات کشوری است که در سال‌های اخیر بیشترین رشد اقتصادی را در میان کشورهای منطقه داشته است. با سرمایه گذاری در امارات می‌توانید از مزایای سرمایه گذاری در مناطق آزاد تجاری این کشور، مالکیت 100 درصدی کسب‌وکارتان، مالیات صفر و زیرساخت‌های بسیار توسعه‌یافته بهره ببرید.

مناطق آزاد در امارات بهترین شهرها برای سرمایه گذاری در امارات هستند. این مناطق شامل دبی و ابوظبی، شارجه، فجیره، عجمان، راس الخیمه و ام القوین هستند. در این لیست دبی بهترین گزینه برای ایرانیان است.

 •  سرمایه گذاری از طریق خرید ملک
 •   سرمایه گذرای در صندوق سرمایه گذاری
 •  سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی
 •  سرمایه گذاری از طریق خرید سهام

ایرانیان می توانند با سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و خرید ملک در امارات برای سرمایه گذاری و اقامت در این کشور اقدام کنند.

حداقل سرمایه گذاری در دبی یک میلیون درهم است. افراد با خرید ملکی که حداقل یک میلیون درهم ارزش داشته باشد می‌توانند ویزای سه ساله دبی را دریافت کنند.

خیر امکان دریافت اقامت دائم دبی از طریق سرمایه گذاری وجود ندارد و شما فقط می‌توانید ویزای موقت دریافت کنید. البته امکان تمدید کردن این ویزا وجود دارد.

بستگی به منطقه ای دارد که قصد ثبت شرکت دارید، از 15000 هزار درهم شروع می شود.

شرکت‌های با مسئولیت محدود (LLC)، شرکت‌های سهامی (Civil Company) و شرکت‌های غیرسهامی (Sole Establishment) بهترین گزینه‌ ها برای ایرانیان است. شرکت های تجاری و خدماتی در این دسته ها هستند.

بله. بعضی از افراد به خاطر اینکه از امکانات آن‌جا به راحتی لذت ببرند و بابت هر شب اقامت هزینه‌ای پرداخت نکنند، در دبی هتل می‌خرند و خودشان هم در آن‌جا زندگی می‌کنند. مزایای دیگری هم در خرید هتل وجود دارد، اما یکی از مهم‌ترین مزایا، مزیت بزرگ اقتصادی آن بر اساس موقعیت هتل‌تان است.

بله! به دلایل بسیار. علاوه بر دلایلی که بالاتر خواندید، فاصله زمانی و مسافتی کم نسبت به ایران، آب‌وهوای تقریباً مشابه با ایران و فرهنگ نزدیک مردم این کشور به مردم ما، توانسته دبی را به مقصدی مطلوب و ایدئال برای مهاجرت ایرانیان تبدیل کند. شمار بالای متقاضیان و افراد مهاجرت کرده به این شهر زیبای حاشیه خلیج فارس، گواه این واقعیت است.

ایفزا جز مناطق آزاد امارات است و شرایط ثبت شرکت در آن با شرایط ثبت شرکت در مناطق اصلی Mainland متفاوت است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *