ابوظبی در میان 10 ابتکار جهانی برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد

 برنامه های حفظ و احیای اکوسیستم ساحلی و دریایی آژانس محیط زیست – ابوظبی (EAD) در میان 10 ابتکار برتر جهانی برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد برای بازسازی و احیای اکوسیستم های دریایی ساحلی قرار گرفته است.

این اعلامیه در حاشیه کنفرانس تنوع زیستی سازمان ملل متحد (CBD COP15)، که در 13 دسامبر 2022 آغاز شد و تا 17 دسامبر 2022 در مونترال، کانادا ادامه دارد، اعلام شد.

شیخ حمدان بن زاید آل نهیان، نماینده حاکم در منطقه الظفره و رئیس هیئت مدیره آژانس محیط زیست – ابوظبی، از دستاوردهای امارت به رهبری آژانس محیط زیست – ابوظبی در حفاظت از تنوع زیستی محیط‌های ساحلی و دریایی ابوظبی ستایش کرد و گفت: ابوظبی رهبری خود را تایید کرده و موفق به تقویت جایگاه جهانی خود در زمینه حفظ محیط زیست و حفاظت از گونه ها و همچنین اجرای طرح ها و برنامه هایی برای احیا و احیای آنها شده است. ما در چندین جهت برای حفظ محیط‌های دریایی‌مان کار کرده‌ایم و در احیای ذخایر ماهی‌مان موفق بوده‌ایم، برنامه‌های خود را برای کاشت و احیای حرا تقویت کرده‌ایم و بزرگ‌ترین پروژه احیای صخره‌های مرجانی منطقه را راه‌اندازی کرده‌ایم – همه اینها بر نقش مهم امارات در در سطح محلی و جهانی در حفاظت از گونه ها و اکوسیستم آنها.

امارات پیشرو برنامه های محیط زیست در دنیا

برنامه‌های آژانس محیط زیست – ابوظبی برای حفظ و احیای اکوسیستم‌های ساحلی و دریایی پس از ارزیابی‌هایی که مطابق با استانداردها و الزامات برنامه محیط زیست سازمان ملل متح انجام شد، انتخاب شدند و ثابت کردند که برخی از امیدوارکننده‌ترین و بلندپروازانه‌ترین پروژه‌ها در نوع خود هستند و به عنوان مدل‌های پیشرو در سطح جهانی دیده می‌شوند. این انتخاب از میان بیش از 150 نامزد از کشورهای مختلف انجام شد و توسط 70 سازمان دولتی در سراسر جهان به عنوان نتیجه تلاش های برجسته EAD در بازسازی زیستگاه های مناطق ساحلی و دریایی ابوظبی برای گونه های دریایی در معرض خطر و جوامع محلی تایید شد.

این تلاش‌ها رهبری امارت را در حفظ تنوع زیستی دریایی در راستای اهداف استراتژیک زیست‌محیطی ابوظبی، با الهام از پدر بنیان‌گذار، مرحوم شیخ زاید بن سلطان آل نهیان، و همچنین دستورات حکیمانه‌ای که توسط مرحوم شیخ خلیفه بن زاید ال نهیان وضع شده است، تقویت کرده است.

این ابتکارات همچنین با خط سیر حفاظت از محیط زیست که توسط رئیس جنابعالی شیخ محمد بن زاید آل نهیان تعیین شده است، هماهنگ است.

دکتر شیخه سالم الظهری، دبیر کل آزانس محیط زیست- ابوظبی، گفت: «زیستگاه‌های دریایی ما علیرغم چالش‌هایی که به دلیل دمای بالا و افزایش شوری در آب‌های امارت با آن مواجه هستند، رشد می‌کنند – که در دنیایی که اثرات تغییرات آب و هوایی در حال افزایش است منحصربه‌فرد است. با توجه به فشارهایی که زیستگاه‌های طبیعی ما به دلیل توسعه سریع منطقه و همچنین فعالیت‌ها و پروژه‌های توسعه ساحلی مرتبط با مسکن، گردشگری و زیرساخت‌ها – که روی زیستگاه‌های بحرانی ساحلی و دریایی تأثیر گذاشته است

ابتکارات و برنامه‌های راه‌اندازی و اجرا شده توسط آژانس محیط زیست – ابوظبی از بدو پیدایش توجه برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد را به خود جلب کرد و منجر به شناسایی آن به عنوان پیشگام در زمینه بازسازی و احیای اکوسیستم‌ها شد.

آژانس محیط زیست – ابوظبی در جلسه افتتاحیه شرکت کرد تا 10 ابتکار برتر را برای جلوگیری و معکوس کردن تخریب اکوسیستم های زیست محیطی در سراسر جهان با بررسی تلاش های برجسته برنامه هایی که در سطوح محلی و بین المللی در ارتقا و حفاظت از سیستم های زیست محیطی اجرا می کند، انتخاب کند.

آژانس محیط زیست – ابوظبی همچنین به تلاش‌های بین‌المللی کمک می‌کند و به تعهدات خود که در کنوانسیون‌ها و معاهدات بین‌المللی محیط‌زیست تصریح شده است، عمل می‌کند. همه این ابتکارات جزو اولویت‌های تعیین شده در برنامه‌های راهبردی آژانس محیط زیست – ابوظبی برای حمایت از اهداف برآمده از دیدگاه عاقلانه رهبری است که می‌خواهد ابوظبی را به یک رهبر جهانی در حفظ محیط زیست تبدیل کند.

مناطق ساحلی و دریایی ابوظبی، واقع در مرز جنوبی خلیج عربی، به عنوان یک کانون برای تنوع زیستی در نظر گرفته می شود و زیستگاه های مختلفی را در خود جای می دهد که از طیف گسترده ای از گونه های دریایی و ماهی های بزرگ حمایت می کند. آژانس محیط زیست – ابوظبی برای بهبود وضعیت ذخایر رو به وخامت ماهی که توسط آنها کاهش یافته بود، کار کرده است

مشاوره ثبت شرکت در IFZA دبی

کشور امارات با اجرای سیاست های درست در سالیان اخیر، تبدیل به یکی از محبوبترین کشورهای سرمایه پذیر در دنیا و اولین کشور در آسیا شده است. این پیشرفت به حدی است که دبی در سال 2022 تبدیل به دومین شهر برتر در دنیا گردید. به همین دلیل افراد زیادی به دنبال ثبت شرکت در امارات هستند. منطقه آزاد تجاری IFZA به عنون یکی از پیشروهای ارائه خدمات نوین ثبت شرکت در دبی، آماده است که میزبان شما عزیزان باشد. ما، به عنوان پارتنر رسمی IFZA در کنار شما عزیزان هستیم تا بهترین تصمیم را بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

امارات کشوری است که در سال‌های اخیر بیشترین رشد اقتصادی را در میان کشورهای منطقه داشته است. با سرمایه گذاری در امارات می‌توانید از مزایای سرمایه گذاری در مناطق آزاد تجاری این کشور، مالکیت 100 درصدی کسب‌وکارتان، مالیات صفر و زیرساخت‌های بسیار توسعه‌یافته بهره ببرید.

مناطق آزاد در امارات بهترین شهرها برای سرمایه گذاری در امارات هستند. این مناطق شامل دبی و ابوظبی، شارجه، فجیره، عجمان، راس الخیمه و ام القوین هستند. در این لیست دبی بهترین گزینه برای ایرانیان است.

  •  سرمایه گذاری از طریق خرید ملک
  •   سرمایه گذرای در صندوق سرمایه گذاری
  •  سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی
  •  سرمایه گذاری از طریق خرید سهام

ایرانیان می توانند با سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و خرید ملک در امارات برای سرمایه گذاری و اقامت در این کشور اقدام کنند.

حداقل سرمایه گذاری در دبی یک میلیون درهم است. افراد با خرید ملکی که حداقل یک میلیون درهم ارزش داشته باشد می‌توانند ویزای سه ساله دبی را دریافت کنند.

خیر امکان دریافت اقامت دائم دبی از طریق سرمایه گذاری وجود ندارد و شما فقط می‌توانید ویزای موقت دریافت کنید. البته امکان تمدید کردن این ویزا وجود دارد.

بستگی به منطقه ای دارد که قصد ثبت شرکت دارید، از 15000 هزار درهم شروع می شود.

شرکت‌های با مسئولیت محدود (LLC)، شرکت‌های سهامی (Civil Company) و شرکت‌های غیرسهامی (Sole Establishment) بهترین گزینه‌ ها برای ایرانیان است. شرکت های تجاری و خدماتی در این دسته ها هستند.

بله. بعضی از افراد به خاطر اینکه از امکانات آن‌جا به راحتی لذت ببرند و بابت هر شب اقامت هزینه‌ای پرداخت نکنند، در دبی هتل می‌خرند و خودشان هم در آن‌جا زندگی می‌کنند. مزایای دیگری هم در خرید هتل وجود دارد، اما یکی از مهم‌ترین مزایا، مزیت بزرگ اقتصادی آن بر اساس موقعیت هتل‌تان است.

بله! به دلایل بسیار. علاوه بر دلایلی که بالاتر خواندید، فاصله زمانی و مسافتی کم نسبت به ایران، آب‌وهوای تقریباً مشابه با ایران و فرهنگ نزدیک مردم این کشور به مردم ما، توانسته دبی را به مقصدی مطلوب و ایدئال برای مهاجرت ایرانیان تبدیل کند. شمار بالای متقاضیان و افراد مهاجرت کرده به این شهر زیبای حاشیه خلیج فارس، گواه این واقعیت است.

ایفزا جز مناطق آزاد امارات است و شرایط ثبت شرکت در آن با شرایط ثبت شرکت در مناطق اصلی Mainland متفاوت است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *