دبی: دومین شهر آماده کریپتوکارنسی در جهان

بر اساس مطالعه Recap، دبی به عنوان دومین شهر آماده برای ارزهای دیجیتال در جهان رتبه بندی شده است. این مطالعه 50 شهر را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد که مقاصد ترجیحی برای جامعه کریپتو هستند و احتمالاً به مراکزی برای استارت‌آپ‌ها در صنعت کریپتو تبدیل می‌شوند. دبی دقیقاً پس از لندن در رتبه‌بندی قرار دارد و آن را به دومین مرکز بزرگ ارزهای دیجیتال در جهان تبدیل می‌کند.

از دیگر شهرهای این ده کشور می توان به نیویورک، سنگاپور، لس آنجلس، زوگ، هنگ کنگ، پاریس، ونکوور و بانکوک اشاره کرد. دبی همچنین شهر پیشرو در منطقه خلیج فارس است و ریاض در جایگاه 22 و جده در جایگاه 25 تنها شهرهای دیگر منطقه در فهرست Recap هستند.

شهر دبی آمادگی رمزنگاری

Recap از یک چارچوب هشت عاملی برای تعیین رتبه بندی استفاده کرد که عملکرد هر شهر را ارزیابی می کرد. پارامترهای کلیدی شامل شرکت‌های رمزنگاری، هزینه‌های تحقیق و توسعه به عنوان درصدی از تولید ناخالص داخلی، فرصت‌های شغلی مرتبط با رمزنگاری، تعداد دستگاه‌های خودپرداز رمزنگاری، رویدادهای خاص رمزنگاری، نرخ مالیات بر عایدی سرمایه، امتیاز کیفیت زندگی، و مالکیت کریپتو در هر کشور بود.

جمع‌آوری داده‌ها اولین گام در مطالعه Recap بود، پس از آن به هر شهر یک امتیاز شاخص در هر پارامتر بر اساس جذابیت آن برای آمادگی رمزنگاری اختصاص داده شد. موقعیت ها بر اساس امتیاز تجمعی هر شهر تعیین شد. Recap تاکید کرد که این شهرها که پرجمعیت‌ترین و بهترین موقعیت برای آینده هستند، در دوران تحت سلطه کریپتو پیشتاز بقیه جهان خواهند بود. دبی پس از لندن به عنوان قطب اصلی ارزهای دیجیتال در رتبه دوم جهان قرار دارد.

رتبه‌بندی فوق‌العاده دبی با توجه به شهرت آن برای زیرساخت‌های مالی قوی و صحنه‌ی پررونق استارت‌آپ، جای تعجب ندارد. با توجه به قوانین مساعد و حمایت مستمر دولت، شهر امارات متحده عربی به دلیل تلاش ها و دستاوردهای خود در زمینه فناوری رمزنگاری و بلاک چین در رتبه دوم قرار دارد.

دبی در سال 2022 یک تنظیم کننده خدمات مالی تاسیس کرد تا به تنظیم بخش مرتبط با دارایی های مجازی سرزمین اصلی کمک کند. سازمان تنظیم مقررات دارایی های مجازی (Vara) به جذب چندین شرکت بزرگ رمزنگاری کمک کرده است و سایرین نیز در حال انجام همین کار هستند. طبق گزارش اخیر YouGov، دبی بیش از 770 کسب و کار مبتنی بر رمزارز دارد.

چگونه محیط رمزنگاری دبی با لندن مقایسه می شود؟

رتبه دوم دبی با توجه به برتری آن در همه پارامترها شایسته است. با این حال، لندن به طور قابل توجهی بهتر عمل کرد. تنها در لندن بیش از 2000 نفر در شرکت های مرتبط با رمزنگاری کار می کنند. هیچ شهر دیگری در جهان چنین تعداد زیادی از کارگران و نوآوران مبتنی بر رمزارز را جذب نکرده است. بیش از 800 کسب و کار مبتنی بر رمزنگاری دارد که فرصت های بیشتری را برای افرادی که به دنبال شروع مشاغل مرتبط با رمزنگاری خود هستند فراهم می کند.

بر اساس تحقیقات Recap، لندن استراتژیک ترین مکان برای رویدادها و کنفرانس های مرتبط با رمزنگاری است. اگرچه در این رده رتبه دوم را دارد، اما فعالیت های آن در جذب و حفظ تعداد زیادی از سازمان های رمزنگاری بسیار مهم بوده است. موقعیت لندن در لیست Recap نشان می دهد که عملکرد فوق العاده ای در آینده نزدیک محتمل است.

با وجود اینکه در رتبه اول قرار دارد، بازار کریپتو لندن هنوز اشباع نشده است. تنها 11 درصد از مردم انگلستان از ارز دیجیتال استفاده می کنند. این رقم به طور قابل توجهی کمتر از 45 درصد نیجریه است. لندن، به‌عنوان پایتخت، از برنامه‌ها و قوانین ارزهای دیجیتال بریتانیا سود زیادی خواهد برد. آینده بیگ اسموک روشن به نظر می رسد.

مسابقه کریپتو

اخیراً استفاده از ارزهای دیجیتال در سراسر جهان به شدت افزایش یافته است. بین سال‌های 2020 و 2022، 400 درصد افزایش یافت و همچنان در سال 2023 روند صعودی دارد. کسب‌وکارها در صنایع مختلف نیز شروع به استفاده از ارز دیجیتال به عنوان یک روش پرداخت کرده‌اند. برخی از نمونه‌ها عبارتند از فروشگاه‌های تجارت الکترونیک، کازینوهای آنلاین کریپتو و حتی خطوط هوایی. این پذیرش به دلیل تقاضای رو به رشد مصرف کنندگانی که راحتی و امنیت ارزهای دیجیتال را ترجیح می دهند، انجام شده است.

شهرهای سراسر جهان پتانسیل سرمایه‌گذاری افزایش استفاده از کریپتو را به رسمیت شناخته‌اند و به رقابتی پیوسته‌اند که دوستدار ارزهای دیجیتال باشند. برخی مدعی موفقیت بیشتر در تطابق با مقررات فزاینده کریپتو هستند. برخی دیگر با تنظیم دقیق سیستم های خود برای به حداکثر رساندن سود سرمایه به دنبال نتایج مشابه هستند.

ریشی سوناک، نخست‌وزیر بریتانیا اخیراً اعلام کرد که قصد دارد این کشور را به مرکزی برای فناوری و سرمایه‌گذاری کریپتو تبدیل کند. به طور مشابه، فرانسیس سوارز از میامی در حال اصرار برای پذیرش ارزهای دیجیتال در معاملات دولتی است. سایر کشورها و شهرهایی مانند هنگ کنگ و نیویورک در حال انجام برنامه ریزی ها و گام های مهمی به سمت توسعه و استفاده از ارزهای دیجیتال هستند. هدف این است که هر حوزه قضایی سرمایه‌گذاری‌های بیشتری را جذب کند و نوآوری‌های مرتبط با رمزارز را تحریک کند.

و در نهایت

رتبه دوم دبی به عنوان آماده ترین شهر جهان برای رمزنگاری، دستاورد قابل توجهی است که نشان دهنده محیط قانونی مطلوب شهر و اکوسیستم استارتاپی پر رونق است. سازمان تنظیم مقررات دارایی‌های مجازی شهر (وارا) و پشتیبانی دولتی به جذب کسب‌وکارهای مبتنی بر کریپتو کمک کرده‌اند و آن را به یک مرکز پیشرو برای فناوری ارزهای دیجیتال و بلاک چین تبدیل کرده‌اند. در حالی که لندن در حال حاضر شهر برتر است، عملکرد عالی دبی در تمام پارامترها نشان می دهد که آینده درخشانی در دوران تحت سلطه کریپتوها دارد. از آنجایی که پذیرش ارزهای دیجیتال در سطح جهانی همچنان در حال افزایش است، شهرهای سراسر جهان برای تبدیل شدن به دوستدار ارزهای دیجیتال و جذب سرمایه‌گذاری‌های بیشتر، رقابت می‌کنند که منجر به افزایش نوآوری و رشد مرتبط با کریپتو می‌شود.

مشاوره ثبت شرکت کریپتو در دبی

کشور امارات با اجرای سیاست های درست در سالیان اخیر، تبدیل به یکی از محبوبترین کشورهای سرمایه پذیر در دنیا و اولین کشور در آسیا شده است. این پیشرفت به حدی است که دبی در سال 2022 تبدیل به دومین شهر برتر در دنیا گردید. به همین دلیل افراد زیادی به دنبال ثبت شرکت در امارات هستند. صنعت کریپتو کارنسی نیز اط این امر مستثنی نیست. ما، به عنوان مشاور تخصصی ثبت شرکت ارزدیجیتال در دبی، کنار شما عزیزان هستیم تا بهترین تصمیم را بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

دبی علاقه خود را به سرمایه گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین نشان داده است. دولت با ابتکاراتی مانند استراتژی بلاک چین دبی و شورای جهانی بلاک چین دبی به طور فعال در حال بررسی استفاده از بلاک چین برای صنایع مختلف مانند املاک، امور مالی و انرژی بوده است.

علاوه بر این، مرکز مالی بین‌المللی دبی (DIFC)، یک منطقه آزاد مستقل در دبی، یک چارچوب نظارتی برای ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است و چندین شرکت رمزنگاری و بلاک چین را برای راه‌اندازی در DIFC جذب کرده است. این ابتکارات نشان می دهد که دبی برای سرمایه گذاری و کاوش در مزایای بالقوه فناوری ارزهای دیجیتال و بلاک چین باز است.

سرمایه گذاری کریپتو در امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) قانونی در نظر گرفته می شود. دولت امارات اقداماتی را برای تنظیم و مشروعیت بخشیدن به صنعت کریپتو انجام داده است، مانند ایجاد چارچوب دارایی دیجیتال بازار جهانی ابوظبی (ADGM). با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که مقررات رمزنگاری ممکن است در امارات متفاوت باشد، بنابراین توصیه می‌شود قبل از سرمایه‌گذاری، قوانین خاص منطقه خود را بررسی کنید.

علاوه بر چند پلتفرم معاملاتی کریپتو، عمده پلتفرم های معاملاتی ارزهای دیجیتال در امارات متحده عربی تنظیم و قانونی هستند.

اکثر صرافی های معتبر در دبی فعالیت دارند، طبق آخرین آمار، این تعداد حدود 155 پلتفرم می باشد.

مراحل خرید ارز دیجیتال در دبی:

 • با صرافی یک حساب کاربری ایجاد کنید. …
 • فرآیند تأیید KYC را کامل کنید. …
 • واریز فیات. …
 • خرید ارز دیجیتال. …
 • بیت کوین خود را به یک کیف پول شخصی ارسال کنید.

NBD یک بانک دوستدار رمزنگاری در امارات متحده عربی است که به مشتریان خود اجازه می دهد از طریق صرافی های دارای مجوز در دارایی های دیجیتال سرمایه گذاری کنند. این بانک همچنین با رگولاتورهای امارات متحده عربی برای ایجاد چارچوبی برای تنظیم ارزهای رمزنگاری شده همکاری می کند که انتظار می رود تا پایان سال 2022 نهایی شود.

بله، تمام صرافی‌های ارز دیجیتال با مجوز معتبر از FCA، AISC و سایر نهادهای نظارتی ارائه می‌شوند. می توانید با مراجعه به صفحه شرایط و ضوابط مجوزها را بررسی کنید. می توانید از طریق یک مجوز عمومی بروید و مجوز را بررسی کنید، از صحت آن اطمینان حاصل کنید و مقرراتی را که باید بدانید بررسی کنید. نهادهای نظارتی صرافی‌های ارزهای دیجیتال را که ارزهای دیجیتال را می‌پذیرند و تراکنش‌های آنلاین انجام می‌دهند، تنظیم می‌کنند. برای خرید بیت کوین، می توانید به درگاه های دبی با حجم معاملات خوب دسترسی داشته باشید و با استفاده از بهترین روش پرداخت، وجوه را به حساب های مارجین خود واریز کنید.

شما می توانید با استفاده از اهرم x2 دارایی های کریپتو به ارزش 2000 دلار معامله کنید (به این معنی که می توانید 1000 دلار سپرده گذاری کنید و 2000 دلار معامله کنید). سرمایه گذاری مقدار کمی پول می تواند شما را شروع به تجارت ارزهای دیجیتال کند. به عنوان مثال، حداقل سپرده گذاری در eToro برای انجام معامله ارز دیجیتال فقط 200 دلار است.

بسیاری از وب سایت های صرافی ارزهای دیجیتال در امارات متحده عربی درهم را به عنوان ارز فیات می پذیرند. می‌توانید با استفاده از بهترین خدمات کارت نقدی یا کارت اعتباری کیف پول شخص ثالث، درهم را به برنامه نقدی یا حساب خود اضافه کنید. برای افزودن درهم به حساب خود، حداقل سپرده و هزینه های مشخصی را که پلتفرم دریافت می کند، بررسی کنید. مطمئن شوید که از صفحه شرایط و ضوابط عبور کرده و ارزهای دیجیتالی را که وب‌سایت‌های صرافی ارزهای دیجیتال برای معامله با همان ارز پشتیبانی می‌کنند، بیابید.

بله، شما می توانید ارزهای دیجیتال را در بهترین صرافی های امارات متحده عربی و پلتفرم های مبادلات بیت کوین در دبی و خاورمیانه معامله کنید. برای معامله در بهترین پلتفرم صرافی، باید یک حساب تجاری در صرافی های بیت کوین ایجاد کنید. هنگامی که یک حساب کاربری در بهترین پلتفرم های صرافی ایجاد کردید، می توانید طبق امکان خود سپرده گذاری کنید و تجارت را شروع کنید. اطمینان حاصل کنید که از صرافی هایی که کارمزد معاملاتی بالایی دریافت می کنند اجتناب کنید. قبل از افتتاح حساب تجاری و خرید ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم یا سایر ارزهای دیجیتال، شرایط و ضوابط را به طور کامل بخوانید.

بایننس بهترین پلتفرم است که از بیش از 500 ارز دیجیتال پشتیبانی می کند. این پلتفرم کاربرپسند به دلیل نرخ تبدیل پایین، خدمات خوب، ابزارهای پیشرفته و کارمزدهای پایین برداشت شناخته شده است که معامله گران می توانند بهترین استفاده را از آن برای شروع تجارت در امارات متحده عربی داشته باشند.

دستگاه های خودپرداز بیت کوین زیادی وجود ندارد که معامله گران بتوانند برای برداشت یا سپرده گذاری دارایی های دیجیتال در ابوظبی، دبی و سایر نقاط خاورمیانه پیدا کنند. یک عابر بیت کوین در خیابان چهاردهم میدان Baniyas در Coinsfera Bitcoinshop قرار دارد که این سرویس تبدیل را ارائه می دهد. همچنین یک دستگاه خودپرداز بیت کوین در میدان مارکت ابوظبی، مرکز خرید گالریا ADGM و مکان های دیگر در امارات متحده عربی وجود دارد.

از آنجایی که در امارات متحده عربی مالیات شرکت و درآمد صفر وجود دارد، هیچ الزامی برای گزارش سرمایه گذاری شخصی شما در رمزارز به هیچ مرجعی در امارات وجود ندارد. تنها نکته این است که باید هر سال شرکت را تمدید کنید و هزینه مجوز مناسب را بپردازید.

پاسخ مثبت است: بایننس به ساکنان امارات اجازه می دهد تا ارزهای رمزنگاری شده را از طریق برنامه اصلی خود باز کنند، بخرند و معامله کنند. همچنین، امکان واریز و برداشت با AED را فراهم می کند و به شما امکان می دهد از هزینه های تبدیل پرهزینه جلوگیری کنید.

دبی در رتبه بندی مراکز جهانی که بهترین مکان برای میزبانی سرمایه گذاری و کسب و کار در ارزهای دیجیتال است، تنها پس از لندن قرار دارد. بر اساس گزارش Recap، امارات دارای 772 شرکت مبتنی بر رمزارز است و محیط تجاری جذاب شهر، سرمایه‌گذاران خارجی را جذب می‌کند.

بله، بیت کوین را می توان مانند هر ارز دیجیتال دیگری در شعبه های Pallapay در دبی با پول نقد مبادله کرد.

این سازمان ها عبارتند از:

 • ADGM: Abu Dhabi’s International Financial Centre
 • Virtual Assets Regulatory Authority: VARA
 • DIFC: Dubai International Financial Center
 • FRSA: Financial Services Regulatory Authority
 • SCA: Securities and Commodities Authority
 • DFSA: Dubai Financial Services Agency