راهنمای ثبت شرکت در دبی و امارات بدون کفیل طبق قانون فدرال 2021

ثبت شرکت در دبی هرگز به این راحتی نبود. وزارت توسعه اقتصادی (DED) مرجع ثبت مجوز در دبی است. DED تضمین می کند که روند ثبت شرکت در دبی بسیار آسان و مقرون به صرفه خواهد بود. مجوز DED یکی از منعطف ترین گزینه ها برای راه اندازی یک شرکت در دبی است.

بدون نیاز به اسپانسر محلی برای ثبت شرکت در امارات و دبی.

طبق قانون جدید ثبت شرکت امارات   ( Federal Law No. 32 of 2021 on Commercial Companies – the “New Companies Law” ) که از اول ژوئن 2021 اجرا شده است، دیگر الزامی برای داشتن 51 درصد از سهام شرکت LLC برای شهروندان امارات وجود ندارد، اکنون سرمایه گذاران می توانند 100 درصد سهام یک شرکت بازرگانی ( دقت کنید منظور شرکت تولیدی و یا صنعتی نیست) سرزمین اصلی در امارات متحده عربی را در اختیار داشته باشند.

به عبارتی طبق قانون جدید برای افتتاح یک شرکت در سرزمین اصلی دبی واقعاً نیازی به اسپانسر ندارید. با این حال، اگر یک تبعه خارجی بخواهد خدمات یا مشاوره ارائه دهد، یک تبعه محلی امارات متحده عربی نماینده شرکت خواهد بود نه سهامدار 51٪ شرکت.

طبق درک ما، قانون جدید، قانون شرکت‌ها را اصلاح می‌کند تا الزام عمومی برای 51 درصد سهام اتباع امارات متحده عربی را حذف کند، و اجازه مالکیت 100 درصدی خارجی در شرکت‌های با مسئولیت محدود امارات متحده عربی که در سرزمین اصلی تاسیس شده‌اند را بدهد و همچنین الزام شعبه یک شرکت خارجی را به استخدام استخدام یک تبعه امارات متحده عربی به عنوان نماینده آنها را حذف ممی کند. به طور خلاصه، صرف نظر از ملیت، هر شخصی اکنون می تواند مالکیت کامل شرکت خود را حتی در سرزمین اصلی امارات متحده عربی به دست آورد.

نکته مهم این هست که مقامات محلی صدور مجوز در هر ایالت اختیار اعمال یک عنصر مالکیت ملی امارات را حفظ خواهند کرد و ما می دانیم که برخی از بخش های مهم استراتژیک مانند نفت و گاز، مخابرات و تاسیسات، همچنان مشمول محدودیت های مالکیت خارجی خواهند بود.

چه کسی می تواند از گزینه مالکیت 100٪ خارجی بهره مند شود؟

امارات ابوظبی و دبی اخیراً فهرستی از بیش از 1000 فعالیت خود را منتشر کرده‌اند که هر کدام در طیف گسترده‌ای از بخش‌ها قابل مالکیت 100 درصدی توسط سرمایه‌گذاران خارجی هستند. به عنوان یک سرمایه گذار خارجی که مالک یا می خواهد شرکتی را وارد کند که در این فعالیت ها فعالیت می کند، دیگر نیازی به شریک اماراتی برای داشتن 51 درصد از سهام شرکت خود نخواهید داشت. دسته بندی فعالیت های تجاری در هر دو امارات متفاوت است، اما مواردی که در لیست ها نشان داده شده اند عبارتند از:

 • قرارداد
 • حمل و نقل
 • مهمان نوازی
 • ساخت و تولید
 • تعمیر و نگهداری و تعمیر (فقط ابوظبی)
 • بیمارستان ها (فقط ابوظبی) و
 • سرمایه گذاری و تجارت (فقط دبی).

اگرچه بخش‌های متعددی تحت پوشش فهرست‌های مقامات ثبت شرکت هستند، صنایع خاصی (از جمله امور مالی، بانکی، بیمه، نفت) همچنان مشمول حداقل بخشی از سهام اجباری شرکای اماراتی خواهند بود.

فعالیت های مالکیت خارجی در دبی

دبی اکونومی طبق قانون فدرال شماره 26 سال 2020  (Federal Decree-Law No. 26 of 2020)که برخی از مقررات قانون فدرال شماره 2 در سال 2015 در مورد شرکت های تجاری را اصلاح کرده است، مالکیت کامل را برای سرمایه گذاران خارجی مجاز می کند.

طبق دستورالعمل های منتشر شده توسط وزارت اقتصاد دبی در وب سایت خود، 100 درصد مالکیت خارجی برای بیش از 1000 فعالیت تجاری و صنعتی (PDF، 500 KB)، به استثنای فعالیت های اقتصادی با تأثیر استراتژیک، که به هفت بخش مربوط می شود، در دسترس است.

فعالیت های مالکیت خارجی در ابوظبی

وزارت توسعه اقتصادی – ابوظبی 1105 فعالیت تجاری و صنعتی ثبت شده را شناسایی کرده است که افراد غیر شهروند، اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی، حق مالکیت مجوز اقتصادی، تأسیس شرکت های تجاری با مالکیت 100 درصد یا کمتر و انجام این فعالیت ها را دارند.

فعالیت های اقتصادی با تاثیر استراتژیک کدامند؟

بر اساس آنچه تا کنون بیان شد ثبت شرکت دردبی برای یکسری فعالیت ها مستلزم وجود کفیل یا اسپانسر از دبی می باشد. طبق وزارت اقتصاد امارات این فعالیت ها عبارتند از :

 • فعالیت های امنیتی و دفاعی
 • فعالیت هایی که ماهیت نظامی دارند.
 • بانک ها
 • شرکت های صرافی
 • شرکت های تامین مالی
 • فعالیت های بیمه ای
 • چاپ ارز
 • مخابرات
 • خدمات حج و عمره
 • مراکز حفظ قرآن کریم
 • خدمات مرتبط با شیلات.
آیا ایرانی ها می تواند بدون کفیل در دوبی ثبت شرکت کنند؟

اتباع ایرانی از نگاه دولت امارات جزو شروندان با ریسک بالا محسوب می شوند مثل کشورهای افغانستان، عراق، سوریه، پاکستان و غیره. بنابراین سخت گیری ها بیشتری اعمال می شود. اگر تاییدیه اول امنیتی رو بگیرید می توانید در عمده فعالیت های بازرگانی ثبت شرکت در دبی کنید (طبق قوانین بالا) ولی برای فعالیت های تولیدی و صنعتی همچنان با مشکلاتی روبرو خواهید شد.

مشاوره ثبت شرکت در IFZA دبی

کشور امارات با اجرای سیاست های درست در سالیان اخیر، تبدیل به یکی از محبوبترین کشورهای سرمایه پذیر در دنیا و اولین کشور در آسیا شده است. این پیشرفت به حدی است که دبی در سال 2022 تبدیل به دومین شهر برتر در دنیا گردید. به همین دلیل افراد زیادی به دنبال ثبت شرکت در امارات هستند. منطقه آزاد تجاری IFZA به عنون یکی از پیشروهای ارائه خدمات نوین ثبت شرکت در دبی، آماده است که میزبان شما عزیزان باشد. ما، به عنوان پارتنر رسمی IFZA در کنار شما عزیزان هستیم تا بهترین تصمیم را بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان، ثبت شرکت در IFZA دبی کلیک کنید

حداقل سرمایه گذاری در دبی یک میلیون درهم است. افراد با خرید ملکی که حداقل یک میلیون درهم ارزش داشته باشد می‌توانند ویزای سه ساله دبی را دریافت کنند.

امارات برای سرمایه گذارانی که از طریق ثبت شرکت اقدام می‌کنند می توانند تا اقامت 10 ساله را فراهم می‌کند. علاوه بر اینکه مالیاتی به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد.

هزینه‌های اجرایی برای ثبت شرکت در دبی از جمله هزینه‌های اجاره دفتر کار و نیروی انسانی می‌تواند با توجه به نوع کسب‌وکار شما کاملا متفاوت باشد.

مدت زمان ثبت شرکت در دبی بین ۱ تا ۴ هفته طول می‌کشد.

بستگی به منطقه ای دارد که قصد ثبت شرکت دارید، از 15000 هزار درهم شروع می شود.

بله، امارات متحده عربی امکان اخذ اقامت را از طریق ثبت شرکت چه در دبی و چه در امارت‌های دیگر در این کشور را فراهم کرده است.

ایفزا جز مناطق آزاد امارات است و شرایط ثبت شرکت در آن با شرایط ثبت شرکت در مناطق اصلی Mainland متفاوت است.

برای راه اندازی شرکت خود با IFZA نیازی نیست در امارات باشید. شما باید حداقل یک بار برای بسته های تشکیل شرکت IFZA با تخصیص ویزای اقامت از امارات بازدید کرده باشید. اگر می خواهید فقط برای شرکت خود مجوز تجارت بگیرید، حتی اگر در گذشته از امارات متحده عربی بازدید نکرده باشید، همچنان می توانید شرکت را تشکیل دهید.

پس از تأسیس شرکت شما، می توانید برای افتتاح حساب بانکی شرکتی در هر یک از بانک های امارات متحده عربی درخواست دهید

خیر، برای راه اندازی شرکت در IFZA دبی نیازی به اسپانسر محلی ندارید.

بازه زمانی راه اندازی شرکت در IFZA دبی 3 تا 4 روز کاری پس از امضا و ارسال فرم های درخواست و ارائه مدارک مورد نیاز می باشد.

شرکت ها را می توان با انواع فعالیت های اصلی زیر راه اندازی کرد:

 • خدمات
 • مشاوره
 • صنعتی
 • تجارت
 • برگزاری
 • تجارت عمومی

برای راه اندازی شرکت با IFZA نیازی به فضای اداری نیست. IFZA قرارداد اجاره دفتر را با تمام مجوزها به شما ارائه می دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *