وضعیت جایگاه صنعت دبی در منطقه و جهان

دبی توانسته جایگاه خود را در نقشه سرمایه گذاری های صنعتی تقویت کند و به مرکز رشد بسیاری از صنایعی تبدیل شده است که موفق به نفوذ به بازارهای بین المللی شده اند و نرخ رشد بالایی را حفظ کرده است که با جهت گیری امارات به سمت ایجاد مناطق صنعتی تخصصی به طور پیوسته افزایش می یابد. تامین و جذب سرمایه گذاری خارجی و معرفی تکنولوژی روز که عوامل رقابت پذیری این بخش با بخش های صنعتی جهانی را فراهم می کند.

آمار و وضعیت صنعت در دبی

دبی شامل انکوباتورهای صنعتی بسیاری است که نقشی اساسی در حمایت از برند “ساخت امارات” در بازارهای جهانی ایفا کردند که مهمترین آنها سازمان منطقه آزاد جبل علی “جفزا” است که شامل 795 شرکت صنعتی از 73 کشور جهان است.

این منطقه تولیدکنندگان را قادر می سازد تا به بیش از 3.5 میلیارد مصرف کننده در سراسر جهان و بیش از 65 درصد از تولید ناخالص داخلی جهانی دست یابند، در حالی که تعداد کل شرکت ها در شهر صنعتی دبی از 800 شرکت فراتر رفته است، از جمله بیش از 300 کارخانه که در بخش های مختلف وارد تولید شده اند.

بیش از 4600 شرکت در پارک سرمایه گذاری دبی وجود دارد که طیف وسیعی از صنایع را شامل می شود که از واحدهای صنعتی کوچک و متوسط شروع می شود، در زمینه های آلومینیوم، فولاد، مواد شیمیایی، داروسازی، پلاستیک، نفت و گاز، ساخت و ساز و مصالح ساختمانی.

کارشناسان و متخصصان بخش صنعتی گزارش دادند که تعدادی از عوامل به تقویت موقعیت دبی در نقشه تولید جهانی کمک می کند، که در سیاست دولت باز نشان داده شده است، که هدف آن جذب اذهان و شایستگی ها از سراسر جهان با توسعه زیرساخت های مناسب برای پروژه های صنعتی است.

وجود ساختار قانونگذاری که سرمایه‌گذاری را تحریک می‌کند و موقعیت جغرافیایی متمایز که آن را به مکانی ایده‌آل برای جابجایی واردات و صادرات تبدیل می‌کند و محیط جذاب سرمایه‌گذاری و تسهیلات دولتی با هدف جذب سرمایه‌گذاری خارجی و حمایت از سرمایه‌گذاری‌های صنعتی.

حمایت های ارائه شده توسط دبی از بخش صنعتی انگیزه بزرگی برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی به ویژه در زمینه های فناوری پیشرفته، صنایع فضایی، انرژی های پاک و تجدیدپذیر، صنایع دارویی، مواد غذایی و آشامیدنی و صنایع سنگین مرتبط با آهن و آلومینیوم، علاوه بر بخش‌های صنعتی مرتبط با هوانوردی، کشتی‌های دریایی، و کالاهای مصرفی با حرکت سریع، در یک  محیط پویا و سرمایه‌گذاری جذاب که سرمایه‌های داخلی و بین‌المللی را جذب می‌کند.

وضعیت دبی صنعتی چگونه است؟

سعود ابوالشاورب، مدیرکل شهر صنعتی دبی، گفت: تعداد کل شرکت‌های فعال در این شهر در حال حاضر از 800 شرکت فراتر رفته است که شامل بیش از 300 کارخانه است که در بخش‌های مختلف وارد تولید شده‌اند، که نشان می‌دهد شهر صنعتی دبی رشد 10 درصدی در تعداد کارخانه ها نسبت به سال 2021 به ثبت رسیده است.

ابوالشاورب افزود: شهر صنعتی دبی دارای 6 بخش صنعتی اساسی است که در صنایع غذایی و آشامیدنی، مواد معدنی، مصالح ساختمانی، صنایع شیمیایی، حمل و نقل و ارتباطات و صنعت تجهیزات حضور دارند و نشان می دهد که این بخش ها نقش مهمی در ترویج رشد اقتصاد دبی ایفا می کنند.

وی ادامه داد: بخش مواد غذایی و آشامیدنی یکی از بخش های حیاتی شهر صنعتی دبی است که در مجموع مساحت اجاره ای بالغ بر 23.5 میلیون فوت مربع برای تجارت اختصاص یافته است که در راستای اقدامات دولت مربوطه می باشد. به عنوان استراتژی امنیت غذایی ملی 2051، استراتژی صنعتی دبی 2030، و استراتژی صنعتی دبی 2030. “ساخت امارات متحده عربی” در چارچوب “پروژه 300 میلیارد”.

وی با بیان اینکه قوانین اخیر صادر شده از جذب سرمایه گذاری خارجی علاوه بر مشارکت های اقتصادی امضا شده توسط امارات حمایت می کند که نقش مهمی در جذب سرمایه گذاری های صنعتی ایفا می کند، خاطرنشان کرد: دبی موفق شده است فضای کسب و کار جذابی را برای جهانی و منطقه ای فراهم کند. و سرمایه گذاران، تجار و کارخانجات داخلی با تسهیل امور بازرگانی، ارائه زیرساخت های پیشرفته و خدمات یکپارچه از جمله تاسیسات تولیدی و انبارداری، ادارات، زمین های صنعتی، نمایشگاه ها و فضاهای تجاری که آن را به مرکزی برای تولید در منطقه تبدیل می کند.

وی افزود: عوامل عمده ای وجود دارد که صنایع داخلی را قادر به رقابت در بازارهای خارجی می کند، از جمله سهولت دسترسی به این بازارها از طریق شبکه ارتباطی دریایی، هوایی و زمینی که مشخصه امارت است، علاوه بر کیفیت محصولات داخلی که تکیه بر فناوری های مدرن و تعهد کارخانه های دبی به بالاترین استانداردها. محیطی که به افزایش رقابت پذیری آن در بازارهای خارجی کمک می کند.

مطالعه بیشتر در globeecho

مشاوره ثبت شرکت در IFZA دبی

کشور امارات با اجرای سیاست های درست در سالیان اخیر، تبدیل به یکی از محبوبترین کشورهای سرمایه پذیر در دنیا و اولین کشور در آسیا شده است. این پیشرفت به حدی است که دبی در سال 2022 تبدیل به دومین شهر برتر در دنیا گردید. به همین دلیل افراد زیادی به دنبال ثبت شرکت در امارات هستند. منطقه آزاد تجاری IFZA به عنون یکی از پیشروهای ارائه خدمات نوین ثبت شرکت در دبی، آماده است که میزبان شما عزیزان باشد. ما، به عنوان پارتنر رسمی IFZA در کنار شما عزیزان هستیم تا بهترین تصمیم را بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

امارات کشوری است که در سال‌های اخیر بیشترین رشد اقتصادی را در میان کشورهای منطقه داشته است. با سرمایه گذاری در امارات می‌توانید از مزایای سرمایه گذاری در مناطق آزاد تجاری این کشور، مالکیت 100 درصدی کسب‌وکارتان، مالیات صفر و زیرساخت‌های بسیار توسعه‌یافته بهره ببرید.

مناطق آزاد در امارات بهترین شهرها برای سرمایه گذاری در امارات هستند. این مناطق شامل دبی و ابوظبی، شارجه، فجیره، عجمان، راس الخیمه و ام القوین هستند. در این لیست دبی بهترین گزینه برای ایرانیان است.

  •  سرمایه گذاری از طریق خرید ملک
  •   سرمایه گذرای در صندوق سرمایه گذاری
  •  سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی
  •  سرمایه گذاری از طریق خرید سهام

ایرانیان می توانند با سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و خرید ملک در امارات برای سرمایه گذاری و اقامت در این کشور اقدام کنند.

حداقل سرمایه گذاری در دبی یک میلیون درهم است. افراد با خرید ملکی که حداقل یک میلیون درهم ارزش داشته باشد می‌توانند ویزای سه ساله دبی را دریافت کنند.

خیر امکان دریافت اقامت دائم دبی از طریق سرمایه گذاری وجود ندارد و شما فقط می‌توانید ویزای موقت دریافت کنید. البته امکان تمدید کردن این ویزا وجود دارد.

بستگی به منطقه ای دارد که قصد ثبت شرکت دارید، از 15000 هزار درهم شروع می شود.

شرکت‌های با مسئولیت محدود (LLC)، شرکت‌های سهامی (Civil Company) و شرکت‌های غیرسهامی (Sole Establishment) بهترین گزینه‌ ها برای ایرانیان است. شرکت های تجاری و خدماتی در این دسته ها هستند.

بله. بعضی از افراد به خاطر اینکه از امکانات آن‌جا به راحتی لذت ببرند و بابت هر شب اقامت هزینه‌ای پرداخت نکنند، در دبی هتل می‌خرند و خودشان هم در آن‌جا زندگی می‌کنند. مزایای دیگری هم در خرید هتل وجود دارد، اما یکی از مهم‌ترین مزایا، مزیت بزرگ اقتصادی آن بر اساس موقعیت هتل‌تان است.

بله! به دلایل بسیار. علاوه بر دلایلی که بالاتر خواندید، فاصله زمانی و مسافتی کم نسبت به ایران، آب‌وهوای تقریباً مشابه با ایران و فرهنگ نزدیک مردم این کشور به مردم ما، توانسته دبی را به مقصدی مطلوب و ایدئال برای مهاجرت ایرانیان تبدیل کند. شمار بالای متقاضیان و افراد مهاجرت کرده به این شهر زیبای حاشیه خلیج فارس، گواه این واقعیت است.

ایفزا جز مناطق آزاد امارات است و شرایط ثبت شرکت در آن با شرایط ثبت شرکت در مناطق اصلی Mainland متفاوت است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *