همزمان با پیشرفت فناوری، مفهوم دولت دیجیتال به اولویت بسیاری از کشورهای جهان بدل شده و همین یکی از مضامین هشتمین «نشست جهانی دولتها» در دبی بود، همایشی که با حضور نمایندگانی از ۱۴۰ کشور با هدف رسیدن به آینده‌ای بهتر برپا می‌شود.

محمد بن طلیعه رئيس دفتر خدمات دولت امارات با اشاره به نقش فناوری در تسهیل خدمات‌رسانی دولتی می‌گوید: «قصدمان آن است که خدمات دولتی را دسته‌بندی و ساده‌سازی کنیم تا کار ارباب‌رجوع در چند قدم ساده راه بیفتد و در وقت بسیار کمتری به نتیجه مطلوب برسد. فعلا مشغول طرحی به نام خدمات فعال هستیم، از هوش مصنوعی استفاده می‌کنیم تا شخصیت و نیاز کاربران را بهتر می‌شناسیم تا حدس بزنیم چه خدماتی می‌خواهند و آنها را از پیش برایشان فراهم کنیم.»

در برنامه راهبردی دولت امارات تا سال ۲۰۲۵ اهداف بلندپروازانه‌‌‌ای به دقت تعیین شده‌اند. اهدافی نظیر که تمامی خدمات دولتی تا سال ۲۰۲۳ دیجیتالی شود. هدف دیجیتالی‌کردن نه‌تنها آماده‌کردن دولت برای چالش‌های کنونی و آینده، بلکه تدارک‌ خدمات به‌شکلی هرچه بهتر و سریعتر برای تسهیل زندگی شهروندان است. عبارت فناوری نامرئی هر روز بیشتر در حوزه دیجیتال عمومیت پیدا می‌کند.

عمر العلما، وزیر هوش مصنوعی امارات در این زمینه می‌گوید: «توسعه استفاده از فناوری نباید چندان به چشم بیاید بلکه فقط باید بهبود روزافزون خدمات احساس شود. شما خدمات فعالانه دریافت می‌کنید، یعنی خدماتی با بهترین کیفیت که مخصوص شما تدارک دیده شده‌اند و این احساس را به شما می‌دهند که دولت درک‌تان می‌کند.»

دکتر علی العواذی، مشاور دولت دبی درباره تأثیر این اقدامات بر مردم می‌گوید: «بیشتر توجه ما معطوف به این است که چطور نیازهای مردم شهر را پیدا کنیم و برای برآوردن این نیازها از فناوری استفاده کنیم. همه‌گیری نشان داد که کیفیت ارتباط و کارآمدی خدمات چقدر ضروری است، و این‌که تحلیل داده‌ و گردش اطلاعات برای ارائه خدمات چه اهمیتی دارد.»

در اروپا نمونه‌های موفقی از دولت دیجیتال نظیر دانمارک و استونی وجود دارد. دسترسی به خدمات دیجیتالی در استونی برای شهروندان و کارآفرینان عادی شده، چراکه تقریبا تمامی خدمات دولتی به‌شکل آنلاین ارائه می‌شود، از رأی‌گیری گرفته تا ثبت شرکت و امضای اسناد رسمی.

اوت ولسبرگ، مسئول دفتر داده‌ و ارتباطات دولت استونی می‌گوید: «هدف‌مان آن است دولت نامرئی‌تر، فعال‌تر و کاربرمحورتر باشد. بنابراین تلاش داریم خدمات دولتی را تا جای ممکن به‌شکل خودکار در بیاوریم و مراحل اضافی آنها را حذف کنیم. و البته دیجیتالی‌شدن هم بخشی از این فرآیند است. یکی از طرح‌های فعلی‌ ما بوروکارت نام دارد که دستیار هوشمند مجازی برای شهروندان است.»

دکتر ریموند خوری نویسنده گزارش دولت آينده امارات می‌گوید کشورهایی که دراین‌زمینه پیش نروند عقب می‌مانند. وی معتقد است برای رسیدن به خدمات دولتی دیجیتال کار باید از بالاترین سطوح آغاز شود. وی می‌گوید: «این فکر که با به‌کارگیری فناوری‌ خودبه‌خود دولت دیجیتال ایجاد می‌کند درست نیست. این کار باید از بالا شروع شود، و جدا از آوردن فناوری‌های تازه باید رهبری و استراتژی جسورانه داشت، و همچنین همیشه باید الگوی کاری دولت تغییر کند.»

شهرداری دبی در جریان نشست جهانی دولت‌ها اعلام کرد که با ورود به متاورس حضور دیجیتالی‌اش را تقویت می‌کند. آنان می‌خواهند با همکاری بخش خصوصی نسخه‌ای انسان‌محور و آینده‌گرا از این شهر ارائه کنند که بتواند از فرصت‌هایی که در متاورس فراهم می‌شود پول‌سازی کند.

مشاوره ثبت شرکت در IFZA دبی

کشور امارات با اجرای سیاست های درست در سالیان اخیر، تبدیل به یکی از محبوبترین کشورهای سرمایه پذیر در دنیا و اولین کشور در آسیا شده است. این پیشرفت به حدی است که دبی در سال 2022 تبدیل به دومین شهر برتر در دنیا گردید. به همین دلیل افراد زیادی به دنبال ثبت شرکت در امارات هستند. منطقه آزاد تجاری IFZA به عنون یکی از پیشروهای ارائه خدمات نوین ثبت شرکت در دبی، آماده است که میزبان شما عزیزان باشد. ما، به عنوان پارتنر رسمی IFZA در کنار شما عزیزان هستیم تا بهترین تصمیم را بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

امارات کشوری است که در سال‌های اخیر بیشترین رشد اقتصادی را در میان کشورهای منطقه داشته است. با سرمایه گذاری در امارات می‌توانید از مزایای سرمایه گذاری در مناطق آزاد تجاری این کشور، مالکیت 100 درصدی کسب‌وکارتان، مالیات صفر و زیرساخت‌های بسیار توسعه‌یافته بهره ببرید.

مناطق آزاد در امارات بهترین شهرها برای سرمایه گذاری در امارات هستند. این مناطق شامل دبی و ابوظبی، شارجه، فجیره، عجمان، راس الخیمه و ام القوین هستند. در این لیست دبی بهترین گزینه برای ایرانیان است.

  •  سرمایه گذاری از طریق خرید ملک
  •   سرمایه گذرای در صندوق سرمایه گذاری
  •  سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی
  •  سرمایه گذاری از طریق خرید سهام

ایرانیان می توانند با سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و خرید ملک در امارات برای سرمایه گذاری و اقامت در این کشور اقدام کنند.

حداقل سرمایه گذاری در دبی یک میلیون درهم است. افراد با خرید ملکی که حداقل یک میلیون درهم ارزش داشته باشد می‌توانند ویزای سه ساله دبی را دریافت کنند.

خیر امکان دریافت اقامت دائم دبی از طریق سرمایه گذاری وجود ندارد و شما فقط می‌توانید ویزای موقت دریافت کنید. البته امکان تمدید کردن این ویزا وجود دارد.

بستگی به منطقه ای دارد که قصد ثبت شرکت دارید، از 15000 هزار درهم شروع می شود.

شرکت‌های با مسئولیت محدود (LLC)، شرکت‌های سهامی (Civil Company) و شرکت‌های غیرسهامی (Sole Establishment) بهترین گزینه‌ ها برای ایرانیان است. شرکت های تجاری و خدماتی در این دسته ها هستند.

بله. بعضی از افراد به خاطر اینکه از امکانات آن‌جا به راحتی لذت ببرند و بابت هر شب اقامت هزینه‌ای پرداخت نکنند، در دبی هتل می‌خرند و خودشان هم در آن‌جا زندگی می‌کنند. مزایای دیگری هم در خرید هتل وجود دارد، اما یکی از مهم‌ترین مزایا، مزیت بزرگ اقتصادی آن بر اساس موقعیت هتل‌تان است.

بله! به دلایل بسیار. علاوه بر دلایلی که بالاتر خواندید، فاصله زمانی و مسافتی کم نسبت به ایران، آب‌وهوای تقریباً مشابه با ایران و فرهنگ نزدیک مردم این کشور به مردم ما، توانسته دبی را به مقصدی مطلوب و ایدئال برای مهاجرت ایرانیان تبدیل کند. شمار بالای متقاضیان و افراد مهاجرت کرده به این شهر زیبای حاشیه خلیج فارس، گواه این واقعیت است.

ایفزا جز مناطق آزاد امارات است و شرایط ثبت شرکت در آن با شرایط ثبت شرکت در مناطق اصلی Mainland متفاوت است.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *