آمار توریسم گردشگران دبی 2022: 12.8 میلیون نفر در یازده ماه

بخش گردشگری در دبی پیشرفت سریعی را در جهت غلبه بر پیامدهای همه‌گیری کرونا ثبت کرد و در عین حال انعطاف‌پذیری و پویایی را در مقابله با چالش‌ها و تغییراتی که جهان امروز شاهد آن است، ثبت کرد، زیرا دبی از ژانویه تا پایان نوامبر سال جاری 12.8 میلیون نفر بین‌المللی را جذب کرد. گردشگران نسبت به مدت مشابه سال قبل 113 درصد رشد داشته است.

بنابراین، طبق داده‌های اداره اقتصاد و گردشگری دبی، امارات 85 درصد از تعداد گردشگران را برای مدت مشابه در سال 2019، قبل از همه‌گیری، زمانی که در آن زمان پذیرای 15 میلیون گردشگر بین‌المللی بود، به دست آورد.

این نشان دهنده بهبود سریع بخش گردشگری، علیرغم چالش هایی است که جهان شاهد آن است. تعداد اقامت های شبانه (اتاق های رزرو شده در هتل ها) از ژانویه تا نوامبر گذشته به 34 میلیون شب اقامت افزایش یافته است که رشد 21 درصدی را نسبت به سال گذشته که 28.1 میلیون شب اقامت ثبت کرده بود و رشد 17 درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می دهد. 2019، که 29.1 میلیون شب اقامت را ثبت کرد.

هند در 11 ماهه سال 2022 جایگاه اول خود را در میان بازارهای صادرکننده گردشگر به دبی حفظ کرد، زیرا تعداد بازدیدکنندگان هندی از امارت به 1.64 میلیون گردشگر رسید که نسبت به مدت مشابه در سال 2021 رشدی 106 درصدی داشته است.

سلطان نشین عمان با 1.21 میلیون بازدید کننده با رشد 449 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته و 29 درصدی نسبت به سال 2019 در رتبه دوم قرار گرفت و تعداد گردشگران از عربستان سعودی به دبی با 185 درصد افزایش به 1.11 میلیون گردشگر رسید. بنابراین عربستان سعودی در جایگاه سوم قرار دارد.

متوسط ​​قیمت روزانه یک اتاق هتل 521 درهم بوده است که در مدت مشابه سال گذشته 418 درهم و در سال 2019 405 درهم بوده است و نرخ بازده اتاق‌های موجود از 275 درهم در سال گذشته به 378 درهم در 11 ماهه افزایش یافته است. 2022، رشد 38 درصدی در مقایسه با 303 درهم در سال 2019.

علیرغم افزایش ظرفیت بخش هتلداری در دبی، نرخ اشغال هتل در سال جاری به 72.6 درصد در مقایسه با 65.8 درصد در سال 2021 افزایش یافت و به نرخ مربوط به مدت مشابه در سال 2019 نزدیک شد که به 74.9 درصد رسید.

منبع : Globe Word News Echo

مشاوره ثبت شرکت در IFZA دبی

کشور امارات با اجرای سیاست های درست در سالیان اخیر، تبدیل به یکی از محبوبترین کشورهای سرمایه پذیر در دنیا و اولین کشور در آسیا شده است. این پیشرفت به حدی است که دبی در سال 2022 تبدیل به دومین شهر برتر در دنیا گردید. به همین دلیل افراد زیادی به دنبال ثبت شرکت در امارات هستند. منطقه آزاد تجاری IFZA به عنون یکی از پیشروهای ارائه خدمات نوین ثبت شرکت در دبی، آماده است که میزبان شما عزیزان باشد. ما، به عنوان پارتنر رسمی IFZA در کنار شما عزیزان هستیم تا بهترین تصمیم را بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

امارات کشوری است که در سال‌های اخیر بیشترین رشد اقتصادی را در میان کشورهای منطقه داشته است. با سرمایه گذاری در امارات می‌توانید از مزایای سرمایه گذاری در مناطق آزاد تجاری این کشور، مالکیت 100 درصدی کسب‌وکارتان، مالیات صفر و زیرساخت‌های بسیار توسعه‌یافته بهره ببرید.

مناطق آزاد در امارات بهترین شهرها برای سرمایه گذاری در امارات هستند. این مناطق شامل دبی و ابوظبی، شارجه، فجیره، عجمان، راس الخیمه و ام القوین هستند. در این لیست دبی بهترین گزینه برای ایرانیان است.

  •  سرمایه گذاری از طریق خرید ملک
  •   سرمایه گذرای در صندوق سرمایه گذاری
  •  سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی
  •  سرمایه گذاری از طریق خرید سهام

ایرانیان می توانند با سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و خرید ملک در امارات برای سرمایه گذاری و اقامت در این کشور اقدام کنند.

حداقل سرمایه گذاری در دبی یک میلیون درهم است. افراد با خرید ملکی که حداقل یک میلیون درهم ارزش داشته باشد می‌توانند ویزای سه ساله دبی را دریافت کنند.

خیر امکان دریافت اقامت دائم دبی از طریق سرمایه گذاری وجود ندارد و شما فقط می‌توانید ویزای موقت دریافت کنید. البته امکان تمدید کردن این ویزا وجود دارد.

بستگی به منطقه ای دارد که قصد ثبت شرکت دارید، از 15000 هزار درهم شروع می شود.

شرکت‌های با مسئولیت محدود (LLC)، شرکت‌های سهامی (Civil Company) و شرکت‌های غیرسهامی (Sole Establishment) بهترین گزینه‌ ها برای ایرانیان است. شرکت های تجاری و خدماتی در این دسته ها هستند.

بله. بعضی از افراد به خاطر اینکه از امکانات آن‌جا به راحتی لذت ببرند و بابت هر شب اقامت هزینه‌ای پرداخت نکنند، در دبی هتل می‌خرند و خودشان هم در آن‌جا زندگی می‌کنند. مزایای دیگری هم در خرید هتل وجود دارد، اما یکی از مهم‌ترین مزایا، مزیت بزرگ اقتصادی آن بر اساس موقعیت هتل‌تان است.

بله! به دلایل بسیار. علاوه بر دلایلی که بالاتر خواندید، فاصله زمانی و مسافتی کم نسبت به ایران، آب‌وهوای تقریباً مشابه با ایران و فرهنگ نزدیک مردم این کشور به مردم ما، توانسته دبی را به مقصدی مطلوب و ایدئال برای مهاجرت ایرانیان تبدیل کند. شمار بالای متقاضیان و افراد مهاجرت کرده به این شهر زیبای حاشیه خلیج فارس، گواه این واقعیت است.

ایفزا جز مناطق آزاد امارات است و شرایط ثبت شرکت در آن با شرایط ثبت شرکت در مناطق اصلی Mainland متفاوت است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *