چطوری می توانیم هزینه های ثبت شرکت در دبی در بخش های مختلف را دسته بندی کنیم؟

یکی از چالش هایی که افراد برای ثبت شرکت در دبی با آن روبرو می شوند، هزینه ثبت شرکت است. اگر شما هم تجربه استعلام گرفتن داشته باشید متوجه این اتفاق می شوید که هر شرکت یا شخصی که کار ثبت شرکت دبی را انجام می دهد اعداد متفاوتی با شرایط خاصی ارائه می دهد. شما می توانید در این مقاله هزینه ثبت شرکت در سرزمین اصلی دبی، اعلام هزینه های متفاوت را مشاهده کنید که هر گروهی یک قیمت را اعلام می کند.

عوامل اثرگذار بر هزینه های ثبت شرکت دبی کدامند؟

برای آنکه بتوانید تصمیم مناسبی در تصمیم گیری ثبت شرکت در دبی بگیرید باید بتوانید عوامل کلیدی تاثیر گذار بر هزینه ثبت شرکت دبی را شناسایی کنید و آن ها را از هم تفکیک کنید تا بتوانید به راحتی مشاور مناسب را انتخاب کنید. این عوامل عبارتند از :

1- حوزه قضایی ثبت شرکت

منظور از حوزه قضایی ثبت شرکت دردبی این هست که در چه ساختار اداری قصد ثبت شرکت را دارید. در دبی سه گانه حوزه قضایی سرزمین اصلی (Mainland)، مناطق آزاد (Freezone) و مناطق آفشور(Offshore) را داریم. که روال اداری ثبت شرکت و هزینه ها متفاوت هست.

شما می توانید در این مقاله راجع به جزئیات هزینه ثبت شرکت در سرزمین اصلی و در اینجا راجع به هزینه ثبت شرکت درمناطق آزاد (ایفزا) مطالع فرمایید.

عوامل کلیدی در این بخش تعداد سهامداران، مدت اعتبار لایسنس شرکت، تعداد ویزای اقامت و نوع فعالیت هست.

نکته 1: ثبت شرکت در دبی کاملا متفاوت از ایران هست. در ایران شما با پرداخت 100 هزار تومان یک شرکت ثبت می کنید به صورت نامحدود اما در دبی شما باید حداقل سالیانه 15000 هزار درهم برای شارژ اعتبار لایسنس شرکتی که ثبت می کنید پرداخت کنید.

نکته2: تفاوت هزینه ثبت شرکت منطقه آزاد ایفزا با سرزمین اصلی در این بخش حدود 5000 هزار درهم است. یعنی سرزمین اصلی گرانتر از ایفزا می باشد!!

2- هزینه دفتری

طبق تغییرات جدید شما می توانید در دبی بدون نیاز به دفتر ثبت شرکت کنید. این مورد در سرزمین اصلی تحت عنوان دفاتر مجازی معرفی می شود و در منطقه ایفزا تا حداکثر 3 سهامدار می توان بدون نیاز یه آفیس ثبت شرکت کرد. سوال مهم اینه که آیا این موضوع خیلی مهمه؟ بله مهم است نکات زیر را به خاطر بسپارید:

نکته 1: هزینه دفتر مجازی در سرزمین اصلی بین 5 تا 15 هزار درهم است و معمولا یک قرارداد 3 تا 6 ماهه است، که به شما کمک می کند که فقط ثبت شرکت را انجام دهید!! اگر به بانک مراجعه کنید دفتر فیزیکی می خواهد و اگر بخواهید رسما در سرزمین اصلی فعالیت کنید مجبور به گرفتن دفتر خواهید شد.

نکته 2: در مناطق آزاد معمولا با توجه به ساختار قضایی متفاوت، معمولا برای دفاتر مجاری قرارداد یک ساله مجازی منعقد می شود که هزینه ای ندارد و رایگان می باشد. در طول سال شما اجباری به گرفتن دفتر ندارید فقط مگر اینکه بانکی که افتتاح حساب می خواهید انجام دهید به شما الزام دفتر فیزیکی کند که می توانید از آپشن ها دفاتر منطقه آزاد که  کم هزینه هستند، استفاده کنید.

نکته3: با توجه به اینکه امکان ثبت شرکت در برخی فعالیت ها با مالکیت 100 درصد در سرزمین اصلی مهیا است. حتما فعالیت خود را قبلا چک کنید که مطمئن شوید با دو مشکل زیر روبرو نمی شوید:

  • اگر فعالیت حرفه ای باشد، شما مجبور به استخدام یه شخص اماراتی خواهید شد، که این امر منجر به مشکل شماره 2 می شود:
  • اگر شما یه شخص اماراتی استخدام کنید حتما باید دفتر فیزیکی بگیرید!!

3- هزینه صدور Emirates ID Card

یکی از هزینه هایی که خیلی ها نادیده می گیرند، هزینه های صدور Emirates ID Card می باشد. وقتی ویزای اولیه برای شما صادر می شود، شما باید به دبی مراجعه کنید و سه اقدام زیر انجام دهید تا ثبت شرکت شما نهایی شود و ویزای اقامت دبی را دریافت کنید. کل هزینه برای هر نفر حدود 1500 درهم خواهد بود.

  • انجام تست پزشکی: با مراجعه به یکی از مراکز این صفحه باید این تست را انجام دهید. هواستون باشه اگر مشکل خونی و تنفسی داشته باشید در این تست رد خواهید شد و تمام هزینه هایی که تا به اینجا انجام داده اید، از دست خواهید داد. معمولا خداکثر 2 ساعت طول می کشه و جواب بعد از 24 ساعت به شما تحویل داده می شود.
  • اسکن اثر انگشت: بعد ازتست پزشکی باید برای اسکن اثر انگشت در یکی از این مراکزمعروف به Customer Happiness Center ثبت نام کنید و آن را انجام دهید.

بعد از انجام مراحل بالا فرایند صدور Emirates ID Card شما شروع می شود و حداکثر در 5 روز آن را دریافت خواهید کرد.

4- هزینه افتتاح حساب بانکی

یکی از چالش های اصلی که ایرانی ها در دبی روبرو هستند، افتتاح حساب بانکی است. به دلیل تحریم ها و سوء استفاده تجار ایرانی افتتاح حساب در دبی هزینه ای بین 200 درهم تا 5000 هزار درهم خواهد داشت!! بستگی به شانستون داره.

و این فرایند در انتهای کار بعد از دریافت Emirates ID Card شروع می شود و بین یک تا دوماه افتتاح حساب طول می کشد.

5- هزینه خدمات مشاوره

این هزینه در سرزمین اصلی بین 5000 تا 15000 درهم است و بستگی به شرکت و خدمات آن دارد. اما در منطقه آزاد ایفزا شما بابت این مورد هزینه ای پرداخت نمی کنید و هزینه خدمات به عهده منطقه آزاد ایفزا می باشد.

در این مقاله سعی کردم تا یک نمای کلی از هزینه ثبت شرکت در دبی به شما بدهم و اگر نیاز به اطلاعات بیشتر داشتید با من در تماس باشید.

مشاوره ثبت شرکت در IFZA دبی

کشور امارات با اجرای سیاست های درست در سالیان اخیر، تبدیل به یکی از محبوبترین کشورهای سرمایه پذیر در دنیا و اولین کشور در آسیا شده است. این پیشرفت به حدی است که دبی در سال 2022 تبدیل به دومین شهر برتر در دنیا گردید. به همین دلیل افراد زیادی به دنبال ثبت شرکت در امارات هستند. منطقه آزاد تجاری IFZA به عنون یکی از پیشروهای ارائه خدمات نوین ثبت شرکت در دبی، آماده است که میزبان شما عزیزان باشد. ما، به عنوان پارتنر رسمی IFZA در کنار شما عزیزان هستیم تا بهترین تصمیم را بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان، ثبت شرکت در IFZA دبی کلیک کنید

حداقل سرمایه گذاری در دبی یک میلیون درهم است. افراد با خرید ملکی که حداقل یک میلیون درهم ارزش داشته باشد می‌توانند ویزای سه ساله دبی را دریافت کنند.

امارات برای سرمایه گذارانی که از طریق ثبت شرکت اقدام می‌کنند می توانند تا اقامت 10 ساله را فراهم می‌کند. علاوه بر اینکه مالیاتی به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد.

هزینه‌های اجرایی برای ثبت شرکت در دبی از جمله هزینه‌های اجاره دفتر کار و نیروی انسانی می‌تواند با توجه به نوع کسب‌وکار شما کاملا متفاوت باشد.

مدت زمان ثبت شرکت در دبی بین ۱ تا ۴ هفته طول می‌کشد.

بستگی به منطقه ای دارد که قصد ثبت شرکت دارید، از 15000 هزار درهم شروع می شود.

بله، امارات متحده عربی امکان اخذ اقامت را از طریق ثبت شرکت چه در دبی و چه در امارت‌های دیگر در این کشور را فراهم کرده است.

ایفزا جز مناطق آزاد امارات است و شرایط ثبت شرکت در آن با شرایط ثبت شرکت در مناطق اصلی Mainland متفاوت است.

برای راه اندازی شرکت خود با IFZA نیازی نیست در امارات باشید. شما باید حداقل یک بار برای بسته های تشکیل شرکت IFZA با تخصیص ویزای اقامت از امارات بازدید کرده باشید. اگر می خواهید فقط برای شرکت خود مجوز تجارت بگیرید، حتی اگر در گذشته از امارات متحده عربی بازدید نکرده باشید، همچنان می توانید شرکت را تشکیل دهید.

پس از تأسیس شرکت شما، می توانید برای افتتاح حساب بانکی شرکتی در هر یک از بانک های امارات متحده عربی درخواست دهید

خیر، برای راه اندازی شرکت در IFZA دبی نیازی به اسپانسر محلی ندارید.

بازه زمانی راه اندازی شرکت در IFZA دبی 3 تا 4 روز کاری پس از امضا و ارسال فرم های درخواست و ارائه مدارک مورد نیاز می باشد.

شرکت ها را می توان با انواع فعالیت های اصلی زیر راه اندازی کرد:

  • خدمات
  • مشاوره
  • صنعتی
  • تجارت
  • برگزاری
  • تجارت عمومی

برای راه اندازی شرکت با IFZA نیازی به فضای اداری نیست. IFZA قرارداد اجاره دفتر را با تمام مجوزها به شما ارائه می دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *