سرمایه گذاری املاک Off-Plan در دبی و آنچه باید بدانید

همانطور که سرمایه گذاران عموماً به آن اشاره می کنند، “Off the Plan” اصطلاحی است که برای توصیف املاک ناتمام در بازار املاک و مستغلات استفاده می شود. املاک خارج از طرح یا “Off the Plan” معمولاً مستقیماً از توسعه دهندگان (بازار اولیه) و در برخی موارد از سرمایه گذاران (بازار ثانویه) خریداری می شوند. فرصت‌های هیجان‌انگیزی را به سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهد زیرا مزایای زیادی دارد که تخفیف‌های قابل توجه قیمت و برنامه‌های پرداخت انعطاف‌پذیر را کاهش می‌دهد.

با این حال، مانند همه انواع سرمایه گذاری در املاک، خرید ملک off the plan  در دبی دارای مزایا و معایبی است. نکات زیادی وجود دارد که قبل از سفر به آن مسیر باید بدانید. این مقاله به بررسی معنای املاک خارج از طرح یا “off the plan“، اسناد ضروری و الزامات قانونی، خطرات بالقوه، مزایا و همه چیزهایی که برای سرمایه گذاری موفق در بازار املاک دبی نیاز دارید، می پردازد.

الزامات قانونی و مدارک مورد نیاز برای خرید ملک Off-Plan در دبی

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات مستلزم مدارک و مراحل قانونی زیادی است که می تواند برای سرمایه گذاران به ویژه خارجی ها بسیار سخت باشد. با این حال، راهنمایی شما با یک نماینده یا آژانس می تواند نسبتا ساده تر باشد. به عنوان بخشی از فرآیند، اسناد خاصی هنگام خرید ملک Off-Plan در دبی ضروری است. این اسناد عبارتند از:

 • یک کپی معتبر از شناسه امارات
 • کپی پاسپورت
 • کپی صفحه ویزا
 • فرم رزرو
 • قرارداد فروش و خرید (SPA)
 • قرارداد وام مسکن (در صورت لزوم)

با این حال، ممکن است در مراحل مقدماتی مذاکرات، به ویژه هنگام رزرو، به همه این اسناد نیاز نباشد. با این وجود، همانطور که معامله به یک توافق واقعی پیش می رود، خریدار باید همه اینها را برای شناسایی مناسب در اختیار توسعه دهنده و DLD قرار دهد.

در زیر برخی از مراحل قانونی و اسنادی که هنگام خرید ملک Off-Plan در دبی با آنها مواجه خواهید شد، آورده شده است.

فرم رزرو (Reservation Form)

فرم رزرو سندی است که توسط توسعه‌دهنده تهیه شده است تا نشانه‌ای از علاقه یک خریدار بالقوه را به طور رسمی ثبت کند. این فرم شامل اطلاعات شخصی در مورد خریدار، مانند آدرس تماس، نوع پیشنهادی ملک، مبلغ سپرده اولیه و ساختار پرداخت پیشنهادی و موارد دیگر است.

برای وضوح، فرم رزرو باید به درستی توسط توسعه دهنده آه و مهر شود تا بتوانید مطمئن شوید که یک سند قانونی است. البته، با کمک یک نماینده دارای گواهی RERA، این نباید مشکلی ایجاد کند.

قرارداد فروش و خرید (SPA)

قرارداد خرید و فروش سند مهمی است که روند کل خرید را به حرکت در می آورد. معمولاً هر دو طرف باید در این مرحله پیشرفت چشمگیری داشته باشند و در حال حرکت به مراحل پایانی معامله هستند. این توافقنامه اطلاعات مهمی مانند:

 • طرح پرداخت
 • شرایط خرید
 • حداقل مبلغ سپرده اولیه
 • قرارداد رهن
 • مبلغ سپرده ای که باید قبل از اینکه سرمایه گذار بتواند ملک of0f-plan را به خریدار دیگری بفروشد، واریز شود.

معمولاً یک فرمت مشخص برای SPA برای ویژگی های Off-Plan وجود دارد که توسط DLD پذیرفته می شود. با این حال، شما نباید با عجله قرارداد را امضا کنید. قبل از اینکه قلم خود را روی کاغذ بیاورید وقت خود را صرف مطالعه جزئیات کنید. با یک نماینده باتجربه، می توانید تمام پشتیبانی مورد نیاز خود را داشته باشید، به خصوص اگر انحرافات یا مناطقی وجود داشته باشد که باید به دنبال تنظیمات با توسعه دهنده باشید.

هزینه ثبت نام (Registration Fee)

DLD برای رزرو ملک Off-Plan هزینه تعیین کرده است که سرمایه گذاران و توسعه دهندگان الزامی است. هزینه ثبت نام معمولاً به صورت چک مدیری است که 4 درصد کل هزینه ملک است.

البته، برای مهاجرانی که در دبی حساب کاربری ندارند، نماینده شما می تواند در مورد نحوه انجام این کار مشاوره ارائه دهد. در همین حال، یک جایگزین این است که توسعه‌دهنده راهی برای دریافت کارمزد از سرمایه‌گذار پیدا کند و مبلغ را مستقیماً از طرف سرمایه‌گذار به DLD برگرداند. خریدار باید قبل از اینکه DLD به طور رسمی رزرو را به رسمیت بشناسد، پرداخت را انجام دهد.

کمیسیون نمایندگی یا کارمزد کارگزاری

شما می توانید تصمیم بگیرید که همه اینها را به تنهایی انجام دهید. در این صورت، نیازی به پرداخت کمیسیون دلالی به یک نماینده یا آژانس ندارید. با این حال، توصیه نمی شود، به خصوص اگر شما کاملاً تازه وارد چشم انداز املاک و مستغلات دبی شده اید. خرید ملک Off-Plan می تواند یک کار ترسناک باشد، زیرا نیاز به تحقیق و پیش بینی گسترده دارد تا مشخص شود آیا ملک ارزش خرید دارد یا خیر.

معمولا کمیسیون 2 درصد ارزش ملک است. با این حال، این کاملاً ثابت نیست و می تواند کم و بیش به توافق شما با نماینده یا آژانس بستگی داشته باشد.

مالیات بر ارزش افزوده برای املاک تجاری

بسته به نوع ملکی که می‌خرید، امارات متحده عربی مالیات بر ارزش افزوده استاندارد 5% دارد که باید توسط سرمایه‌گذاران پرداخت شود. این هزینه برای املاک غیرتجاری اعمال نمی شود. با این حال، فرض کنید ویژگی Off-Plan در خدمت یک هدف تجاری است. در این صورت، خریدار باید مالیات 5 درصدی را بپردازد که بر هزینه کل معامله می افزاید.

گواهی پیش ثبت نام (Pre-Registration Certificate)

معمولاً هنگامی که یک سرمایه گذار ملکی با طرح Off-Plan خریداری می کند، تا زمانی که ملک کامل نشده و به خریدار تحویل داده شود، هیچ سند مالکیت یا گواهی مالکیت وجود ندارد. با این حال، DLD گواهی پیش ثبت نام یا Oqood را پس از درخواست توسعه دهنده صادر می کند. سپس خریدار گواهی را به عنوان مدرک تا پایان معامله نهایی دریافت می کند.

فرآیند خرید ملک off-plan در دبی

روند خرید املاک Off-Plan در دبی شبیه به سایر انواع سرمایه گذاری در املاک است. به ویژه برای مهاجران، درک اصول اولیه هر مرحله از فرآیند سرمایه گذاری، از جمله تمام اسناد مورد نیاز بسته به مکان و نوع ملک، حیاتی است. در مورد املاک خارج از طرح، به جرات می توان گفت که به چیزهای بسیار بیشتری نیاز دارد تا اینکه صرفاً در مورد نحوه کار کردن چیزها آگاهی داشته باشید. از آنجا که این یک ویژگی ناتمام است، نیاز به تحقیق عمیق و در نظر گرفتن عوامل زیادی دارد. سرمایه گذاران باید سؤالات زیر را بپرسند و به آنها پاسخ دهند:

 • چه نوع ملکی را می خواهم؟
 • چرا من این ملک را می خواهم؟
 • محل مورد نظر من با توجه به نوع ملک کجاست؟
 • برای تامین یک ملک خارج از طرح به چه میزان سرمایه نیاز دارم؟
 • آیا می توانم برای این نوع سرمایه گذاری وام مسکن تضمین کنم؟
 • شهرت توسعه دهنده یا سرمایه گذار که ملک را مدیریت می کند چیست؟
 • احتمال اینکه ملک در زمان مقرر تکمیل شود چقدر است؟
 • چه خطراتی وجود دارد؟
 • ROI برآورد شده در این ملک پس از تکمیل چقدر است؟

سوالات بسیار بیشتری وجود دارد. با این حال، تا زمانی که به همه اینها پاسخ دهید، باید در نیمه راه رفته باشید. در بخش‌های بعدی، آنچه را که باید بدانید و مراحل مورد نیاز برای تضمین موفقیت آمیز سرمایه‌گذاری Off-Plan در دبی را بررسی خواهیم کرد.

مرحله 1: چه نوع ملک Off-Plan را می خواهید و چرا؟

تصمیم گیری در مورد نوع ملک مورد نظر شما برای هر تصمیم دیگری مهم است. آیا به گرفتن آپارتمان یا ویلا علاقه دارید؟ آیا ساختمان اداری را ترجیح می دهید و چه طرح و اندازه ای را می خواهید؟ با در نظر گرفتن انتخاب ملک، می توانید در مورد مکان مورد نظر نیز تصمیم بگیرید.

املاک کنار آب، املاک مرکز شهر، خانه‌های حومه شهر، و املاک کنار دریا وجود دارد. برخی از املاک در فراساحل، سرزمین اصلی و در مناطق آزاد واقع شده اند. معمولاً از آنجایی که همه افراد بسته به موقعیت مکانی نمی توانند به این املاک دسترسی داشته باشند، قیمت ها متفاوت است و افراد بالقوه نیز متفاوت هستند. هنگامی که در مورد نوع ملکی که به دنبال آن هستید تصمیم گرفتید، این به شما کمک می کند تا ببینید که آیا پرداخت پیشنهادی از نظر رنگ، مبلمان و سایر فضاهای داخلی با ترجیح شما مطابقت دارد یا خیر.

مرحله 2. یک نماینده برای کمک دریافت کنید

اکنون که در مورد نوع ملک مورد نظر خود و دلیل سرمایه گذاری خود تصمیم گرفته اید، گام بعدی این است که از خدمات یک مشاور املاک معتبر و مورد تایید RERA برای کمک به این روند استفاده کنید. به خصوص اگر در این زمینه کاملاً تازه کار هستید، نمی توان بر لزوم انجام این گام بسیار جدی تأکید کرد. چندین معامله اشتباه شده بود، زیرا سرمایه گذار نمی دانست چه کاری باید انجام دهد و هیچ ادعای قانونی نداشت، به خصوص زمانی که توسعه دهنده نتوانست مهلت پیشنهادی را رعایت کند.

بسته به سطح کمکی که نیاز دارید، یک نماینده می تواند در موارد زیر کمک کند:

 • روند قانونی
 • یافتن بهترین توسعه دهندگان
 • کمک به شما برای یافتن بهترین و سودآورترین املاک که با نیازهای شما مطابقت دارد
 • اخذ مدارک لازم و کمک در موارد ضروری

با داشتن آژانس یا نماینده مناسب که پشتیبانی لازم را برای شما فراهم می کند، تضمین یک ملک خارج از طرح در دبی می تواند بسیار آسان باشد. معمولاً هزینه نمایندگی متفاوت است، بنابراین بهتر است قبل از شروع در مورد شرایط صحبت کنید.

مرحله 3: درباره توسعه دهنده تحقیق کنید

سابقه توسعه دهنده ای که به دنبال سرمایه گذاری در دارایی آنها هستید چیست؟ نرخ تکمیل آنها برای خواص Off-Plan چقدر است؟ کیفیت و ویژگی های کلی پروژه پس از اتمام با طرح پیشنهادی از مرحله توسعه چگونه مطابقت دارد؟

همانطور که گزارش شده است، یکی از ترس های سرمایه گذاران این است که توسعه دهندگان به ضرب الاجل ساخت و ساز نرسند یا کیفیت پیشنهادی را ارائه ندهند. در برخی موارد، برخی از این پروژه‌ها هرگز روشن نمی‌شوند زیرا در نهایت لغو می‌شوند.

بررسی پروژه های گذشته این توسعه دهندگان به سرمایه گذاران این ایده را می دهد که آیا باید ملک را بخرند یا نه. یکی از ساده ترین راه ها برای انجام این کار، تماس با مشتریان قبلی و فعلی برای دریافت بازخورد مستقیم است. با این اطلاعات، می توانید تصمیم بگیرید که آیا سرمایه گذاری را ادامه دهید یا خیر. در همین حال، نماینده شما می‌تواند به تحقیق کمک کند تا کل فرآیند یکپارچه شود.

مرحله 4: الزامات مالی برای این سرمایه گذاری چیست؟

یکی از دلایلی که باعث محبوبیت املاک Off-Plan در دبی شده است، هزینه سرمایه گذاری پایین و طرح پرداخت انعطاف پذیر است. بنابراین، به عنوان یک سرمایه گذار، دسترسی به وضعیت مالی خود ضروری است. چقدر دارید و چقدر حاضرید هزینه کنید؟ آیا برای کمک به تامین مالی این سرمایه گذاری به وام رهنی از بانک نیاز دارید؟

صرف نظر از منبع مالی، رویه معمول این است که سرمایه گذار بین 20 تا 80 درصد ارزش تخمینی سپرده اولیه را انجام می دهد. هیچ رویکرد تعریف شده ای برای این موضوع وجود ندارد زیرا مبلغ توافق شده به توافق بین خریدار و توسعه دهنده بستگی دارد، همانطور که در SPA (توافقنامه خرید و فروش) ذکر شده است.

 با این حال، یکی از رایج ترین طرح های پرداخت، طرح 50/50 است که به موجب آن سرمایه گذار 50 درصد از ارزش ملک را به حساب امانی تایید شده واریز می کند. مابقی 50 درصد در دوره توافق شده توزیع می شود و پس از اتمام پروژه باید پرداخت انجام شود.

اگر به وام رهنی نیاز دارید، همه اینها باید در SPA مطرح شود. گرفتن وام مسکن در دبی نسبتا آسان است اگر بدانید چگونه این کار را انجام دهید. در واقع، با پشتیبانی آژانس، می تواند بسیار آسان تر باشد.

مرحله 5: افتتاح حساب و پرداخت

اکنون که به توافق خرید و فروش ملک مورد نظر خود با توسعه‌دهنده رسیده‌اید، گام بعدی افتتاح حساب برای تامین مالی تراکنش است. مطابق با الزامات RERA، یک حساب امانی برای پرداخت مورد نیاز است. به این ترتیب، توسعه‌دهنده نمی‌تواند بدون مجوز لازم از DLD به وجوه دسترسی پیدا کند، که باید پروژه را بررسی کند و فقط در مرحله خاصی از توسعه وجوه را آزاد کند.

پس از اتمام افتتاح حساب، خریدار می تواند از طریق حواله بانکی، کارت اعتباری یا هر وسیله تایید شده پرداخت را انجام دهد. یک کپی از رسید به عنوان گواهی سپرده اولیه مطابق با الزامات مندرج در SPA برای توسعه دهنده ارسال می شود.

مرحله ششم: بازرسی نهایی و تحویل ملک

این آخرین مرحله برای خرید ملک Off-Plan در دبی است. به عنوان بخشی از شرایط موجود در SPA، ضروری است که تاریخ بازرسی قبل از تحویل (PDI) درج شود. اگر پروژه طبق برنامه پیش برود، تاریخ PDI باید چند روز (حداکثر 7 روز) قبل از اتمام و تاریخ تحویل پیشنهادی باشد. این ترتیب به سرمایه گذار اجازه می دهد تا ملک را بررسی کند و تأیید کند که با طرح های سه بعدی که اساس هزینه یابی پروژه را تشکیل می دهد مطابقت دارد.

اگر تغییری وجود داشته باشد یا پروژه نهایی با توضیحات توافق شده مطابقت نداشته باشد، باید به صورت دوستانه حل شود و هر دو طرف به توافق برسند. اگر هر دو طرف نتوانند به طور مستقل مشکل را حل کنند، DLD وارد عمل می شود.

با این حال، در صورت عدم وجود مشکل، خریدار اقدام به پرداخت نهایی می کند. پس از آن، توسعه دهنده باید اسناد همراه را امضا کند که نشان دهنده انتقال کل مالکیت به خریدار است. به همین جا ختم نمی شود. بسیاری از فرآیندهای اسناد دیگر مورد نیاز هستند، از جمله گواهی سکونت. این گواهی برای نشان دادن اینکه ملک مطابق با استانداردهای ایمنی و مناسب برای سکونت است مورد نیاز است.

حتی بیشتر، خریدار 60 روز فرصت دارد تا این ملک جدید را در DLD به عنوان بخشی از مراحل قانونی کلیه خریدهای ملک Off-Plan در دبی ثبت کند. سایر موارد، مانند اتصال برق و آب، باید با مرجع تنظیم شده تعیین شده و با کمک آژانس انجام شود. این باید سرراست باشد.

خطر خرید ملک Off-Plan در دبی

صحبت های زیادی در مورد ROI بالا و مزایای عظیم سرمایه گذاری در املاک Off-Plan وجود دارد. بدون شک، این نوع سرمایه گذاری به دلیل هزینه پایین سرمایه گذاری ورودی در مقایسه با خرید ملک کاملاً سفارشی، محبوبیت زیادی به دست می آورد. یکی دیگر از دلایل محبوبیت آن، طرح پرداخت انعطاف‌پذیر است که به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد راحت‌ترین برنامه خود را ترسیم کنند. با این حال، همه اینها در معرض خطر قابل توجهی قرار دارند. ترس از ناشناخته وجود دارد. ممکن است در طول ساخت و ساز مشکلی پیش بیاید، یا پیش بینی بازار طبق برنامه پیش نرود.

در واقع، سرمایه گذاری در املاک و مستغلات به طور پیش فرض خطرات عجیبی دارد. با این حال، با ویژگی های خارج از طرح، چیزهای بیشتری برای در نظر گرفتن وجود دارد. بنابراین، در حالی که در مورد حرکت بعدی خود فکر می کنید، در زیر موارد احتمالی وجود دارد که ممکن است اگر تصمیم بگیرید به یک ویژگی خارج از برنامه پایبند باشید، اشتباه می کنند.

 • تغییرات در شرایط بازار

در همه جای دنیا، قیمت های بازار در معرض نوسانات است. این ریسک تهدیدی جدی برای سرمایه‌گذاری‌های املاک Off-Plan است. انجام تحقیقات مناسب برای دانستن اینکه چه زمانی بهتر است وارد شوید ضروری است. به عنوان یک نکته، بهترین نقطه ورود زمانی است که قیمت بازار بسیار رقابتی باشد و قیمت ها نسبتاً پایین تر باشد. به این ترتیب، زمانی که می‌توانید پس از تکمیل ملک، بازگشت سرمایه خوبی به دست آورید، به خصوص اگر انگیزه شما فروش یا اجاره ملک پس از تکمیل باشد.

حتی بیشتر، بسیاری از عوامل دیگر برای در نظر گرفتن وجود دارد که می تواند بر قیمت املاک Off-Plan پس از تکمیل تأثیر بگذارد. انگیزه سرمایه گذاری یک عامل بسیار مهم است. البته اگر یک ویلا یا آپارتمان برای استفاده شخصی بگیرید، ممکن است نگران کننده نباشد. با این حال، در غیر این صورت، عواملی مانند موقعیت مکانی، نزدیکی، و دسترسی به سایر مناطق و امکانات مرتفع می‌تواند بسیار زیاد باشد.

 • خطر لغو یا ناتوانی در رعایت مهلت تکمیل

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، هر پروژه یک جدول زمانی تکمیل تخمینی دارد. معمولاً توسعه دهنده باید تاریخ تحویل پیشنهادی را در SPA درج کند. با این حال، مواردی وجود داشته است که آنها نتوانستند ضرب الاجل را رعایت کنند. مطمئناً، این چیزی است که هر سرمایه گذار دارای Off-Plan باید در هنگام انجام چنین سرمایه گذاری به آن توجه کند. یکی از راه‌های جلوگیری از این امر، انجام تحقیقات کامل روی توسعه‌دهنده، همانطور که اشاره کردیم و کسب اطلاعات بیشتر از سرمایه‌گذاران قبلی است.

بررسی میزان موفقیت و دقت تکمیل آنها به تصمیم گیری شما کمک می کند. حتی بیشتر، بسیار مهم است که تمام کارهای اداری مطابق با الزامات DLD انجام شود. یکی از این الزامات این است که تمام پرداخت ها باید از طریق یک حساب امانی انجام شود. به این ترتیب، DLD، از طریق بازوی نظارتی خود، RERA، می‌تواند پیشرفت توسعه‌دهندگان را زیر نظر بگیرد و بر این اساس وجوه را آزاد کند. بدون شک، دبی و امارات متحده عربی، به طور کلی، همیشه در خط مقدم اتخاذ اقدامات پیشگیرانه برای اطمینان از اینکه سرمایه گذاران بهترین را به دست می آورند، هستند.

 • پروژه تکمیل شده با کیفیت مورد انتظار مطابقت ندارد

همانطور که انتظار می رود، برای توسعه دهندگان معمول است که طرح های سه بعدی جذاب و بروشورهای جذاب را برای نشان دادن تصویری از ظاهر ملک پس از اتمام ارائه دهند. احتمال انحراف بین نقشه اولیه و چشم انداز نهایی ملک در زمان تکمیل وجود دارد. این یکی از چالش‌های مهمی است که همراه با سرمایه‌گذاری‌های دارای Off-Plan است، زیرا موارد زیادی گزارش شده است که ملک نهایی انتظارات را برآورده نمی‌کند.

یک راه عالی برای دور زدن این خطر این است که به توسعه‌دهندگان یا سرمایه‌گذاران شناخته‌شده با سابقه‌ای که همیشه با تحویل با کیفیت همگام هستند، پایبند باشید. در واقع، شما نمی‌خواهید چنین سرمایه‌گذاری را با یک توسعه‌دهنده ناشناس به خطر بیاندازید، بنابراین مطمئن شوید که تمام بررسی‌ها و راستی‌آزمایی‌ها را برای کاهش این ریسک انجام می‌دهید.

 • تا زمانی که به سطح پرداخت اولیه نرسیده اید، خرید شخص ثالثی وجود ندارد

دارایی های Off-Plan دارای مزیت نقطه ورود سرمایه گذاری پایین و طرح پرداخت انعطاف پذیر هستند. با این حال، اگر نمی‌خواهید ادامه دهید یا از انتظار خسته شده‌اید و به دنبال فروش هستید، یک بند وجود دارد. فقط در صورتی می توانید این کار را انجام دهید که تا درصد مشخصی را در طرح پرداخت پرداخت کرده باشید. درصد باید در توافقنامه تعیین شود، که توضیح می دهد که چرا باید در هنگام گرفتن بهترین معاملات و مستندسازی تمام مراحل، کمک دریافت کنید.

مزایای خرید املاک Off-Plan در دبی

با معرفی املاک آزاد در دبی، املاک Off-Plan به یک انتخاب سرمایه گذاری محبوب برای مهاجرانی تبدیل شده است که به دنبال بهره مندی از سرمایه گذاری کم در املاک، یک برنامه پرداخت انعطاف پذیر و امکان بازده بالای سرمایه گذاری پس از تکمیل ملک هستند. در واقع، آنقدرها هم که به نظر می رسد ساده نیست. در حالی که این یک سرمایه گذاری با ریسک بالا است، همانطور که در مورد آن بحث کردیم، دارای مزایای زیادی است، که توضیح می دهد که چرا گزینه سرمایه گذاری در حال افزایش برای سرمایه گذاران جدید و با تجربه است. در بخش‌های بعدی، به بررسی این موضوع می‌پردازیم که چرا باید به خرید ملک خارج از برنامه در دبی فکر کنید

 • قیمت های پایین تر و گزینه های پرداخت طولانی

به دلایل واضح، این یکی از مزایای حیاتی سرمایه گذاری در املاک Off-Plan است. شما این شانس را دارید که در زمان و مرحله ملک، کمترین قیمت ممکن را دریافت کنید و در عین حال از سپرده اولیه بسیار کمتری نیز برخوردار شوید. این بدان معنی است که شما نیازی به داشتن تمام پول برای خرید ندارید. سپرده اولیه بسته به توافق در SPA از 20٪ تا 80٪ متغیر است. همچنین می توانید بقیه پرداخت را به راحت ترین روش ممکن تمدید کنید. هنگام خرید ملکی که قبلاً سفارش داده شده است، از این لذت نمی برید.

 • بازده بالاتر سرمایه گذاری

یکی دیگر از مزایای قابل توجه خرید املاک Off-Plan ، شانس بازگشت سرمایه بالا در هنگام تکمیل ملک است. در حالی که هیچ تضمینی برای این وجود ندارد، عواملی که می توانند بر احتمال بازگشت سرمایه بالا تأثیر بگذارند عبارتند از:

 • موقعیت ملک
 • نوع ملک
 • کیفیت نهایی پس از اتمام
 • وضعیت اقتصاد و سیاست های دولت در زمان تکمیل.

با این حال، اگر همه چیز برابر باشد، می توانید انتظار داشته باشید که از سود سرمایه بالاتری در سرمایه گذاری خود بهره مند شوید.

 • بازده اجاره بالاتر

با هجوم روزافزون مردم به دبی، تقاضا برای املاک اجاره ای افزایش یافته است که در نتیجه بازده اجاره بالایی دارد. البته هر از چند گاهی نوساناتی وجود دارد. با این حال، در دو سال گذشته، همانطور که توسط DLD گزارش شده است، روند ثابتی در افزایش بازده اجاره در کل امارات وجود داشته است. در همین حال، ماهیت خاص و فعال شورای امارات از نظر سیاست‌های اقتصادی و سیاسی که بهترین شیوه‌های سرمایه‌گذاری را تقویت می‌کند، به افزایش اعتماد و ایجاد سطحی از امنیت مالی کمک می‌کند. بنابراین، اگر در حال خرید ملکی با Off-Plan در دبی هستید، این احتمال وجود دارد که پس از تکمیل، هزینه اجاره برای املاک از این نوع افزایش یافته باشد و در نتیجه بازده اجاره بالاتری را ارائه دهد.

 • انواع پروژه ها برای انتخاب

یکی از مزایای قابل توجه خرید املاک Off-Plan این است که مجموعه ای از گزینه ها را به سرمایه گذاران ارائه می دهد. بسیاری از توسعه دهندگان شناخته شده (Emaar، Dubai Holding، Damac) در دبی دارای املاک Off-Plan هستند که در مکان های مختلف مانند Business Bay، دبی مارینا، Damac Lagoons، Creek Beach Grove، Lamtara 1، Downtown Dubai، JVC، و بسیاری از مناطق مورد علاقه دیگر پراکنده شده اند. علاوه بر مکان، بسته به مرحله توسعه، سرمایه‌گذار همچنین این فرصت را پیدا می‌کند که در صورت امکان و در صورت امکان، تغییراتی را انجام دهد که به انعطاف‌پذیری بسیار بیشتری اجازه می‌دهد.

 و هرگز موارد زیر را فراموش نکنید

1- قیمت ها را درک کنید

بسیاری از مردم، به ویژه خریداران برای اولین بار، فقط روی قیمت درخواستی و طرح پرداخت تمرکز می کنند. آنها تحت تأثیر همان قرار می گیرند و قرارداد را امضا می کنند. این اشتباهی است که باید به هر قیمتی از آن اجتناب کنید. همیشه قیمت هر فوت مربع ملک Off-Plan را قبل از انتخاب آن بدانید. این به شما کمک می کند بینش بهتری در مورد اینکه آیا ملک به ظاهر مقرون به صرفه ای که می خرید واقعا مقرون به صرفه است یا خیر.

اگر روی این جنبه تمرکز نمی کنید، ممکن است در نهایت ملک Off-Plan را با همان قیمت ملک آماده خریداری کنید. بنابراین، بسیار با درایت باشید و مطمئن شوید که متوجه شده اید برای چه چیزی هزینه می کنید. به عنوان مثال، بدانید که آیا برای «احیه داخلی یا کل مساحت پرداخت می کنید. اگر ملک دارای بالکن/تراس است، مطمئن شوید که قیمت متر مربع آن در مقایسه با قیمت متر مربع منطقه داخلی کمتر است.

2- قانونی بودن پروژه را بررسی کنید

این یکی خیلی مهمه همیشه قبل از نهایی کردن پروژه، از بررسی و تایید قانونی بودن آن اطمینان حاصل کنید. اگرچه فقط پروژه های ثبت شده قابل تبلیغ هستند، اما طبق قانون جدید آگهی املاک، باز هم تأیید آن با مراجعه به پورتال RERA مهم است. به غیر از آن، در هیچ حساب دیگری غیر از حساب امانی ملک پرداخت نکنید. انجام این کار تضمین می‌کند که پرداخت شما ایمن است، حتی اگر پروژه متوقف شود.

3- موقعیت ملک و اطراف آن

یکی از نکات کلیدی که باید قبل از بستن هر معامله ملکی در نظر گرفته شود، موقعیت ملک است. املاک دبی هنگام برنامه ریزی و اجرای املاک مسکونی جدید در دبی موقعیت مکانی و سایر عوامل را در نظر می گیرد. دبی پروپرتیز پروژه های Off-Plan را با قابلیت دسترسی به مقاصد و محله های مهم در دبی ارائه می دهد و امکاناتی را برای ساکنانش فراهم می کند که برای داشتن یک زندگی شاد و راحت نیاز دارند.

نظرات نهایی در مورد خرید املاک Off-Plan در دبی

دبی یکی از قطب های پیشرو در جهان برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات است و یکی از دلایل بسیاری این است که خریداران می توانند از تنوع متناسب با نیازهای سرمایه گذاری خود لذت ببرند. بازار املاک Off-Plan در دبی پرهیاهو است و بسیاری از خریداران از قیمت‌های پایین و برنامه‌های پرداخت انعطاف‌پذیر برای استفاده از این شلوغی استفاده می‌کنند.

خواه شما یک خارجی هستید که برای اولین بار به دنبال این نوع سرمایه گذاری هستید یا از قبل با چشم انداز املاک و مستغلات در امارات آشنا هستید، این اطلاعات و مراحل بسیار مهم است. در واقع، در حالی که مزایای زیادی برای لذت بردن وجود دارد، خواص Off-Plan می تواند بسیار فرار باشد و با خطرات زیادی همراه باشد. با این حال، با داشتن نماینده مناسب برای راهنمایی و کمک به شما در اتخاذ بهترین تصمیمات سرمایه گذاری، می توانید از تمام مزایای بی شمار خرید ملک Off-Plan بهره مند شوید.

مشاوره سرمایه گذاری دبی

کشور امارات با اجرای سیاست های درست در سالیان اخیر، تبدیل به یکی از بهترین کشورهای سرمایه پذیر در دنیا شده است. این پیشرفت به حدی است که دبی در سال 2022 تبدیل به دومین شهر برتر در جهان شد؛ به همین دلیل افراد زیادی به دنبال سرمایه گذاری در امارات هستند. یکی از بخش های سرمایه گذاری، صنعت هتل است که تخصص ما هست. به عنوان یک مشاور تخصصی در حوزه سرمایه گذاری هتل، خوشحال می شویم که بتوانیم به شما دراین زمینه کمک کنیم. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

امارات کشوری است که در سال‌های اخیر بیشترین رشد اقتصادی را در میان کشورهای منطقه داشته است. با سرمایه گذاری در امارات می‌توانید از مزایای سرمایه گذاری در مناطق آزاد تجاری این کشور، مالکیت 100 درصدی کسب‌وکارتان، مالیات صفر و زیرساخت‌های بسیار توسعه‌یافته بهره ببرید.

مناطق آزاد در امارات بهترین شهرها برای سرمایه گذاری در امارات هستند. این مناطق شامل دبی و ابوظبی، شارجه، فجیره، عجمان، راس الخیمه و ام القوین هستند. در این لیست دبی بهترین گزینه برای ایرانیان است.

 •  سرمایه گذاری از طریق خرید ملک
 •   سرمایه گذرای در صندوق سرمایه گذاری
 •  سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی
 •  سرمایه گذاری از طریق خرید سهام

ایرانیان می توانند با سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و خرید ملک در امارات برای سرمایه گذاری و اقامت در این کشور اقدام کنند.

حداقل سرمایه گذاری در دبی یک میلیون درهم است. افراد با خرید ملکی که حداقل یک میلیون درهم ارزش داشته باشد می‌توانند ویزای سه ساله دبی را دریافت کنند.

خیر امکان دریافت اقامت دائم دبی از طریق سرمایه گذاری وجود ندارد و شما فقط می‌توانید ویزای موقت دریافت کنید. البته امکان تمدید کردن این ویزا وجود دارد.

بستگی به منطقه ای دارد که قصد ثبت شرکت دارید، از 15000 هزار درهم شروع می شود.

شرکت‌های با مسئولیت محدود (LLC)، شرکت‌های سهامی (Civil Company) و شرکت‌های غیرسهامی (Sole Establishment) بهترین گزینه‌ ها برای ایرانیان است. شرکت های تجاری و خدماتی در این دسته ها هستند.

بله. بعضی از افراد به خاطر اینکه از امکانات آن‌جا به راحتی لذت ببرند و بابت هر شب اقامت هزینه‌ای پرداخت نکنند، در دبی هتل می‌خرند و خودشان هم در آن‌جا زندگی می‌کنند. مزایای دیگری هم در خرید هتل وجود دارد، اما یکی از مهم‌ترین مزایا، مزیت بزرگ اقتصادی آن بر اساس موقعیت هتل‌تان است.

بله! به دلایل بسیار. علاوه بر دلایلی که بالاتر خواندید، فاصله زمانی و مسافتی کم نسبت به ایران، آب‌وهوای تقریباً مشابه با ایران و فرهنگ نزدیک مردم این کشور به مردم ما، توانسته دبی را به مقصدی مطلوب و ایدئال برای مهاجرت ایرانیان تبدیل کند. شمار بالای متقاضیان و افراد مهاجرت کرده به این شهر زیبای حاشیه خلیج فارس، گواه این واقعیت است.

ایفزا جز مناطق آزاد امارات است و شرایط ثبت شرکت در آن با شرایط ثبت شرکت در مناطق اصلی Mainland متفاوت است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *