همه چیز درباره برنامه اقتصادی دبی D33 و اهدافیکه این برنامه دنبال می کند.

امروز ما دستور کار اقتصادی دبی – D33 را تصویب کردیم که هدف آن دو برابر کردن اندازه اقتصاد دبی در دهه آینده و تثبیت موقعیت آن در بین سه شهر برتر جهانی است.

 HH Sheikh Mohammed (@HHShkMohd) January 4, 2023

حدود دوهفته پیش این پیام در توئیتر منتشر شد واحتمالا در طول این مدت شما هم درباره آن و بویژه D33 زیاد شنیده اید و برایتان سوال پیش آمده هدف و منظور از این دستور کار چست که تمامی مدیران دولتی امارات و سایت های خبری دنیا در موردش صحبت می کنند؟ برای درک بهتر دستور کار یا همان برنامه توسعه ای D33 ابتدا برنامه توسعه امارات را مطالعه کنید تا در ادامه آن را توضیح بدهم.

دستور کار ‘D33’ شامل راه اندازی پروژه های نوآورانه ای است که به دستیابی به چشم انداز شیخ محمد برای تبدیل دبی به بهترین شهر جهان برای زندگی و کار کمک می کند. این دستور کار باعث رشد اقتصادی پایدار از طریق رویکردهای نوآورانه خواهد شد.

محیطی ایده آل برای سرمایه گذاری با D33

برنامه اقتصادی دبی «D33» با هدف تسریع رشد با سرمایه‌گذاری در توسعه انسانی، مجموعه مهارت‌ها و فناوری پیشرفته و تثبیت رقابت‌پذیری جهانی، نوآوری و اقتصاد مبتنی بر دانش دبی است. این برنامه  بر روی افزایش مزیت های به دست آمده از موقعیت استراتژیک دبی و زیرساخت های پیشرفته آن سرمایه گذاری خواهد کرد تا وضعیت شهر را به عنوان یک مقصد ترجیحی برای شرکت ها و سرمایه گذاری های بین المللی بزرگ افزایش دهد.

شیخ محمد امروز در توییتر خود نوشت: «برنامه اقتصادی دبی شامل 100 پروژه تحول آفرین خواهد بود که جزئیات آن متعاقبا اعلام خواهد شد. کل اهداف اقتصادی دستور کار بالغ بر 32 تریلیون درهم در ده سال آینده است. هدف D33 دوبرابر کردن تجارت خارجی ما برای رسیدن به 25 تریلیون درهم در طی یک دهه و ایجاد مسیرهای تجاری برای دبی با 400 شهر در سراسر جهان است.

وی ادامه داد: دبی یکی از 4 قطب مهم مالی جهانی خواهد بود. هدف ما جذب سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی بیش از 700 میلیارد درهم ظرف 10 سال است، در حالی که تحول دیجیتال سالانه 100 میلیارد درهم به اقتصاد دبی اضافه می‌کند. ما بیش از 300000 سرمایه گذار در دبی داریم و از همه دعوت می کنم به سفر ما بپیوندند تا یکی از سریع ترین شهرهای جهان در حال رشد باشیم.

چرا D33؟

در واقع سال 2033، دویست سالگی کشور امارات است. به گفته محمد بن راشد، سال 2033، 200 سال از تاسیس دبی و سالی است که دبی به مهم ترین مرکز تجاری در سراسر جهان تبدیل می شود. طی ده سال آینده، “D33” می خواهد تجارت خارجی امارات را چهار برابر کند و به 25.6 تریلیون درهم برساند و 400 شهر جدید را به عنوان شرکای تجاری مهم اضافه کند. تا سال 2033، سفر اقتصادی “D33” ما تکمیل خواهد شد. ما از موقعیت اقتصادی جهانی خود در سال های آینده آگاه هستیم و جهان راه را برای هر کسی که می داند چه می خواهد باز می کند.

دستور کار اقتصادی دبی (D33)، که هدف آن تسریع رشد از طریق تقویت رقابت پذیری، نوآوری و اقتصاد دانش بنیان دبی در مقیاس جهانی است، در توسعه سرمایه انسانی، مجموعه مهارت ها و فناوری های پیشرفته سرمایه گذاری می کند. هدف از دستور کار این است که دبی را با به حداکثر رساندن مزایای موقعیت استراتژیک و زیرساخت های پیچیده، به مکانی جذاب تر برای تجارت ها و سرمایه گذاری های بزرگ بین المللی تبدیل کند.

اهداف جاه طلبانه D33

یکی از اهداف کلیدی دستور کار اقتصادی دبی (D33) دو برابر کردن اندازه اقتصاد دبی در یک دهه آینده و تثبیت موقعیت آن در بین سه شهر برتر جهانی است. دستور کار اقتصادی دبی “D33” اهداف بلندپروازانه ای از جمله

 • افزایش ارزش کل تجارت خارجی کالا و خدمات از 14.2 تریلیون درهم در 10 سال گذشته به 25.6 تریلیون درهم در دهه آینده تعیین می کند.
 • افزایش سهم سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) در اقتصاد دبی از میانگین سالانه 32 میلیارد درهم در دهه گذشته، به میانگین 60 میلیارد درهم در سال در دهه آینده برای رسیدن به مجموع 650 درهم در سال است. میلیارد دلار در 10 سال آینده
 • افزایش سرمایه گذاری در بخش های رشد آتی و توسعه بیشتر بخش های تجاری و اقتصادی سنتی، شاهد رشد هزینه های دولت از 512 میلیارد درهم در دهه گذشته به 700 میلیارد درهم در دهه آینده خواهد بود.
 • افزایش رقابت پذیری بخش تجاری پر رونق شهر است که امکان افزایش سرمایه گذاری بخش خصوصی را از 790 میلیارد درهم در دهه گذشته به 1 تریلیون درهم تا سال 2033 فراهم می کند.
 • افزایش ارزش تقاضای داخلی کالاها و خدمات از 2.2 تریلیون درهم در دهه گذشته به 3 تریلیون درهم در دهه آینده، در راستای چشم انداز دبی برای تقویت بخش تجاری پر جنب و جوش و اقتصاد متنوع آن است.
 • ایجاد ارزش اقتصادی جدید از تحول دیجیتال، به طور متوسط سالانه 100 میلیارد درهم است. اقتصاد دیجیتال یک ستون اصلی در دستور کار است و دبی مرحله جدیدی را آغاز می کند که در آن به دنبال پیشگامی و حفظ رشد اقتصادی مبتنی بر دانش، نوآوری و فناوری های آینده است.

برنامه ها و اقدامات زیرمجموعه D33

دستور کار اقتصادی دبی D33 شامل 100 پروژه تحول آفرین است. اولین بسته پروژه های تحول آفرین برای دهه آینده شامل:

 • دو برابر شدن حجم تجارت خارجی دبی و افزودن 400 شهر به نقشه تجارت خارجی دبی.
 • راه اندازی طرح دبی برای تولید سبز و پایدار.
 • راه اندازی دالان های اقتصادی آینده دبی 2033 با آفریقا، آمریکای لاتین، آسیای جنوب شرقی.
 • راه اندازی یک برنامه افزایش مقیاس برای 30 شرکت برای تبدیل شدن به یونیکورهای جهانی در بخش های جدید اقتصادی.
 • ادغام 65000 جوان اماراتی در بازار کار.
 • راه اندازی پروژه دبی Traders برای توانمندسازی نسل جدید معامله گران در بخش های کلیدی.
 • راه اندازی مجوز یکپارچه دبی به عنوان یک هویت تجاری منحصر به فرد برای همه شرکت ها در سراسر دبی.
 • راه اندازی “Sandbox Dubai” برای آزمایش و تجاری سازی فناوری های جدید و تبدیل دبی به یک مرکز نوآوری بزرگ.
 • راه اندازی برنامه ای برای جذب بهترین دانشگاه های جهان، تبدیل دبی به قطب جهانی پیشرو برای آموزش عالی.
 • توسعه یک برنامه افزایش مقیاس شرکت های کوچک و متوسط با شناسایی 400 شرکت با پتانسیل بالا، حمایت از ظرفیت سازی آنها و حمایت از آنها برای رشد جهانی.

منبع: Dubai

مشاوره ثبت شرکت در IFZA دبی

کشور امارات با اجرای سیاست های درست در سالیان اخیر، تبدیل به یکی از محبوبترین کشورهای سرمایه پذیر در دنیا و اولین کشور در آسیا شده است. این پیشرفت به حدی است که دبی در سال 2022 تبدیل به دومین شهر برتر در دنیا گردید. به همین دلیل افراد زیادی به دنبال ثبت شرکت در امارات هستند. منطقه آزاد تجاری IFZA به عنون یکی از پیشروهای ارائه خدمات نوین ثبت شرکت در دبی، آماده است که میزبان شما عزیزان باشد. ما، به عنوان پارتنر رسمی IFZA در کنار شما عزیزان هستیم تا بهترین تصمیم را بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

امارات کشوری است که در سال‌های اخیر بیشترین رشد اقتصادی را در میان کشورهای منطقه داشته است. با سرمایه گذاری در امارات می‌توانید از مزایای سرمایه گذاری در مناطق آزاد تجاری این کشور، مالکیت 100 درصدی کسب‌وکارتان، مالیات صفر و زیرساخت‌های بسیار توسعه‌یافته بهره ببرید.

مناطق آزاد در امارات بهترین شهرها برای سرمایه گذاری در امارات هستند. این مناطق شامل دبی و ابوظبی، شارجه، فجیره، عجمان، راس الخیمه و ام القوین هستند. در این لیست دبی بهترین گزینه برای ایرانیان است.

 •  سرمایه گذاری از طریق خرید ملک
 •   سرمایه گذرای در صندوق سرمایه گذاری
 •  سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی
 •  سرمایه گذاری از طریق خرید سهام

ایرانیان می توانند با سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و خرید ملک در امارات برای سرمایه گذاری و اقامت در این کشور اقدام کنند.

حداقل سرمایه گذاری در دبی یک میلیون درهم است. افراد با خرید ملکی که حداقل یک میلیون درهم ارزش داشته باشد می‌توانند ویزای سه ساله دبی را دریافت کنند.

خیر امکان دریافت اقامت دائم دبی از طریق سرمایه گذاری وجود ندارد و شما فقط می‌توانید ویزای موقت دریافت کنید. البته امکان تمدید کردن این ویزا وجود دارد.

بستگی به منطقه ای دارد که قصد ثبت شرکت دارید، از 15000 هزار درهم شروع می شود.

شرکت‌های با مسئولیت محدود (LLC)، شرکت‌های سهامی (Civil Company) و شرکت‌های غیرسهامی (Sole Establishment) بهترین گزینه‌ ها برای ایرانیان است. شرکت های تجاری و خدماتی در این دسته ها هستند.

بله. بعضی از افراد به خاطر اینکه از امکانات آن‌جا به راحتی لذت ببرند و بابت هر شب اقامت هزینه‌ای پرداخت نکنند، در دبی هتل می‌خرند و خودشان هم در آن‌جا زندگی می‌کنند. مزایای دیگری هم در خرید هتل وجود دارد، اما یکی از مهم‌ترین مزایا، مزیت بزرگ اقتصادی آن بر اساس موقعیت هتل‌تان است.

بله! به دلایل بسیار. علاوه بر دلایلی که بالاتر خواندید، فاصله زمانی و مسافتی کم نسبت به ایران، آب‌وهوای تقریباً مشابه با ایران و فرهنگ نزدیک مردم این کشور به مردم ما، توانسته دبی را به مقصدی مطلوب و ایدئال برای مهاجرت ایرانیان تبدیل کند. شمار بالای متقاضیان و افراد مهاجرت کرده به این شهر زیبای حاشیه خلیج فارس، گواه این واقعیت است.

ایفزا جز مناطق آزاد امارات است و شرایط ثبت شرکت در آن با شرایط ثبت شرکت در مناطق اصلی Mainland متفاوت است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *