راهنمای ثبت شرکت مجازی در دبی 2023

به عنوان یک اقتصاد پویا و باز، دبی کسب و کارها را در هر نقطه از جهان توانمند و چابک می سازد. اخیرا، معاون حاکم دبی، شیخ مکتوم بن محمد بن راشد آل مکتوم از راه اندازی اولین مجوز شرکت مجازی در منطقه خبر داد.

مجوز شرکت مجازی، ابتکار مشترک اقتصاد دبی، مراکز مالی بین المللی دبی (DIFC)، اداره کل اقامت و امور خارجی (GDRFA)، اسمارت دبی و کمیته عالی قانونگذاری است که بر سه بخش اصلی یعنی صنایع خلاق، فناوری و خدمات تمرکز دارد.

با کمک مجوز شرکت مجازی، یک صاحب کسب و کار خارجی یا سرمایه گذار مجاز است بدون اینکه واقعاً در امارات متحده عربی اقامت داشته باشد، شرکتی را در شهر راه اندازی کند. به خواندن ادامه دهید تا در مورد این ابتکار بیشتر بدانید.

این برنامه در راستای شهر تجاری مجازی دبی (VCC)، پروژه بلندپروازانه توسط دولت دبی است که مرکز جدیدی برای تجارت، نوآوری و تجارت الکترونیک خواهد بود. این طراحی شده است تا دبی را به اولین شهر جهانی برای تجارت در تجارت دیجیتال تبدیل کند. VCC یک منطقه آزاد تجاری بدون مالیات، تعرفه یا سهمیه برای کالاهای وارداتی خواهد بود.

مجوز شرکت مجازی در دبی چیست؟

مجوز شرکت مجازی یا مجوز تجاری مجازی دستورالعمل جدیدی است که کارآفرینان خارج از کشور را قادر می سازد تا به صورت دیجیتالی یک کسب و کار را در دبی راه اندازی کنند بدون اینکه اقامتی در شهر داشته باشند. این بدان معناست که دارندگان مجوز شرکت مجازی می‌توانند تمام فعالیت‌های مرتبط با تجارت خود را مدیریت کنند، از جمله امضای اسناد و ارسال به صورت دیجیتال، و امضاها از نظر قانونی در امارات لازم‌الاجرا هستند.

مجوز کسب و کار مجازی دبی به کارآفرینان اجازه می دهد تا به صورت دیجیتالی در دبی تجارت کنند – بدون نیاز به اقامت در امارت. دارندگان مجوز می توانند طیف وسیعی از فعالیت های مرتبط با تجارت مانند امضا و ارسال اسناد را به صورت الکترونیکی انجام دهند. این امضاهای الکترونیکی به عنوان الزام آور قانونی در امارات پذیرفته خواهند شد.

ساکنان حدود 120 کشور می توانند مجوز شرکت مجازی را که امارات متحده عربی با آنها موافقتنامه اجتناب از مالیات مضاعف امضا کرده است، دریافت کنند. امارات از طریق این طرح قصد دارد 100000 شرکت در شهر مجازی داشته باشد.

فقط به خاطر داشته باشید ساکنین کشورهای زیر نمی توانند ثبت شرکت مجازی در دبی انجام دهند:

Afghanistan, Belarus, Egypt, Iran, Oman, Serbia, Sri Lanka, Thailand, Venezuela

معیارهای راه اندازی یک شرکت مجازی در دبی

قبل از تصمیم گیری در مورد ثبت شرکت مجازی در دبی سه شرط اصلی وجود دارد که باید رعایت شود. آن ها هستند-

 • متقاضی مجوز مجازی نباید مقیم امارات باشد
 • مالک شرکت باید تبعه هر یک از 101 کشور تایید شده از جمله هند، ایالات متحده، پاکستان، روسیه، کانادا، چین، ژاپن و غیره باشد.
 • فعالیت های تجاری از بخش های از پیش تعریف شده می تواند یک شرکت مجازی در دبی راه اندازی کند. حوزه‌های از پیش تعریف‌شده شامل فعالیت‌های خدماتی مرتبط با چاپ و تبلیغات، مشاوره و فعالیت‌های مرتبط، برنامه‌نویسی رایانه و فعالیت‌های طراحی در زمینه‌های مد، داخلی و جواهرات و غیره است.

  به غیر از این، صاحبان شرکت مجازی باید به یاد داشته باشند که شرکت های آنها همچنان مشمول مالیات شرکتی، درآمد فردی و اجتماعی کشوری که در آن مستقر هستند، باقی خواهند ماند.

لازم به ذکر است که اگر درآمد شرکت های مجازی در امارات بیش از 100 هزار دلار در سال باشد، مشمول مالیات بر ارزش افزوده 5 درصدی (VAT) در امارات خواهند شد. این بدان معناست که دارنده مجوز شرکت مجازی دبی ملزم به ثبت شرکت در اداره فدرال امارات خواهد بود.

نکته ضروری دیگری که باید به آن توجه داشت این است که مجوز شرکت مجازی دبی به طور خودکار دسترسی فیزیکی به امارات متحده عربی را از طریق ویزای تجاری / بازدید کننده / اقامت برای هیچ یک از اعضای شرکت تضمین نمی کند. همین امر در مورد افتتاح حساب بانکی تجاری در امارات متحده عربی نیز صدق می کند.

مزایای مجوز کسب و کار مجازی در دبی

مزیت اصلی داشتن مجوز شرکت مجازی در دبی این است که سرمایه گذاران می توانند از راه دور به چنین بازار بزرگ و پرسودی دسترسی داشته باشند، بدون اینکه مجبور باشند به صورت فیزیکی به کشور محل کار حرکت کنند.

همراه با ارائه مجوز شرکت مجازی دسترسی از راه دور در دبی، یک راه کم هزینه تر برای راه اندازی کسب و کار در دبی است. مجوز شرکت مجازی در دبی نیز گزینه مناسبی برای فریلنسرها است زیرا بدون نیاز به درخواست هر نوع ویزای اقامتی به آنها امکان دسترسی به بازار را می دهد.

هزینه مجوز شرکت مجازی دبی

درخواست مجوز شرکت مجازی دبی یکی از مقرون به صرفه ترین راه ها برای انجام تجارت در امارات است. هزینه مجوز کسب و کار مجازی دبی به چندین بخش تقسیم می شود که عبارتند از:

 • 200 درهم برای رزرو نام تجاری
 • 680 درهم در سال برای مجوز مجازی
 • 300 درهم برای شناسایی و اعتبار سنجی

مشاوره ثبت شرکت در IFZA دبی

کشور امارات با اجرای سیاست های درست در سالیان اخیر، تبدیل به یکی از محبوبترین کشورهای سرمایه پذیر در دنیا و اولین کشور در آسیا شده است. این پیشرفت به حدی است که دبی در سال 2022 تبدیل به دومین شهر برتر در دنیا گردید. به همین دلیل افراد زیادی به دنبال ثبت شرکت در امارات هستند. منطقه آزاد تجاری IFZA به عنون یکی از پیشروهای ارائه خدمات نوین ثبت شرکت در دبی، آماده است که میزبان شما عزیزان باشد. ما، به عنوان پارتنر رسمی IFZA در کنار شما عزیزان هستیم تا بهترین تصمیم را بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان، ثبت شرکت در IFZA دبی کلیک کنید

حداقل سرمایه گذاری در دبی یک میلیون درهم است. افراد با خرید ملکی که حداقل یک میلیون درهم ارزش داشته باشد می‌توانند ویزای سه ساله دبی را دریافت کنند.

امارات برای سرمایه گذارانی که از طریق ثبت شرکت اقدام می‌کنند می توانند تا اقامت 10 ساله را فراهم می‌کند. علاوه بر اینکه مالیاتی به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد.

هزینه‌های اجرایی برای ثبت شرکت در دبی از جمله هزینه‌های اجاره دفتر کار و نیروی انسانی می‌تواند با توجه به نوع کسب‌وکار شما کاملا متفاوت باشد.

مدت زمان ثبت شرکت در دبی بین ۱ تا ۴ هفته طول می‌کشد.

بستگی به منطقه ای دارد که قصد ثبت شرکت دارید، از 15000 هزار درهم شروع می شود.

بله، امارات متحده عربی امکان اخذ اقامت را از طریق ثبت شرکت چه در دبی و چه در امارت‌های دیگر در این کشور را فراهم کرده است.

ایفزا جز مناطق آزاد امارات است و شرایط ثبت شرکت در آن با شرایط ثبت شرکت در مناطق اصلی Mainland متفاوت است.

برای راه اندازی شرکت خود با IFZA نیازی نیست در امارات باشید. شما باید حداقل یک بار برای بسته های تشکیل شرکت IFZA با تخصیص ویزای اقامت از امارات بازدید کرده باشید. اگر می خواهید فقط برای شرکت خود مجوز تجارت بگیرید، حتی اگر در گذشته از امارات متحده عربی بازدید نکرده باشید، همچنان می توانید شرکت را تشکیل دهید.

پس از تأسیس شرکت شما، می توانید برای افتتاح حساب بانکی شرکتی در هر یک از بانک های امارات متحده عربی درخواست دهید

خیر، برای راه اندازی شرکت در IFZA دبی نیازی به اسپانسر محلی ندارید.

بازه زمانی راه اندازی شرکت در IFZA دبی 3 تا 4 روز کاری پس از امضا و ارسال فرم های درخواست و ارائه مدارک مورد نیاز می باشد.

شرکت ها را می توان با انواع فعالیت های اصلی زیر راه اندازی کرد:

 • خدمات
 • مشاوره
 • صنعتی
 • تجارت
 • برگزاری
 • تجارت عمومی

برای راه اندازی شرکت با IFZA نیازی به فضای اداری نیست. IFZA قرارداد اجاره دفتر را با تمام مجوزها به شما ارائه می دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *