بورس دبی در حال کار بر روی گسترش و افزایش دسترسی سرمایه گذاران نهادی و خرد

مدیر اجرایی بورس دبی روز سه شنبه گفت که بورس دبی در حال کار بر روی گسترش فهرست های بخش خصوصی است و قصد دارد دسترسی سرمایه گذاران نهادی و خرد را افزایش دهد.

علی گفت: «توانایی جذب بخش خصوصی به بازار کلید اصلی است و ما فکر می‌کنیم که می‌توانیم،» و افزود این چیزی است که او و تیمش بیشتر وقت خود را صرف آن می‌کنند. طبق داده‌های Refinitiv، دبی، مرکز مالی منطقه، نزدیک به 8.5 میلیارد دلار درآمد حاصل از پنج عرضه اولیه عمومی سهام در سال 2022 داشته است.

بورس دبی پیشگام در تحقق اهداف برنامه توسعه

دولت دبی متعهد شده است که 10 شرکت مرتبط با دولت را برای تقویت فعالیت بازار سهام فهرست کند. سال گذشته چهار شرکت عمومی شدند: شرکت‌های برق و آب دبی (DEWA) و Empower، توسعه‌دهنده پارک تجاری Tecom Group و اپراتور عوارض جاده سالیک.

تعلیم، یک شرکت آموزشی بخش خصوصی که از حمایت دولت برخوردار است، نیز به صورت دولتی درآمد.

حامد علی، مدیر عامل بازار مالی دبی، بدون اشاره به جدول زمانی و خودداری از نام بردن از آنها، به رویترز گفت: “ما 4 مورد داشتیم، به این معنی که هر زمان که آن نهادها آماده اعلام باشند یا دولت آماده اعلام باشد، شش مورد دیگر وجود خواهد داشت.”

ناظران بازار گفته‌اند که عرضه‌های اولیه سهام احتمالی مرتبط با دولت دبی می‌تواند شامل شرکت انرژی ENOC و ارائه‌دهنده خدمات فرودگاهی dnata باشد، در حالی که دولت دبی و این شرکت‌ها هیچ اظهارنظر عمومی نکرده‌اند. علی گفت که DFM برای افزایش نقدینگی – یک نگرانی کلیدی در بازار – و تقویت مشارکت بازار، از جمله با آوردن “وجوه متمرکز بر نهاد” و ” طیف متنوعی از شرکت های کارگزاری” کار می کند.

علی در پاسخ به این سوال که آیا عملکرد قیمتی IPOهای سال گذشته بر فهرست‌های احتمالی آینده تأثیر می‌گذارد، گفت که آنها نسبت به بازارهای بین‌المللی عملکرد نسبتاً خوبی داشته‌اند و دلیل آن این است که اینها شرکت‌هایی هستند که هنوز سود سهام پرداخت می‌کنند.

او در مورد اینکه آیا آنها می توانند به وعده های سود سهام در محیط افزایش نرخ بهره ادامه دهند، گفت که نمی تواند از طرف شرکت ها صحبت کند. با این حال، آنچه می‌توانم به شما بگویم، اگر به داستان‌هایی که وارد بازار شده‌اند نگاه کنید، آنها داستان‌های جواهری هستند. اینها شرکت‌هایی هستند که ما به آنها اطمینان داریم.»

منبع : Reuters

مشاوره ثبت شرکت در IFZA دبی

کشور امارات با اجرای سیاست های درست در سالیان اخیر، تبدیل به یکی از محبوبترین کشورهای سرمایه پذیر در دنیا و اولین کشور در آسیا شده است. این پیشرفت به حدی است که دبی در سال 2022 تبدیل به دومین شهر برتر در دنیا گردید. به همین دلیل افراد زیادی به دنبال ثبت شرکت در امارات هستند. منطقه آزاد تجاری IFZA به عنون یکی از پیشروهای ارائه خدمات نوین ثبت شرکت در دبی، آماده است که میزبان شما عزیزان باشد. ما، به عنوان پارتنر رسمی IFZA در کنار شما عزیزان هستیم تا بهترین تصمیم را بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

امارات کشوری است که در سال‌های اخیر بیشترین رشد اقتصادی را در میان کشورهای منطقه داشته است. با سرمایه گذاری در امارات می‌توانید از مزایای سرمایه گذاری در مناطق آزاد تجاری این کشور، مالکیت 100 درصدی کسب‌وکارتان، مالیات صفر و زیرساخت‌های بسیار توسعه‌یافته بهره ببرید.

مناطق آزاد در امارات بهترین شهرها برای سرمایه گذاری در امارات هستند. این مناطق شامل دبی و ابوظبی، شارجه، فجیره، عجمان، راس الخیمه و ام القوین هستند. در این لیست دبی بهترین گزینه برای ایرانیان است.

  •  سرمایه گذاری از طریق خرید ملک
  •   سرمایه گذرای در صندوق سرمایه گذاری
  •  سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی
  •  سرمایه گذاری از طریق خرید سهام

ایرانیان می توانند با سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و خرید ملک در امارات برای سرمایه گذاری و اقامت در این کشور اقدام کنند.

حداقل سرمایه گذاری در دبی یک میلیون درهم است. افراد با خرید ملکی که حداقل یک میلیون درهم ارزش داشته باشد می‌توانند ویزای سه ساله دبی را دریافت کنند.

خیر امکان دریافت اقامت دائم دبی از طریق سرمایه گذاری وجود ندارد و شما فقط می‌توانید ویزای موقت دریافت کنید. البته امکان تمدید کردن این ویزا وجود دارد.

بستگی به منطقه ای دارد که قصد ثبت شرکت دارید، از 15000 هزار درهم شروع می شود.

شرکت‌های با مسئولیت محدود (LLC)، شرکت‌های سهامی (Civil Company) و شرکت‌های غیرسهامی (Sole Establishment) بهترین گزینه‌ ها برای ایرانیان است. شرکت های تجاری و خدماتی در این دسته ها هستند.

بله. بعضی از افراد به خاطر اینکه از امکانات آن‌جا به راحتی لذت ببرند و بابت هر شب اقامت هزینه‌ای پرداخت نکنند، در دبی هتل می‌خرند و خودشان هم در آن‌جا زندگی می‌کنند. مزایای دیگری هم در خرید هتل وجود دارد، اما یکی از مهم‌ترین مزایا، مزیت بزرگ اقتصادی آن بر اساس موقعیت هتل‌تان است.

بله! به دلایل بسیار. علاوه بر دلایلی که بالاتر خواندید، فاصله زمانی و مسافتی کم نسبت به ایران، آب‌وهوای تقریباً مشابه با ایران و فرهنگ نزدیک مردم این کشور به مردم ما، توانسته دبی را به مقصدی مطلوب و ایدئال برای مهاجرت ایرانیان تبدیل کند. شمار بالای متقاضیان و افراد مهاجرت کرده به این شهر زیبای حاشیه خلیج فارس، گواه این واقعیت است.

ایفزا جز مناطق آزاد امارات است و شرایط ثبت شرکت در آن با شرایط ثبت شرکت در مناطق اصلی Mainland متفاوت است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *