راهنمای تشکیل شرکت LLC در دبی: تمام سوالاتی شما در یک نگاه

اگر می خواهید یک شرکت با مسئولیت محدود (LLC) در دبی راه اندازی کنید، شهر عالی را انتخاب کرده اید. شهر دبی به عنوان یکی از بهترین مکان ها در جهان برای ایجاد یک تجارت ظاهر شده است.

امارات متحده عربی سی امین اقتصاد بزرگ جهان و خاورمیانه و شمال آفریقا دومین اقتصاد بزرگ جهان است. این کشور مناطق آزاد تجاری را فراهم می کند که امکان مالکیت 100٪، مالیات بر درآمد صفر و زیرساخت های عالی را فراهم می کند. این عوامل در ترکیب با موقعیت جغرافیایی آن، دبی را برای ثبت یک شرکت ایده آل می کند.

راه اندازی یک شرکت با مسئولیت محدود در دبی ساده است اگر با یک متخصص تشکیل شرکت حرفه ای کار کنید که می تواند به سرعت شما را راه اندازی کند. بنابراین، در این مقاله، ما به آنچه که شامل می شود نگاه خواهیم کرد. و در پایان، درک کاملی از چگونگی ادامه تشکیل شرکت LLC در دبی خواهید داشت.

شرکت LLC در امارات چیست؟

نوع استاندارد شرکت در سرزمین اصلی امارات، شرکت با مسئولیت محدود (LLC) است. DED یک نهاد دولتی است که مجاز به صدور کلیه مجوزها برای شرکت های LLC است و مسئول طبقه بندی و تنظیم انواع فعالیت های اقتصادی است که ممکن است انجام شود.

چهار مزیت اصلی یک LLC چیست؟

 • مسئولیت شخصی محدود
 • کاغذبازی کمتر
 • مزایای مالیاتی یک LLC
 • انعطاف پذیری مالکیت
 • انعطاف پذیری مدیریت
 • توزیع سود انعطاف پذیر

حداقل سرمایه مورد نیاز برای LLC در دبی چیست؟

قانون امارات متحده عربی به سرمایه گذاران دستور می دهد که ارزش سرمایه را در اساسنامه و اساسنامه شرکت مشخص کنند، اما برای شرکت های با مسئولیت محدود حداقل مبلغی را الزامی نمی کند.

مراحل افتتاح یک LLC در دبی، امارات

برای تشکیل یک LLC در دبی، باید مراحل خاصی را دنبال کنید و اطمینان حاصل کنید که شرکت با تمام قوانین و مقررات قابل اجرا مطابقت دارد. مراحل زیر برای تشکیل شرکت LLC در دبی، امارات متحده عربی آمده است:

مرحله 1: یک نام انتخاب کنید

شما باید نام شرکت و انواع عملیاتی که شرکت شما انجام خواهد داد را انتخاب کنید.

مرحله 2: یک مکان را انتخاب کنید

هنگام انتخاب مکان خود، باید عواملی مانند دسترسی به بازار، مناسب بودن با ماهیت کسب و کار و در دسترس بودن حمل و نقل را در نظر بگیرید تا بیشترین بهره را از دفتر خود ببرید.

مرحله 3: یک فعالیت تجاری را انتخاب کنید

انتخاب فعالیت صحیح برای هر ثبت شرکت در دبی بسیار مهم است. شما باید بهترین فعالیت تجاری را برای شرکت برنامه ریزی شده خود شناسایی کنید.

مرحله 4: تمام اسناد را به DED ارسال کنید

پس از تصمیم گیری در مورد نام، فعالیت و مکان، تمام اسناد را برای تایید به DED ارسال کنید.

مرحله 5: فرآیند تأیید فعالیت ها

اگر کسب‌وکار مورد نظر شما درگیر فعالیت‌های خاصی است، باید از سایر مقامات لازم تأییدیه بگیرید.

مرحله 6: مجوزها را دریافت کنید

هنگامی که مقامات لازم فعالیت شرکت را تایید کردند، می توانید یک تفاهم نامه، گواهی تاسیس، مجوز تجارت، گواهی سهام، ویزا، قرارداد اجاره، کارت کار و سایر اسناد قانونی دریافت کنید.

آیا می توانم مالک 100٪ LLC امارات باشم؟

دولت امارات قانون فدرال شرکت های تجاری را اصلاح کرد و به سرمایه گذاران خارجی مالکیت کامل مشاغل خاص را اعطا کرد. این بدان معناست که سهام سرمایه گذاران خارجی مانند گذشته به حداکثر 49 درصد محدود نمی شود، بلکه می تواند تا 100 درصد باشد.

شرکت تک مالکیت LLC در امارات چیست؟

امارات متحده عربی اکنون اجازه می دهد شرکت های LLC تنها توسط یک نفر تشکیل شوند. مجوز شرکت تک مالک یا یک نفره یک ساختار تجاری ایده آل برای کارآفرینان و سرمایه گذارانی است که می خواهند مسئولیت خود را محدود کنند و از مزایای مالیاتی دبی به طور کامل بهره مند شوند.

آیا LLC همان شرکت خصوصی است؟

ممکن است با اصطلاح LLC (شرکت با مسئولیت محدود) برخورد کرده باشید. این یک ساختار تجاری ایالات متحده است که اساساً مشابه یک شرکت سهامی خاص است.

آیا می توانم بدون ویزای اقامت در دبی شرکت افتتاح کنم؟

به طور خلاصه، پاسخ مثبت است. اکثر افراد غیر مقیم می توانند کسب و کار امارات متحده عربی راه اندازی کنند و شما می توانید کسب و کار خود را از هر کجای دنیا راه اندازی کنید. با این حال، سه محدودیت ممکن برای این فعالیت ها وجود دارد – ملیت شما، وضعیت اقامت مالیاتی شما و ماهیت سرمایه گذاری تجاری شما.

چند شریک در یک LLC در دبی مجاز هستند؟

یک LLC می تواند بین 2 تا 50 سهامدار داشته باشد. سهامداران دبی LLC فقط تا اندازه سهم خود در سرمایه LLC مسئول هستند. هم افراد و هم شرکت ها می توانند سهامداران یک LLC باشند.

آیا شرکت LLC می تواند ملکی در دبی داشته باشد؟

اگر صاحب یک شرکت onshore در دبی هستید، مانند شرکت‌های با مسئولیت محدود و شرکت‌های سهامی خصوصی، می‌توانید در مناطق آزاد مالکیت داشته باشید. شما می توانید انتخاب کنید که اتباع امارات متحده عربی را به عنوان سهامدار در شرکت خود نداشته باشید، زیرا برای این منظور اجباری نیست.

LLC vs Ltd چیست؟

شرکت های LLC و با مسئولیت محدود تحت قوانین ایالتی اداره می شوند، اما تفاوت اصلی این است که شرکت های با مسئولیت محدود مالیات می پردازند در حالی که شرکت های LLC این کار را نمی کنند. مخفف “Ltd” به معنای محدود است و معمولاً در اتحادیه اروپا دیده می شود و به مالکان مانند LLC حمایت می کند.

منظور از LLC در دبی چیست؟

در دبی، یک شرکت با مسئولیت محدود (LLC) یکی از متداول ترین نهادهای تاسیس شرکت است. دسترسی رایگان به بازار بزرگتر امارات متحده عربی و هزینه های راه اندازی ارزان را فراهم می کند.

چگونه مجوز LLC در دبی بگیرم؟

تشکیل شرکت LLC در دبی از یک فرآیند ساده و سیستماتیک پیروی می کند:

 • یک فعالیت تجاری را شناسایی کنید.
 • ثبت نام تجاری
 • برای تاییدیه های اولیه اقدام کنید.
 • پیش نویس تفاهم نامه انجمن (MoA) و سایر موافقت نامه ها.
 • یک مکان را انتخاب کنید، یک فضای کاری را انتخاب کنید.
 • برای سایر مصوبات دولتی اقدام کنید.
 • ارائه مدارک و پرداخت هزینه
تفاوت بین LLC و Sole در امارات چیست؟

تفاوت اصلی بین این دو نهاد این است که موسسات انحصاری فقط می توانند تحت مالکیت یک نفر باشند، اما LCC ها باید متعلق به چندین فرد و نهاد شرکتی باشند. یک فرد نمی تواند صاحب یک LLC باشد. برخلاف مؤسسه انحصاری، صاحبان مشاغل LLC شخصاً مسئول بدهی ها و بدهی های تجاری نیستند.

تفاوت بین LLC و FZ LLC چیست؟

دو ساختار شرکتی برای مشاغل مناطق آزاد وجود دارد: شرکت با مسئولیت محدود تأسیس منطقه آزاد (FZE LLC) و شرکت منطقه آزاد با مسئولیت محدود (FZCO LLC). ویژگی FZ LLC این است که یک سهامدار واحد (تک عضو LLC) دارد، بر خلاف FZCO LLC که در آن می توان چندین سهامدار داشت.

آیا مالک LLC باید به خودش مبلغی بپردازد؟

به عنوان مالک یک شرکت با مسئولیت محدود، که به عنوان LLC شناخته می شود، به طور کلی از طریق ساختار، مالک به خود پرداخت می کنید. این روش پرداخت اساساً بخشی از ذخایر نقدی کسب و کار را برای استفاده شخصی به شما منتقل می کند. برای LLC های چند عضوه، این شیوه  بین شرکا تقسیم می شود.

معایب ایجاد یک LLC چیست؟

هزینه: یک LLC معمولاً برای تشکیل و نگهداری هزینه بیشتری نسبت به یک شرکت سهامی خاص یا مشارکت عمومی دارد. ایالت ها هزینه تشکیل اولیه را دریافت می کنند.

مالکیت قابل انتقال انتقال مالکیت در یک LLC اغلب دشوارتر از یک شرکت است.

آیا می توانم چندین شرکت تحت یک LLC داشته باشم؟

پاسخ مثبت است — امکان و مجاز است که چندین تجارت تحت یک LLC راه اندازی شود. بسیاری از کارآفرینانی که این کار را انجام می دهند از آنچه “بیانیه نام ساختگی” یا “DBA” نامیده می شود (همچنین به عنوان “انجام کسب و کار به عنوان” شناخته می شود) استفاده می کنند تا یک تجارت اضافی را با نام دیگری اداره کنند.

صاحبان یک LLC چه نام دارند؟

اگر مالک تمام یا بخشی از یک LLC هستید، به عنوان “Member” شناخته می شوید. LLCها می توانند یک عضو یا چندین عضو داشته باشند. در برخی از LLCها، کسب و کار توسط اعضای آن اداره یا “مدیریت” می شود. در سایر LLCها، حداقل برخی از اعضا وجود دارند که به طور فعال در اداره تجارت شرکت ندارند.

چرا یک LLC بهتر از Corporation است؟

تشکیل یک LLC یا یک Corporation به شما این امکان را می دهد که از مسئولیت محدود شخصی برای تعهدات تجاری استفاده کنید. شرکت های LLC مورد علاقه کسب و کارهای کوچک و تحت مدیریت مالک هستند که خواهان انعطاف پذیری بدون تشریفات شرکتی زیادی هستند. Corporation انتخاب خوبی برای کسب و کاری هستند که قصد دارند به دنبال سرمایه گذاری خارجی باشند.

آیا به اسپانسر محلی برای LLC در دبی نیاز دارم؟

طبق قانون جدید شرکت که از اول ژوئن 2021 اجرا شد، دیگر الزامی برای داشتن 51 درصد از سهام شرکت LLC برای شهروندان امارات وجود ندارد، اکنون سرمایه گذاران می توانند 100 درصد سهام یک شرکت بازرگانی سرزمین اصلی در امارات متحده عربی را در اختیار داشته باشند.

اگر LLC پول از دست بدهد چه اتفاقی می افتد؟

اینکه گزارش ضرر و زیان LLC در بازگشت شخصی شما قابل قبول است یا خیر بستگی به نوع LLC شما دارد. هنگام گزارش زیان LLC، اگر شما فقط مالک LLC هستید، که یک شرکت نیست: برای گزارش درآمد و هزینه، برنامه زمانبندی C را ثبت کنید. زیان برنامه C می تواند سایر درآمدها را در بازگشت شخصی شما جبران کند.

حداقل سرمایه مورد نیاز برای LLC در دبی چیست؟

قانون امارات متحده عربی به سرمایه گذاران دستور می دهد که ارزش سرمایه را در اساسنامه و اساسنامه شرکت مشخص کنند، اما برای شرکت های با مسئولیت محدود حداقل مبلغی را الزامی نمی کند.

هزینه LLC در دبی چقدر است؟

هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود شما در دبی از 20000 تا 30000 درهم متغیر است. با این حال، هزینه ها بسته به نوع صنعت و خدمات متفاوت است. هزینه ویزای سرمایه گذار بین 4000 تا 5500 درهم است. بسته به دسته کارمندی که استخدام می کنید، هزینه بین 5000 تا 7000 درهم است.

انواع  مختلف LLC چیست؟
 • LLC تک نفره برای مالکیت انفرادی (کارآفرین انفرادی) – Single-member LLC
 • LLC چند عضوی (LLC با مدیریت اعضا یا LLC مدیر-عضو) – Multi-member LLC
 • LLC داخلی و LLC خارجی – Domestic LLC and Foreign LLC
 • سری LLC. – Series LLC
 • شرکت L3C (کم سود LLC) – low-profit LLC
 • ناشناس LLC – Anonymous LLC
 • محدود LLC – Restricted LLC
 • PLLC و LLC.
آیا یک LLC باید مدیر عامل داشته باشد؟

اگرچه قوانین مربوط به شرکت های LLC شما را ملزم به نام رئیس یا مدیر عامل نمی کند، داشتن یک رئیس تعیین شده ممکن است به روشن شدن نقش ها و وظایف کمک کند. شرکت ها (LLC) ملزم به داشتن رئیس یا مدیر عامل نیستند، اما ممکن است ایده خوبی باشد.

مشاوره ثبت شرکت در IFZA دبی

کشور امارات با اجرای سیاست های درست در سالیان اخیر، تبدیل به یکی از محبوبترین کشورهای سرمایه پذیر در دنیا و اولین کشور در آسیا شده است. این پیشرفت به حدی است که دبی در سال 2022 تبدیل به دومین شهر برتر در دنیا گردید. به همین دلیل افراد زیادی به دنبال ثبت شرکت در امارات هستند. منطقه آزاد تجاری IFZA به عنون یکی از پیشروهای ارائه خدمات نوین ثبت شرکت در دبی، آماده است که میزبان شما عزیزان باشد. ما، به عنوان پارتنر رسمی IFZA در کنار شما عزیزان هستیم تا بهترین تصمیم را بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

امارات کشوری است که در سال‌های اخیر بیشترین رشد اقتصادی را در میان کشورهای منطقه داشته است. با سرمایه گذاری در امارات می‌توانید از مزایای سرمایه گذاری در مناطق آزاد تجاری این کشور، مالکیت 100 درصدی کسب‌وکارتان، مالیات صفر و زیرساخت‌های بسیار توسعه‌یافته بهره ببرید.

مناطق آزاد در امارات بهترین شهرها برای سرمایه گذاری در امارات هستند. این مناطق شامل دبی و ابوظبی، شارجه، فجیره، عجمان، راس الخیمه و ام القوین هستند. در این لیست دبی بهترین گزینه برای ایرانیان است.

 •  سرمایه گذاری از طریق خرید ملک
 •   سرمایه گذرای در صندوق سرمایه گذاری
 •  سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی
 •  سرمایه گذاری از طریق خرید سهام

ایرانیان می توانند با سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و خرید ملک در امارات برای سرمایه گذاری و اقامت در این کشور اقدام کنند.

حداقل سرمایه گذاری در دبی یک میلیون درهم است. افراد با خرید ملکی که حداقل یک میلیون درهم ارزش داشته باشد می‌توانند ویزای سه ساله دبی را دریافت کنند.

خیر امکان دریافت اقامت دائم دبی از طریق سرمایه گذاری وجود ندارد و شما فقط می‌توانید ویزای موقت دریافت کنید. البته امکان تمدید کردن این ویزا وجود دارد.

بستگی به منطقه ای دارد که قصد ثبت شرکت دارید، از 15000 هزار درهم شروع می شود.

شرکت‌های با مسئولیت محدود (LLC)، شرکت‌های سهامی (Civil Company) و شرکت‌های غیرسهامی (Sole Establishment) بهترین گزینه‌ ها برای ایرانیان است. شرکت های تجاری و خدماتی در این دسته ها هستند.

بله. بعضی از افراد به خاطر اینکه از امکانات آن‌جا به راحتی لذت ببرند و بابت هر شب اقامت هزینه‌ای پرداخت نکنند، در دبی هتل می‌خرند و خودشان هم در آن‌جا زندگی می‌کنند. مزایای دیگری هم در خرید هتل وجود دارد، اما یکی از مهم‌ترین مزایا، مزیت بزرگ اقتصادی آن بر اساس موقعیت هتل‌تان است.

بله! به دلایل بسیار. علاوه بر دلایلی که بالاتر خواندید، فاصله زمانی و مسافتی کم نسبت به ایران، آب‌وهوای تقریباً مشابه با ایران و فرهنگ نزدیک مردم این کشور به مردم ما، توانسته دبی را به مقصدی مطلوب و ایدئال برای مهاجرت ایرانیان تبدیل کند. شمار بالای متقاضیان و افراد مهاجرت کرده به این شهر زیبای حاشیه خلیج فارس، گواه این واقعیت است.

ایفزا جز مناطق آزاد امارات است و شرایط ثبت شرکت در آن با شرایط ثبت شرکت در مناطق اصلی Mainland متفاوت است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *