بورس اوراق بهادار دبی بیش از 167000 سرمایه گذار جدید را در میان هجوم فهرست ها و IPO ها جذب می کند.

تعداد سرمایه گذاران در بازار سرمایه دبی در طول یک سال به طور قابل توجهی افزایش یافت، زیرا شرکت های بیشتری تصمیم گرفتند سهام خود را شناور کنند و در بورس محلی عرضه کنند.

بازار مالی دبی (DFM) در سال 2022، 167332 سرمایه گذار جدید را جذب کرد که 23 برابر نسبت به سال گذشته افزایش یافته و تعداد کل سرمایه گذاران را به بیش از یک میلیون رساند. سود خالص آن نیز بیش از 40 درصد افزایش یافت.

DFM اواخر روز سه شنبه گفت که افراد از بیش از 200 ملیت تقریبا نیمی (48.7٪) از سرمایه گذاران را با خرید خالص 5 میلیارد درهم (1.4 میلیارد دلار) تشکیل می دهند که نشان دهنده حضور قوی خارجی ها در بورس است.

سال گذشته، منطقه GCC شاهد انبوهی از شرکت‌ها بود که تصمیم گرفتند سهام خود را در میان تقاضای بالای سرمایه‌گذاران شناور کنند، زیرا اقتصادها پس از شیوع بیماری‌های بهداشتی بازگشتی قوی داشتند. در دبی، پنج شرکت پیشرو تحت حمایت دولت و خصوصی، از جمله اداره برق و آب دبی (DEWA) و سالیک، عرضه های اولیه عمومی خود را (IPO) راه اندازی کردند.

افزایش فعالیت بازار سهام دبی

دولت دبی قبلاً اعلام کرده بود که قصد دارد 10 شرکت تحت حمایت دولتی را به منظور جذب سرمایه‌گذاران بیشتر و تقویت فعالیت بازار سهام محلی فهرست کند.

هلال المری، رئیس DFM، گفت: «تمرکز بی‌وقفه ما بر استراتژی توسعه بازار سرمایه‌مان به ثمر نشسته است و DFM را به یکی از فعال‌ترین بازارهای جهانی برای عرضه‌های اولیه عمومی جدید و فهرست‌بندی 5 [نهاد] تبدیل کرده است.

با افزایش علاقه سرمایه گذاران به بازار سرمایه محلی، سود خالص شرکت DFM در سال گذشته با جهش 41.7 درصدی به 147.1 میلیون درهم (40 میلیون دلار) رسید که نشان دهنده “بهبود قوی” ارزش معاملات به 90 میلیارد درهم است.

به طور کلی، بازار IPO GCC در طول سال گذشته علیرغم نوسانات، فعالیت قوی را ثبت کرد. طبق گزارش Kamco Invest، تعداد کل IPOها از شورای همکاری خلیج فارس از 20 مورد در سال 2021 به 48 مورد در سال 2022 رسید.

درآمد حاصل از این پیشنهادها حدود سه برابر افزایش یافت و به 23.38 میلیارد دلار رسید. عربستان سعودی با 34 مورد از مجموع 48 IPO شورای همکاری خلیج فارس که در Tadawul یا Nomu عرضه شد، پیشتاز بود. با این حال، از نظر درآمد، امارات متحده عربی با 11 پیشنهاد خود در بیش از نیمی (59.7٪) از درآمدهای انتشار حدود 13.96 میلیارد دلار در صدر جدول قرار گرفت.

منبع: میدیا آفیس، رسانه دولت دبی

مشاوره ثبت شرکت در IFZA دبی

کشور امارات با اجرای سیاست های درست در سالیان اخیر، تبدیل به یکی از محبوبترین کشورهای سرمایه پذیر در دنیا و اولین کشور در آسیا شده است. این پیشرفت به حدی است که دبی در سال 2022 تبدیل به دومین شهر برتر در دنیا گردید. به همین دلیل افراد زیادی به دنبال ثبت شرکت در امارات هستند. منطقه آزاد تجاری IFZA به عنون یکی از پیشروهای ارائه خدمات نوین ثبت شرکت در دبی، آماده است که میزبان شما عزیزان باشد. ما، به عنوان پارتنر رسمی IFZA در کنار شما عزیزان هستیم تا بهترین تصمیم را بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

امارات کشوری است که در سال‌های اخیر بیشترین رشد اقتصادی را در میان کشورهای منطقه داشته است. با سرمایه گذاری در امارات می‌توانید از مزایای سرمایه گذاری در مناطق آزاد تجاری این کشور، مالکیت 100 درصدی کسب‌وکارتان، مالیات صفر و زیرساخت‌های بسیار توسعه‌یافته بهره ببرید.

مناطق آزاد در امارات بهترین شهرها برای سرمایه گذاری در امارات هستند. این مناطق شامل دبی و ابوظبی، شارجه، فجیره، عجمان، راس الخیمه و ام القوین هستند. در این لیست دبی بهترین گزینه برای ایرانیان است.

  •  سرمایه گذاری از طریق خرید ملک
  •   سرمایه گذرای در صندوق سرمایه گذاری
  •  سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی
  •  سرمایه گذاری از طریق خرید سهام

ایرانیان می توانند با سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و خرید ملک در امارات برای سرمایه گذاری و اقامت در این کشور اقدام کنند.

حداقل سرمایه گذاری در دبی یک میلیون درهم است. افراد با خرید ملکی که حداقل یک میلیون درهم ارزش داشته باشد می‌توانند ویزای سه ساله دبی را دریافت کنند.

خیر امکان دریافت اقامت دائم دبی از طریق سرمایه گذاری وجود ندارد و شما فقط می‌توانید ویزای موقت دریافت کنید. البته امکان تمدید کردن این ویزا وجود دارد.

بستگی به منطقه ای دارد که قصد ثبت شرکت دارید، از 15000 هزار درهم شروع می شود.

شرکت‌های با مسئولیت محدود (LLC)، شرکت‌های سهامی (Civil Company) و شرکت‌های غیرسهامی (Sole Establishment) بهترین گزینه‌ ها برای ایرانیان است. شرکت های تجاری و خدماتی در این دسته ها هستند.

بله. بعضی از افراد به خاطر اینکه از امکانات آن‌جا به راحتی لذت ببرند و بابت هر شب اقامت هزینه‌ای پرداخت نکنند، در دبی هتل می‌خرند و خودشان هم در آن‌جا زندگی می‌کنند. مزایای دیگری هم در خرید هتل وجود دارد، اما یکی از مهم‌ترین مزایا، مزیت بزرگ اقتصادی آن بر اساس موقعیت هتل‌تان است.

بله! به دلایل بسیار. علاوه بر دلایلی که بالاتر خواندید، فاصله زمانی و مسافتی کم نسبت به ایران، آب‌وهوای تقریباً مشابه با ایران و فرهنگ نزدیک مردم این کشور به مردم ما، توانسته دبی را به مقصدی مطلوب و ایدئال برای مهاجرت ایرانیان تبدیل کند. شمار بالای متقاضیان و افراد مهاجرت کرده به این شهر زیبای حاشیه خلیج فارس، گواه این واقعیت است.

ایفزا جز مناطق آزاد امارات است و شرایط ثبت شرکت در آن با شرایط ثبت شرکت در مناطق اصلی Mainland متفاوت است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *