نحوه راه اندازی کسب و کار هتل در سال 2023 (هزینه و طرح کسب و کار)

اگر تا به حال به این فکر کرده اید که چگونه یک کسب و کار هتلداری راه اندازی کنید، در شرکت خوبی هستید. امروزه، در دنیایی که هر کسی می‌تواند با آپلود اموال خود در Airbnb، هتلدار شود، رویای هتل زنده و پر رونق است، اما همه‌گیری جهانی این امر را بیش از هر زمان دیگری برای هتلداران مبتدی مهم کرده است که هنگام راه‌اندازی سفرهای کارآفرینی خود کوشا و استراتژیک باشند. علیرغم چالش‌هایی که در این همه‌گیری با آن‌ها روبرو هستیم، آنها به مرور زمان خواهند گذشت و هرگز ساده‌تر از این نبود که رویای شروع یک کسب‌وکار هتل‌داری جدید را به واقعیت تبدیل کنیم!

اما زندگی در رویا آسان تر از انجام دادن است.

رشد Airbnb محیطی فوق رقابتی ایجاد کرده است که نیازمند رویکردی متفکرانه و کامل است. اگر می‌خواهید یک کسب‌وکار بسازید و نه فقط یک سرگرمی، باید کارهای بیشتری انجام دهید. زمانی که می‌خواهید ملک به واحد، واحد به واحد می‌روید، زمان زیادی طول می‌کشد تا پول نقد کافی برای مقیاس‌سازی کسب‌وکارتان جمع شود. برای رشد سریع‌تر ثروت به عنوان یک کارآفرین هتل، باید ریسک‌های بیشتری بپذیرید و شرط‌بندی بزرگ‌تری انجام دهید.

هر ماه هزاران شرکت مدیریت هتل، مالکان مستقل املاک و برندهای هتل از گزارش فناوری هتل برای یافتن جدیدترین فناوری‌ها برای کمک به اداره املاک خود استفاده می‌کنند. ما با بیش از 50 صاحب هتل تماس گرفتیم تا از آنها در مورد سفرها، مبارزات و درس های آموخته شده در این راه سؤال کنیم.

همانطور که قصد دارید یک کسب و کار جدید موفق در هتل راه اندازی کنید، بینش این کارآفرینان به شکل دادن به سفر شما کمک می کند. شما باید برای برنامه ریزی بهترین رویکرد برای شروع کسب و کار هتل داری گام های مشخصی بردارید. مسیر از اینجا شروع می شود. ما یک راهنمای سطح بالا برای شروع یک کسب و کار هتل گرد هم آورده ایم. گام به گام به شما نشان خواهیم داد که چگونه خطرات راه اندازی یک کسب و کار هتلداری جدید را در بازار پررقابت امروزی کاهش دهید.

با برنامه ریزی دقیق، استراتژیک بودن و توانمندسازی عملیات خود با فناوری مناسب، می توانید ایده کسب و کار هتل خود را از رویا به واقعیت تبدیل کنید.

نتایج نظرسنجی مالکان هتل

اگر آرزوی شما این است که روزی یک هتل افتتاح کنید، این مقاله برای شماست. وقتی اکثر مردم به صاحبان هتل فکر می کنند، به ثروتمندان میلیاردر مانند کنراد هیلتون یا جی. ویلارد ماریوت فکر می کنند، اما در واقع داشتن یک هتل در واقع با افتتاح یک فروشگاه خرده فروشی یا فروشگاه رفاه تفاوت چندانی ندارد. مدیریت هتل به سرمایه بیشتری نیاز دارد اما بسیار سودآورتر و قابل فروش تر از سایر مشاغل کوچک است. در اینجا کمی در مورد هتلدارانی که برای این مقاله با آنها مصاحبه کردیم آورده شده است:

 • 90 درصد از پاسخ دهندگان دارای یک هتل مجرد مانند یک هتل بوتیک یا تخت و صبحانه هستند
 • 70 درصد از پاسخ دهندگان دارای یک هتل بین 11 تا 50 اتاق هستند
 • 3 منبع اصلی تامین مالی: وام بانکی، پس انداز و سرمایه گذاری دوستان/خانواده
 • میانگین زمان داشتن یک هتل 6.4 سال است، بنابراین آنها تجربه قابل توجهی برای به اشتراک گذاشتن دارند، اما عموماً مالک هتل مادام العمر نیستند.

هزینه راه اندازی هتل چقدر است؟

بدیهی است که هزینه شروع یک کسب و کار هتلداری بر اساس تعداد زیادی متغیر مانند:

 • مکان: مکان هایی مانند شهر نیویورک بسیار گران تر از مکان هایی مانند دهلی نو هستند.
 • کیفیت: بدیهی است که یک اقامتگاه پنج ستاره بسیار گرانتر از یک متل کنار جاده ای است
 • اندازه: تعداد اتاق‌ها، رستوران‌ها، فضاهای جلسه و غیره همگی تأثیر زیادی بر هزینه دارند

علیرغم اینکه هزینه‌های راه‌اندازی هتل به‌طور چشمگیری متفاوت است، برخی از داده‌ها وجود دارد که می‌توانیم هنگام فاکتورگیری برای یک هتل «معمولی» در نظر بگیریم. داده‌های شرکت مشاوره مهمان‌نوازی HVS نشان می‌دهد که ساخت یک هتل با خدمات کامل معمولاً ۳۲۳۵۰۰ دلار «هر کلید» (یا برای هر اتاق) هزینه دارد. باز هم، این برای یک هتل با خدمات کامل سبک زندگی است، بنابراین هزینه یک تخت خواب و صبحانه 10 اتاقه نیست. این رقم به 5 بخش تقسیم می شود:

 • زمین: 33900 دلار (10%); این شامل هزینه املاک است
 • ساختمان/ساخت: 221500 دلار (66%); به طور طبیعی ساختمان و ساخت و ساز بزرگترین آیتم بودجه است. مالکان معمولاً وام های ساخت و ساز را تضمین می کنند تا پروژه را قبل از ورود جریان نقدی تأمین کنند.
 • هزینه های نرم: 41800 دلار (12%). اینها شامل همه چیزهای غیر ساخت و ساز مانند طراحان، معماران، وکلا، بیمه، مجوزها و مالیات می شود.
 • :FF&E 29100دلار (9%). FF&E مخفف عبارت “Furniture, Fixtures & Equipment” است و شامل هر چیزی است که در میزهای ساختمان، کامپیوترها، میزهای تجهیزات الکترونیکی قابل جابجایی است…خوب شما این ایده را متوجه شدید. FF&E همچنین گاهی اوقات به عنوان “هزینه های سخت” نامیده می شود
 • پیش از افتتاح و سرمایه در گردش: 10700 دلار (3%). قبل از افتتاح باید پرسنلی را استخدام کنید، بنابراین حقوق صندوق هزینه های قبل از افتتاح را قبل از شروع عملیات و شروع درآمد برای تأمین مالی روزانه شروع می کند.

و اما چند پرسش و پاسخ ..

1- هزینه راه اندازی هتلداری چقدر است؟

هزینه افتتاح یک هتل کوچک در ایالات متحده حدود 1,000,000 دلار و متوسط هزینه افتتاح یک هتل 115 اتاق حدود 22,000,000 دلار است. هزینه اولیه ممکن است شامل قیمت خرید زمین یا یک ساختمان موجود، هزینه های ساخت و ساز، اثاثیه و دکوراسیون، مجوزها و مجوزها، حق امتیاز یا هزینه های مدیریت، هزینه های بازاریابی و دستمزد کارکنان باشد.

2- با داشتن هتل چقدر درآمد دارید؟

صاحبان هتل‌ها باید قبل از کاهش هزینه‌های خود، کارمزد کارکنان، حق امتیاز یا مدیریت، پرداخت‌های وام مسکن و مالیات را بپردازند. یک هتل خوب معمولاً باید 25-40% حاشیه EBITDA داشته باشد به این معنی که اگر هتلی را با درآمد سالانه 1 میلیون دلار خریداری کنید، می توانید انتظار داشته باشید که 250 تا 400 هزار دلار در سال درآمد داشته باشید که حدود 3 تا 5 برابر میانگین حقوق یک فرد است. مدیر هتل. نیازی به گفتن نیست که ریسک اضافی مزایایی دارد.

3- چگونه کسب و کار هتلداری خود را راه اندازی کنم؟

برخی از کارآفرینان با خرید یک هتل موجود، کسب و کار هتلداری را راه اندازی می کنند، در حالی که برخی دیگر تصمیم به ساخت هتل های جدید می گیرند. اولین قدم ایجاد یک طرح تجاری است، سپس می توانید تلاش های اولیه بازاریابی را شروع کنید، در مورد مجوزها و مجوزها پرس و جو کنید، تامین مالی مطمئن شوید، شروع به ساخت و ساز یا بازسازی کنید، کارکنان را استخدام کنید و در نهایت هتل را باز کنید.

4- چگونه می توانم بدون پول یک هتل راه اندازی کنم؟

به منظور تامین مالی هتل خود، باید یک طرح تجاری مستحکم و کاملاً تحقیق شده داشته باشید تا به سرمایه گذاران ثابت کنید که بازدهی خوبی از سرمایه گذاری خود به دست خواهند آورد. شما می‌توانید از سرمایه‌گذاران خصوصی، گروه‌های سرمایه‌گذاری، دوستان و خانواده یا بانک‌ها سرمایه جمع‌آوری کنید.

5- آیا داشتن هتل سودآور است؟

یک هتل با مدیریت خوب می تواند انتظار 25 تا 40 درصد سود EBITDA را داشته باشد، اما بسیاری از هتل های ضعیف، تلاش های سودآوری نیستند. اگر ترکیب مناسبی از موقعیت مکانی، قیمت، کیفیت دارایی فیزیکی، استراتژی بازاریابی، کارکنان اختصاصی و سرمایه گذاران و شرکای مدیریتی داشته باشید، داشتن یک هتل می تواند سودآور باشد. با این حال، یک هتل به طور پیش فرض سودآور نیست، بنابراین می توانید انتظار کار سخت زیادی برای ایجاد سود داشته باشید.

6- چگونه برای راه اندازی هتل بودجه دریافت کنم؟

شما می توانید با پس انداز خود، کسب و کار هتل خود را راه اندازی کنید، یا می توانید وجوهی را از دوستان و خانواده، سرمایه گذاران فرشته، وام های بانکی، وام های دولتی یا حتی تامین مالی جمعی تضمین کنید. گزینه های وام محبوب برای مشاغل هتل شامل وام های SBA 7s و SBA 504 است.

راهنمای گام به گام را اینجا مطالعه کنید ( به زبان انگلیسی هست)

مشاوره سرمایه گذاری دبی

کشور امارات با اجرای سیاست های درست در سالیان اخیر، تبدیل به یکی از بهترین کشورهای سرمایه پذیر در دنیا شده است. این پیشرفت به حدی است که دبی در سال 2022 تبدیل به دومین شهر برتر در جهان شد؛ به همین دلیل افراد زیادی به دنبال سرمایه گذاری در امارات هستند. یکی از بخش های سرمایه گذاری، صنعت هتل است که تخصص ما هست. به عنوان یک مشاور تخصصی در حوزه سرمایه گذاری هتل، خوشحال می شویم که بتوانیم به شما دراین زمینه کمک کنیم. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

امارات کشوری است که در سال‌های اخیر بیشترین رشد اقتصادی را در میان کشورهای منطقه داشته است. با سرمایه گذاری در امارات می‌توانید از مزایای سرمایه گذاری در مناطق آزاد تجاری این کشور، مالکیت 100 درصدی کسب‌وکارتان، مالیات صفر و زیرساخت‌های بسیار توسعه‌یافته بهره ببرید.

مناطق آزاد در امارات بهترین شهرها برای سرمایه گذاری در امارات هستند. این مناطق شامل دبی و ابوظبی، شارجه، فجیره، عجمان، راس الخیمه و ام القوین هستند. در این لیست دبی بهترین گزینه برای ایرانیان است.

 •  سرمایه گذاری از طریق خرید ملک
 •   سرمایه گذرای در صندوق سرمایه گذاری
 •  سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی
 •  سرمایه گذاری از طریق خرید سهام

ایرانیان می توانند با سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و خرید ملک در امارات برای سرمایه گذاری و اقامت در این کشور اقدام کنند.

حداقل سرمایه گذاری در دبی یک میلیون درهم است. افراد با خرید ملکی که حداقل یک میلیون درهم ارزش داشته باشد می‌توانند ویزای سه ساله دبی را دریافت کنند.

خیر امکان دریافت اقامت دائم دبی از طریق سرمایه گذاری وجود ندارد و شما فقط می‌توانید ویزای موقت دریافت کنید. البته امکان تمدید کردن این ویزا وجود دارد.

بستگی به منطقه ای دارد که قصد ثبت شرکت دارید، از 15000 هزار درهم شروع می شود.

شرکت‌های با مسئولیت محدود (LLC)، شرکت‌های سهامی (Civil Company) و شرکت‌های غیرسهامی (Sole Establishment) بهترین گزینه‌ ها برای ایرانیان است. شرکت های تجاری و خدماتی در این دسته ها هستند.

بله. بعضی از افراد به خاطر اینکه از امکانات آن‌جا به راحتی لذت ببرند و بابت هر شب اقامت هزینه‌ای پرداخت نکنند، در دبی هتل می‌خرند و خودشان هم در آن‌جا زندگی می‌کنند. مزایای دیگری هم در خرید هتل وجود دارد، اما یکی از مهم‌ترین مزایا، مزیت بزرگ اقتصادی آن بر اساس موقعیت هتل‌تان است.

بله! به دلایل بسیار. علاوه بر دلایلی که بالاتر خواندید، فاصله زمانی و مسافتی کم نسبت به ایران، آب‌وهوای تقریباً مشابه با ایران و فرهنگ نزدیک مردم این کشور به مردم ما، توانسته دبی را به مقصدی مطلوب و ایدئال برای مهاجرت ایرانیان تبدیل کند. شمار بالای متقاضیان و افراد مهاجرت کرده به این شهر زیبای حاشیه خلیج فارس، گواه این واقعیت است.

ایفزا جز مناطق آزاد امارات است و شرایط ثبت شرکت در آن با شرایط ثبت شرکت در مناطق اصلی Mainland متفاوت است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *